Aluska88

Fenomenální dílo, které přivedlo na plátno jednu z nejúžasnějších a také nejrozdílnějších filmových dvojic. Pravděpodobně jedna z nejlepších rolí Toma Cruise. Geniální Dustin Hoffman. Společně rozehrávají úchvatný herecký duet. Tom v roli egoistického, výbušného a workoholického chlapíka, který postupem času zjistí, že je schopen mít rád i něco jiného než peníze a auta, a Dustin coby autistický, upovídaný a v podstatě geniální člověk. Těžko říct, kdo z nich mi chvílemi šel na nervy více, jestli nervní Charlie Babbitt, nebo ukecaný a dokola se opakující Raymond, z něhož byl na nervy zase Charlie:) Velká cesta dvou lidí, která pro ně znamená mnohem více, než jsou si schopni vůbec uvědomit. O ženskou část, jinak zcela mužského příběhu, se stará okouzlující Valeria "Ramada" Golino. Nakonec došlo i na pár slz v závěrečné scéně s oběma bratry. Je to moment důvěrný, krásný, upřímný a dojemný. Zároveň však také jediný, při němž jsem slzela. Celý film je obdařen geniálními, vtipnými scénami a dialogy, na jejichž pozadí se však skrývá mírný smutek a strach. I přesto jsem se hodně nasmála a zároveň měla pocity, jaké nejspíš měli během filmu oba hlavní hrdinové. Ráda bych taktéž zmínila Hanse Zimmera a jeho nádhernou hudbu prostupujíc celou touto "velkou cestou." Podstatné jsou také informace, které se člověk při sledování dozví:) Dozvíme se, že "Quantas never crashed." Dozvíme se, že Raymond Babbitt je "výborný řidič." Dozvíme se, že v Cincinnati je Key Mart. Tom Cruise nám ukáže, jak lze v rychlosti udělat ze čtyř rybích prstů osm. Nikdy se ale nedozvíme, "kdo je na první.":) Dustin is "THE MAN!" ()

H34D

Rain Man ani navzdory fantastickému a skutečně autentickému (nebo autistickému?) výkonu Dustina Hoffmana není o studii autismu, ani jiné nemoci, na to je příliš zjednodušený a hollywoodsky podbízivý. Je to velice pěkný, milý a vůbec ne složitý přiběh o cestě arogantního mladíka (excelující Tom Cruise) za emocionálním dospěním. Je příjemné se na to dívat, je něžné nechat se od toho pohladit po duši, ovšem o genialitě, či dokonalosti se hovořit nedá, Rain Man nemá přesah... Jeho úspěch však není žádným překvapením, Hoffmanovy kreace a představení té divácky atraktivní stránky autismu slaví zasloužený úspěch snad u všech sort diváků. 8/10 ()

Gemini

Nemám rád Dustina Hoffmana, tahle výjimka potvrzuje pravidlo. Hraje svého geniálního duševně nemocného úplně božsky. Ve srovnání s ním hraje Tom Cruise jen vedlejší roli, ale je taky hodně dobrý. A music by Hans Zimmer taky hodnocení nesnižuje. Spíš naopak, jde o další ze vzpomínek na dobu, kdy to všechno nebylo o dunivých tématech;) 80% ()

Dever

Soundtrack Hans Zimmer: 1. Iko Iko - The Belle Stars ,2. Scatterlings Of Africa - Johnny Clegg & Savuka ,3. Dry Bones - The Delta Rhythm Boys ,4. At Last - Etta James ,5. Lonely Avenue - Ian Gillan/Roger Glover ,6. Nathan Jones - Bananarama ,7. Leaving Wallbrook/On The Road - Hans Zimmer ,8. Las Vegas/End Credits - Hans Zimmer ,9. Stardust - Rob Wasserman ,10. Beyond The Blue Horizon - Lou Christie ()

Renton

Scénář: Ronald Bass, Barry Morrow .. Dustin Hoffman samozřejmě podává excelentní výkon ve výtečném příběhu, ale mladý Tom Cruise sekunduje velmi zdatně, což musím taktéž zdůraznit. Film mého srdce a určitě nej životní počin od Barry Levinsona. ()

• Scéna v motelu, kdy se Charlie (Tom Cruise) rozpomíná na staršího bratra, byla natočena na jeden záběr. (Nine)
  • Podle původního scénáře bylo Charliemu Babbittovi (Tom Cruise) 56 let. (Specs)
  • Natáčelo se od 2. května do 28. července 1988 v Kalifornii, Kentucky, Ohiu, Indianě, Nevadě a v Oklahomě. (Varan)

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel