SonG

Srdcem tohoto filmu je jednoznačně hudba. Dlouhé pohledy kamery do očí drsných pistolníků za tklivé melodie harmoniky, tot nejvetším plusem filmu. Navíc duo Bronson x Fonda je prostě a jednoduše parádní. Nemůžu se ovšem zbavit dojmu, že kdyby byl film kratší, nic zásádního by se k horšímu nestalo, v mém případě ba naopak. To ovšem nic nemění na tom, že se jedná o jeden z nejlepších westernů a patří mu velký potlesk. ()

Cl3ricK

Fakt skvělý film. Hudba naprosto bezchybná, Leone ze všeho vytáhl maximum, ale přece jen se mi více líbil Eastwoodův Modroočko. Asi tohle trochu postrádá epičtější finále. P.S. Vidět tohle poprvé v kině byla paráda. ()

andrii

Jen si tak trochu zavzpomínat. Na kus historie, z velké nostalgie. Působivé choreografie žánru. Kloboučníci, kabátníci, jedoví kořistníci. Ti, co mají vždy nabito, po ruce kolt. Stačí kohoutek zmáčknout. Bohatá dráha, bohatý fond. Toho jména, Henry I. Fonda, je "Lord Mort." Ďábel s pronikavě pomněnkovýma očima. Druhému se zase ve tváři zaleskne bronz. Foukne táhlý, úderně skučivý tón. To krajem se nese cizinec, Charles Bronson. A do třetice ta, před kterou by smek´, poklekl i sám kardinál. Karamelová je její pleť. Medová Claudia Cardinale. ()

Juto

Lyrický, premyslený spaghetti western od Sergia Leoneho, ktorý mnohí považujú za jeden z najlepších westernov, aký kedy bol natočený, a to z dobrého dôvodu. Hoci je tempo zámerne pomalé, každá scéna je s láskou vytvorená jedinečným štýlovým spôsobom, čo z neho robí film ako žiadny iný. Dej je jednoduchý týkajúci sa výstavby novej železničnej trate, ktorá pretína staré westernové domy a mestá, je jemne zamaskovanou metaforou konca starého západu a nástupu novej éry. Partitúra Ennia Morriconeho je geniálna. 10/10 ()

vydumnica

Once Upon a Time in the West. Vtedy na Západe je film, ktorý sa natáčal podľa hudby. Ennio Morricone a tá jeho hudba, to je na celom filme to najlepšie a nakrajšie a najnezabudnuteľnejšie. Westernov som vo svojom živote veľa nevidela, ale toto je naozaj veľmi dobrý film. Pomalé tempo mi vyhovovalo. Piatu hviezdičku som nedala preto, lebo novší film Sergia Leoneho Vtedy v Amerike sa mi páčil ešte oveľa oveľa viac ako Vtedy na Západe a neboli tu skoro žiadne postavy, s ktorými by som mohla sympatizovať. Claudia Cardinale je určite dobrá herečka, ale nemám k nej vytvorený špeciálny vzťah, predsa len nie je to herečka z mojej mladosti a vlastne z tej éry mám asi najradšej Audrey Hepburn. A Henry Fonda? Chudák, keby to len vedel, že som ho v postave Franka vôbec nespoznala. Asi som nečakala, že by nehral kladnú postavu. Pomýlila som si ho s iným hercom. Ostatných hercov vôbec nepoznám, ale dobrí boli aj Charles Bronson (Harmonica) a Jason Robards (Cheyenne). Páčili sa mi tie scénky, ako chodil Cheyenne na kávu k vdove Jill. "Did you make coffee?" Vtedy som si pomyslela, ako dobre, že nemusím každé ráno zakladať oheň, keď chcem piť kávu. Naozaj ma mrzelo, že som si po takmer troch hodinách nevytvorila bližší vzťah k postavám, ktoré boli síce zaujímavé, ale také tajomné, že skôr mi boli ukradnuté. Prostredie divokého západu veľmi pekné. Hudba je za 5* a zaslúžila by si Oscara. Trošku som váhala, či si najskôr nepozrieť tú westernovskú trilógiu, no napokon som zvolila tento samostatný western. Jill: "Mrs. McBain goes back to civilization. Minus a husband and plus a great future." Dodatok: Na veľkom plátne by to bolo parádne, to by som asi ešte pridala hviezdičku. ()

Joe321

Netřeba se rozepisovat... - "And Frank?" - "Frank sent us. - "Did you bring a horse for me?" - "Well... looks like we're... looks like we're shy one horse." - "You brought two too many." ()

/Pablo

Vše již tady bylo řečeno, takže nelze než konstatovat: nejlepší western všech dob a jeden z nejlepších snímků všech dob. Výteční herci, výborný scénář, podmanivá hudba, precizní kamera a samozřejmě dokonalá režie. Zkrátka neskutečný zážitek. Obě scény (úvodní a závěrečná) vstoupily svou vyjímečností do dějin kinematografie. Pro mě osobně nejoblíbenější film. ()

ZoltanCZ

Geniální western. Obrovská ostuda pro akademiky, kteří "zapoměli" nominovat snímek na Oscara minimálně za nádhernou hudbu, kterou složil italský mág Ennio Morricone. Navíc by měl každý zúčastněný herec dostat cenu za charisma, brilantní režii Sergia Leoneho nemusím komentovat. Ne nadarmo se už nějaký ten pátek Tenkrát na západě vyhřívá na vrcholu mého Top 10. ()

balba

Jeden z nejznámějších westernů.Henry Fonda v roli výtečně podaného padoucha.Za pozornost stojí také známá , dnes už klasická hudba Ennia Morricineho. ()

Lischai

Nejvíce se mi zamlouvá uchopení trojice hlavních hrdinů, kteří jsou podivně šedí, nejednoznační a teprve postupně se rozkrývá, kdo je hodný a kdo ne. Celkově poctivý western. ()

Martin741

Tenkrat na zapade je pre mna najlepsi western, aky vobec bol natoceny. Vyborne su dlhe zabery scen, tak typicke pre rezisera Sergia Leoneho. Zvykol som si na ne v dolarovej trilogii a tu sa mi zda, ze su este vycibrenejsie a zrezirovane este s vacsou laskou. K tomu sa pridava vyborny pribeh, ktory nema zmysel rozpitvat, aj tak vsetci vedia o com je .... Herecke vykony su proste perfektne... vedie suverenne Henry Fonda. Westernova nadhera, tymto filmom sa Sergio Leone zapisal zlatymi pismenami do svetovej reziserskej elity. 100 % ()

MrPierc

SHOCK = Scénář + Hudba + Obraz + Celý film + Kamera = SHOCK. Prostě filmový šok ! Sice ze začátku dosti jednoduchá zápletka, ale ke konci prozříte a zjistíte důvod konání onoho Harmonikáře. Hudba je jako vždy úchvatná od Ennio Morriconeho ( zatím jsem vždy poslouchal jen hudbu z toho filmu, ale film jsem viděl celý až nyní ) - perfektně doplňuje momenty a vyhrocuje nervy při vrcholné scéně až k prasknutí ( ne neni to techno :-D ) - nejvíce se mi líbil účinek docela pohodové hudby při tragickém umírání toho, co se pořezal při holení. Obraz je tak filmově čistý = nejlepší je ovšem na začátku na nádraží - krajinové scény a vůbec všechny obrazy z filmu jsou perfektní. Celý film je o touze lidí, kteří prahnou po svém snu - každý v tom filmu z těch hlavních postav o něco bojuje (Železničář, prostitutka, Henry Fonda, Ten co se pořeže při holení, Charles Bronson ) . Kamera nejvíce pracuje hlavně na začátku na nádraží svými blízkými záběry lidí u obličeje. Také byly velmi pěkné záběry se zaostřováním a rychlým střihem. Ovšem naprosto nejlepší co tento film dělá legendou je Henry Fonda = jeho modré nevinné oči a úsměv, který zabíjí !!! Je fascinující, když vidíte jeho zarostlou tvář, které dominují dvě propalující modré oči !!! Zahrál přesnou postavu hajzla a typ muže Macho. Charles Bronson = pan Harmonika se svýma smutnýma očima jako jeho sok. ()

Petoss1

Videl som jeden z najlepších westernov s prekrásnou hudbou a Claudiou Cardinale. Dá sa povedať že začiatok filmu skoro bez dialógov ma bavil pretože som si užil krásnu krajinu a začal som spoznaváť že ticho je niekedy viac ako slová. Je to dlhé, ale sám som prekvapený pretože som sa nejak extra nenudil, v podstate sa vždy niečo deje i keď prvá hodina sa nedá porovnávať s tou druhou. Viem že je to klenot kinematografie a ani nemá veľa nedostatkov no na mňa to momentálne nezapôsobilo 80% ()

Caym

Poetický western, heslo filmu: mluviti stříbro, mlčeti zlato. Hra se zvuky, dlouhé záběry a důraz na oči, tvář. Zajímavý příběh, scénář občas zavtipkuje a příběh se pěkně rozbaluje jako bonbon, kameře se také nedá nic vytknout (klasické rychlé nájezdy, podhledy, důraz na detail), takže jediné, co mě odrazuje od pěti hvězdiček, je holt ta délka - vznikají hluchá místa, což je prostě mínus, protože po Sedmi samurajích člověk zjistí, že i tři hodiny mohou být nacpané tak, aby hluchá místa nebyla a člověk se nenudil. (a bonusové malé mínus ještě za sladký hudební motiv s ženskými vokály- jediný ze tří, který během filmu začne nudit) ()

cariada

Dnes už legenda mezi westerny. Ústřední píseň je nazapomenutelná, jak ve filmu tak v českém podání . Začátek kdy je postřílena rodina je asi nejznámější z celého filmu. ()

Attta

Co tenhle film bezpochyby umí je diváka napnout jak strunu výbornými napínavými scénami, při kterých jsem místy téměř nedýchal. Hned od prvních minut tajemného ticha, doplněné zvukem větrného kola, jsem ani nemuk a "zažral" jsem se do filmu jako hladový somálec do chleba. Tahle fascinující hudba mi vnucuje myšlenku, že tak s citem dokreslnené scény hudbou snad už nebude mít nikdy žádný film. Krásé záběry, fascinující scenérie. Vynikající western, vynikající film, mohu jen doporučit. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone