gutshoter

Jeden z mála filmů, kde mi Cruise nevadí. Hoffman autistu zahrál samozřejmě perfektně. U snímku se člověk pobaví a určité situace dokáží pohladit po duši. Pak se ale musim sám sebe ptát: "proč tam prostě těch pět nenarvu?" ... ()

ondra.kymla

To je prostě klasika. Tom Cruise alespoň v jednom filmu používá i jiný výrazy než "Nechápu co se děje..." a "Mám vybělený zuby" :). Samozřejmě perfektní herecký výkon od Dustina Hoffmana, který se zhostil této těžké role opravdu se ctí. Viděl jsem i divadelní představení a bylo také výborné. Tohle je prostě perfektní motiv. ()

chef

Každá scéna Raymonda s Charliem je proste skvostná. Cruise dopĺňa Hoffmana a Hoffman zase Cruisea. V tom filme klape proste všetko. ()

Cruise

Nenechte se klamat, ale moje přezdívka opravdu nemám nic společného s Tomem Cruisem, ba naopak jsem vžydycky napružený, když mě s ním někdo spojuje! Ale je je jedna vyjímka! Rain Man, tady jsem rád, že moje přezdívka s ním má co dočinění! Je hlavně umocněná nepřekonatelným Dustinem Hoffmanem!!! Nevšední lidé, nevšední příběh, nevšední svět= nevšední zážitek! ()

bari68

Jednoznačne najlepší film Barryho Levinsona.Keď si vzpomeniem, že natočil také braky ako napr. Hračky, tak sa mi ani nechce veriť, že zrežíroval takýto skvelý film. Herecký koncert Dustina Hoffmana, ktorému skvelo sekunduje Tom Cruise sa nevidí len tak často. Hlavne scéna v kasíne pri počítaní kariet, je nazpomenuteľná. - 90% ()

velkyvezir

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, když jej na přelomu 80.-90. let dávali v kinech, byl jsem na něm snad třikrát po sobě... Nezapomenutelný Hoffman, ale i Cruise... Výborná doprovodná hudba, soundtrack stojí za to... ()

iXtr3m3

Jeden z mojich prvých ranných snímkov, ktorý ma chytil za srdce už v mojich mladých rokoch a dokáže to bez problémov aj teraz. O Dustinovi Hoffmanovi každý už dávnejšie vedel, že je dobrý herec, ale že dokáže úlohu autistu zvládnuť tak, ako ju zvládol, tak to sa nikomu asi ani len nesnívalo. Klobúk dole, moja úcta. Tom je klasika, v danej dobe to bol "frajírek", ktorý hral aj "frajírka", ale inak je to už roky dávno pojem vo filmovom svete. Prvý z dvojice skvelých filmov založených na príbehu postavy s autizmom (druhý je Radio z rovnako fantastickým Cuba Gooding Jr. a Edom Harrisom). ()

Han22

Co k tomuhle filmu napsat co ještě nebylo napsaný? Co víc mluví o kvalitě filmu než to, že v jednom roce získá oskara za nejlepší film a zároveň se stane nejvýdělečnějším filmem roku? Takže ano, je to nádherný příběh, ale Barry Levinson není režisérem srdcervoucích dramat, takže i když samotné výprávění je dramatické a strhující, Levinson ho neustáále odlehčuje vtipnými scénkami. Kdo by zapoměl na K-Mart, palačinky s javorovým sirupem nebo Hoffmanovo "o-ou". To že je Hoffman fantastický o tom se nedá pochybovat. Rain Man byl vlastně prvním filmem, u kterého jsem si řekl, že to je geniální herec a když jsem slyšel, co je schopný pro roli udělat, stal se jedním z mých nejoblíbenějších herců. Fantastický je tu i Tom Cruise, který začíná hrát ve své typické škatulce hejska, aby se přesvědčivě v průběhu filmu přehrál do starostlivého milujícího bratra. Celkově strhující film, který se nebojí patosu nebo sentimentu, ale umí ho dávkovat. ()

Jane18CZ

3* a víc ani ťuk - a to je za Hoffmana hlavně! a za Cruise, protože většinu času mi tento film lezl na nervy, přeřvávání jeden druhého a stále opakující se dialogy - spíše monology - to neni nic pro mě. Ano, chápu - autista, ale dle mého názoru to nemá žádný pořádný příběh a a má to stupidní konec, který je k naštvání. Ano, ukáply mi na konci slzy, ale ten film mě za srdce prostě nechytl. ()

Seti

Herecký koncert obou hlavních představitelů. Dustin Hoffman je bez komentáře, ale líbil se mi i výkon Toma Cruise a to ho nemám moc rád. ()

SkyLukey

Moje krevní filmová skupina. Vzdávám holt hereckému výkonu Dustinu Hoffmanovi za jeho ztvárnění autisty. A o nic hůř nezahrál jeho bratra ani Tom Cruise. Rain Man je milý, zábavný a neutrální film. Svou pozici na předních příčkách na ČSFD má jistě zcela oprávněně. ()

see_sawandrew

Další z příkladů citlivě napsaného scénáře, který ožívá díky skvělému souladu dvou herců. Jak Hoffman, tak Cruise předvádí na plátně životní roli - to, že Cruise je výkonem Hoffmana zastíněn, je dáno spíše charakterem postav a obtížností rolí. To ovšem neznamená, že by jedna část celku byla méně výrazná než druhá. Ve filmech, které precizně zobrazují interpersonální vztahy mezi lidmi, jsou důležité vždycky obě strany mince. Obsah a herectví zde funguje jako obrovská lokomotiva, které neviditelná forma věrně slouží. Výraznější stylizační prvky se zde objevují akorát v podobě dobře zvolené hudby. To ovšem neznamená, že by klasické snímání ubíralo filmu na kvalitě - jeho prvotřídní působení prostě nepotřebuje hrátky s formou. Rain Man je jeden z filmů, které nemá sebemenší smysl kritizovat. 90% ()

Mistickzz

Najsilnejšou stránkou Rain Mana sú Dustin Hoffman a áno aj Tom Cruise. Obaja zahrali svoje postavy na 110%, začo bol Hoffman patrične ocenený Oscarom. Samotný dej bol pre mňa ako na hojdačke. Nie vždy mi prišiel na 100% zvládnutý. Občas Levinson proste nestíhal. Vynahradil si to ale v poslednej scéne. Hans Zimmer už v tej dobe potvrdzoval, že je majster v svojom obore. Soundtrack bol výborný. 81% ()

Billie777

Tomuto filmu snad není co vytknout a všechno, co bych chtěla dodat, tu už vyjádřily za mě jiní. Výborný film se skvělými herci. Výkon Dustina Hoffmana snad nepotřebuje komentář a ani Tom Cruise se vedle něho neztrácí. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel