Reklama

Reklama

Seznamte se s Gusem Gormanem (Richard Pryor), naivním počítačovým programátorem, pro nějž je klávesnice jeho největší zbraní. V důsledku toho čelí Superman svému dosud největšímu nepříteli. Christopher Reeve se znovu zhostí své role v níž ještě prohloubí lidskou stránku své postavy, když jako Clark Kent spatří na srazu střední školy ve Smallville Lanu Langovou (Annette O’Toole). A když se Muž z oceli po vystavení Kryptonitu stane jeho největším nepřítelem, Reeve se zhostí obou rolí s oslnivým herectvím. Prožijte Supermana III s celým jeho srdcem, hrdinstvím a vzletným humorem. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (179)

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Dost přeplácané pokračování, v němž nezůstal kámen na kameni. Prakticky celá první půlka filmu je věnována Richardu Pryorovi a Superman je tu jaksi mimochodem. I když se tu najde pár slušných fórků, Lesterův smysl pro humor se u pokračování jednoho z nejlepších komiksových filmů naprosto míjí účinkem. Šílený Superman je sice fajn, ale mám dojem, že v Robocopovi 2 to byla větší sranda. Finále se superpočítačem je zbytečně protahované a přehnané. Kromě obsazení Pryora je největší slabinou bezradný scénář, ze kterého se určitě dalo vytřískat víc, viz. nedořešený vztah Supermana/Lois/Lany. Prvním dvěma dílům se dalo ledacos odpustit, ale trojka už je předsmrtná křeč. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Především jde o hrozně hloupý film. Richard Lester ho (podobně jako dotáčky dvojky) beztvářně, rutinně degradoval na groteskní komedii (také největší roli obsadil ukecaný, pitvořící se černoch produkující "humor") se slušnou výpravou. Na toporně statickou akci se dostalo sporadicky a ústřední trio (kvartet) padouchů zbylo pro smích. Sice se mi celkem líbil třeba vtípek s šikmou věží v Pise, souboj Clarka se zlým Supem či roztržitá Lana Langová, ty ovšem bezzájmovou, vleklou apatii nerozehnaly. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Superman zde bojuje chvílemi sám se sebou, film je spíše parodií na sám sebe a ne zas tak vtipnou komedií, ale některým scénám jsem se s chutí zasmál, zvláště těm trikovým. Není tu žádný pořádný záporák, Richard Pryor si střihl docela velkou roli počítačového machra v jemu vlastním ztřeštěném duchu, další záporáci jsou spíše trapní. Jde o ubohou snahu pokračovat v zajeté sérii. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Zvrhlost, ve které campy humor definitivně vítězí. Že něco není v pořádku zvětříme hned na začátku filmu. Jestliže první díl otvíral epický zánik Kryptonu a druhý napínavý boj Supermana s teroristy o atomovou bombu na Eiffelovce, trojka začíná infantilní bláznivou groteskou vrcholící tím, že Superman zachrání řidiče topícího se v kabině svého auta (do kterého nějakým podivným způsobem vtéká voda ze sraženého hydrantu pod ním). Kamenem úrazu je slabý scénář, který sice operuje s několika zajímavými motivy (nadšení i obavy z komputerizace, schizofrenický Superman), ale postrádá silný příběh plný emotivních momentů, jakým disponovaly oba předchozí díly. Místo toho je pojednán jako trapná taškařice, opírající se o one man show Richarda Pryora, který se ne náhodou dělí s Christopherem Reevem o místo na filmovém plakátě – stráví totiž na plátně zhruba stejně tolik času. Nedotaženost scénáře lze krásně ilustrovat na Clarkově/Supermanově romanci s Lanou Lang. Ačkoliv nápad nechat nový (super)hrdinův milostný objekt zahořet (narozdíl od Lois) pro Clarka a ne pro Supermana je osvěžující, vyvrcholení romantické linie se s předchozími díly, kde Superman kvůli Lois vrátil čas či se zbavil svých superschopností nedá srovnávat. Ještě hůře je na tom postava ústředního padoucha, který je pouze převlečeným Lexem Luthorem (další aristokraticky povýšený, ale ani zdaleka ne tak vtipný a charizmatický megaloman s komickým poskokem a bimbem), nemluvě o tom, že Robert Vaughn nesahá Gene Hackmanovi ani po kotníky. Vrátím-li se k filmu, pořádné obrátky nabere až ve druhé polovině, kdy se Superman pod vlivem syntetického kryptonitu stane „zlým“, vyvede pár zlomyslných skopičin, následně se efektně porve sám se sebou na vrakovišti a zlikviduje padoušský tým. Škoda jen, že je finále u superpočítače komiksově hloupoučké a naivní jako Kačenka Langerová z VyVolených. Kdo tenhle scénář poslal do výroby... ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Co je horší než špatný film? Špatný film, u kterého se ani nezasmějete tomu, jak je špatný, protože to už není k smíchu. A to je přesně tohle příšerné pokračování komiksové legendy. Superman III je od začátku do konce špatným filmem, kterému chybí nadhled, lepší příběh, ústřední padouch, který by nějak ohrozil Supermana (aneb ne, černoch, který se omylem(!) naučí kódovat na počítači, zkrátka a dobře není zapamatování hodným padouchem, či poskokem padoucha) či prostě nějaká věc, která by zaujala diváka. Ani mě nebaví o tomto dílu psát, tak jen zkrátka a dobře, mnoho lidí považuje čtvrtý díl za nejhorší ze série, ale u mě to je tento. Jen tak tak a už by ležel v odpadu. 20 %. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (24)

  • Natáčení probíhalo v Kanadě, Utahu, Arizoně, Itálii a v anglickém filmovém studiu Pinewood. (Terva)
  • Ve 41. minutě přinese Superman (Christopher Reeve) zachráněné dítě své spolužačce Laně Langové (Annette O´Toole). Ta má v jednom záběru čistou tvář, při druhém záběru má tvář špinavou od oleje a při dalším střihu už je zase čistá. (Terva)
  • Kostým Supermana (Christopher Reeve) měl být původně oblek, na kterém měly být vytvarované svaly. Reeveova profesionalita a pokusy o autenticitu vedly k tomu, že mladý herec si odmítl obléknout navrhovaný oblek a raději se zabýval přísným cvičením pod dohledem britského šampiona v kulturistice Davida Prowseho. (Jimmy15)

Související novinky

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (více)

Reklama

Reklama