Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

tulen

Nejlepší western, který již nebude překonaný. Nádherná hudba, výborná kamera (použita unikátní optika), kvalitní herci, nádherně minimalistické dialogy a pomalé tempo - a dohromady to všechno dokonale ladí. Jeden z mála nadčasových pokladů filmové historie. Film, kvůli kterému bych chtěl doma mít co největší obrazovku. ()

Radbuzaz

Nádherný western, který jsem viděl již mnohokrát a stejně se na něj vždy rád podívám znovu. Hlavním lákadlem je Morriconeho jedinečná hudba a výborný příběh o Harmonikově pomstě. Westerny moc nemusím, ale tehle je zcela vyjímečný. ()

Toxic

Obecně lze říci, že umělecké dílo má obsah a formu. Leoneho opus je dílo, jež výrazně vyniká formou - technickou, řemeslnou stránkou - ačkoli jeho obsah není špatný. Ba naopak, je taktéž perfektní a v jistém ohledu výjimečný (začátek konce divokého západu), přesto však hraje prim právě způsob, jakým se tento báječný příběh servíruje. Při prvním zhlédnutí snad každého musí nechat jen v nevěřícném opojení - jakto ale? Vždyť bylo všechno tak zdlouhavé! Člověk by až mohl říci, že film zdánlivě působí, jakoby byl poskládaný z vcelku nezávislých scén. A myslím, že není daleko od pravdy, skutečně takhle podle mne vznikal, jako jednotlivé, v zárodku nesouvisející Leonovy obrazy v mysli, pospojované třeba právě pomocí hudby, jak je známo. Při dalším zhlédnutí totiž člověku dochází, jak je snímek neskutečně promyšlený. Každá scéna, pečlivě a precizně budovaná, trpělivá, dovedená neomylnou, sebejistou rukou do jednotlivých grandiózních závěrů, mísících příběhové posuny i zvraty s virtuózní řemeslnou prací i hudbou, schopnou obstát i jako takovou ve vší konkurenci. Každý s mistrným citem pořízený záběr, geniálně kombinovaný s pohybem postav na scéně, každý tón Morriconeho eufonie vás musí nechat v extázi. Neskutečný snímek, který mi dává celkem pravděpodobnou a hrdou odpověď na onu otázku, který film je nej. Nikdo snad nikdy neodvyprávěl příběh na plátně tak jako zde.____Trochu mne mrzí, že se dnes u některých lidí nesetkávám s valným přijetím (rozdíl v tempu oproti Usainovským blockbusterům i Nolanovkám), ačkoli v tom určitě také hraje roli mládí a míra (ne)sečtělosti. ()

Peddro

Westernová klasika, která je umocněná hudbou Ennia Morriconeho a detailním záběrem do obličejů, k tomu výborný příběh a skvělé herecké výkony – především Henry Fonda je ve své jediné záporné roli vynikající ( Frank je jedním z nejlepších filmových záporáků). Claudia Cardinale je krásná a Jason Roberts s Charlesem Bronsonem mají charisma na rozdávání. ()

Foltas007

Když jsem poprvé viděl stopáž 166 minut, tak jsem se trochu lekl. Nemám moc v oblibě dvou a půl hodinové eposy. Avšak od první minuty byly moje oči přilepeny na obrazovku a hltaly každý záběr. Famózní úvodní scéna mě dostala. Propojení melodií a postav vynikající. Tohle je filmová genialita! Henry Fonda jako záporák skvělý, nádherná Claudia a mstitel Charles "Harmonika" Bronson to je sen. Nejchladnější pohled hlavního hrdiny v dějinách filmu! Musím smeknout svůj kovbojský klobouk. Leone udělal z tohoto kousku opravdové umění. 98/100 ()

LycanLucian

MUSÍM SE PŘIZNAT K JEDNÉ VĚCI. NESNÁŠÍM WESTERNY, NAPROSTOU VĚTŠINU FILMŮ S TITULKEM "WESTERN" OPOMÍJÍM. ALE TOHLE JE NÁDHERA, NEVÍM PROČ SE M LÍBÍ, ALE LÍBÍ. A LÍBÍ SE MI TAK, ŽE HO MUSÍM MÍT V TOP - 10. 100% ()

TomDolly

Urobil vlastne Morricone niekedy niečo zle? Tá hudba je geniálna. Jeden z minima western filmov, ktoré môžem pozerať. Ale bodaj by nie pri tak nadpriemernej réžií a námetu. Záverečná prestrelka sa stala priam dokonalou záležitosťou western filmov. Tak dobrá kamera a strih... 5* tomuto filmu sa dá sotva čo vytknúť ()

bleskosvod12

Jeden z nejlepších westernů, které jsem viděl. A pochybuji o tom, že tento skvost u mne ještě nějaký western předčí, protože to snad ani nejde. Nádherná hudba, která jen umocňuje celkový dojem. Smutný, dojemný příběh, v doprovodu libé hudby, při jejímž poslechu se vám do očí vhrknou slzy. Herci byli výborní, akorát mi moc neseděl dabing, zdál se mi na tu ženu až příliš hrubý, jemnější hlas by tomu jen prospěl. ()

Pharao20

Jeden z najnudnejších filmov aké som kedy videl. . Scenár slabý, dej absolútne nezáživný, zbytočne dlhé detailné zábery na tváre počas ktorých sa všetci tvária akoby práve zjedli pokazenú rybu, dialógy suché proste úplne zlé. Áno, po audio-vizuálnej stránke to má čo ponúknuť - dobrá kamera, krásne prostredie a klasická westernová hudba majú svoje čaro ale úplne by mi stačilo keby to malo 30 minút nie 3 hodiny!!!..ostatne, keby sa vystrihli všetky dlhé zbytočné scény - do tých 30 minút by sa ten film v pohode zmestil ()

Nathaniel8

Asi je zbytečné psát, že film je super a hudba dokonalá... jen bych poznamenal, že tento film jsem ocenil až jako dospělý. Film jsem poprve viděl někdy kolem svých 10 a dodnes si pamatuju, že jsem nechápal co na tom všichni vidi... a dnes? Pro mě jedna z mála pozitivních věcí v roce 68... A Claudia je nádherná. ()

Sansnom70

jde o jeden z filmů, který se ve svém žánru řadí mezi klasiku. Já osobně moc filmové westerny nemusím, ale na klasiku jako tento kousek a potom ještě pár dalších se mile rád podívám. A tak já tomuto skvělému filmu se skvělým hereckým obsazením musím dát dobré hodnocení a všem kteří mají westerny rádi jen a jen doporučit :o) ()

the_weaver

Precítený netuctový western s výbornou atmosférou, ktorý však predčasne stratí dych.↵  Na začiatku totiž jedna skvelá scéna strieda druhú (a navyše vtipne previazané). Na konci - teda od dražby - je to však už len naťahované čakanie na to, kedy dôjde k Duelu.↵  Na rozdiel od bežných westernov tu majú postavy realistickejšie a komplikovanejšie motivácie než len nejaká honba za zlatom/pokladom/odmenou. I herci tomu presne prispôsobili svoje výkony. O to viac potom zamrzí pár serióznych logických chýb v takom ambicióznom príbehu:↵  - Cheyenna pod vagónom by určite videli aj Frankovi pomocníci stojaci pri trati,↵  - Frank chce zabiť Jill a keď ju stretne, tak ho to zrazu prejde (nevravím, že mňa by neprešlo, ale Frank predsa len ide cez mŕtvoly)↵  - Harmonikár nechá Jill napospas Frankovi, i keď ju potrebuje živú na to, aby sa mohol stretnúť s Frankom; miesto ochrany Jill ale ide stavať stanicu↵  Veľkú zásluhu na úspechu filmu má aj precítená muzika, ktorá navodzuje raz strach, inokedy nostalgiu či smútok. Štvrtú hviezdičku dávám len kvôli hudbe (špeciálne ústrednej melódii) a dynamike úvodných scén. ()

punkton

Som rád, že som si opis filmu prečítal až po jeho pozretí. Podľa mna má byť buď zmenený alebo aspoň označený veľkým napisom SPOILER! ()

nudlis

Je jen málo filmů, který jsou na 10 hvězd z pěti. A tohle je jeden z nich. A nejen kvůli nádherný Claudii. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone