Poslední království

• Velká Británie The Last Kingdom
Velká Británie, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Předloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (více)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

Recenze uživatele kubas369 k tomuto seriálu (42)

Série 1 (2015) (S01)

8.5/10. Poctivě zabavná, historická freska anglického 9. století. Hlavní hrdina je zmrdeček, kterému musíte držet palce. Kromě něho seriál obsahuje více zkušené napsaných a zahraných postav, které budete s radostí sledovat. Není to ani zdaleka dokonalé, často vás to nutí pozvednout obočí ale nikdy to není tak rozbité, že by vás to vytrhlo z děje. I výprava není nějak špatná, nedosahuje to sice precizností jiných kvalitativně podobných pořadů, i tak to je velice uspokojivé. Koho baví historické fláky, Posledním královstvím určitě nepohrdne. ()

Epizoda 1 (2015) (S01E01)

8/10. Není to dokonalé ale první epizodu to má lepší jak Vikingové s Hrou o trůny dohromady. Samozřejmě ale nečekám, že to dosáhne na dokonalost, spíše čekám zábavné béčko. ()

Epizoda 2 (2015) (S01E02)

8/10. Jsem překvapen jak mne to chytlo. Není to nic výjimečného ale je to zábavné. ()

Epizoda 3 (2015) (S01E03)

8.5/10. Jsem nadšený, tohle pro mne splňuje hodně aspektů pro dobrou zábavu. Hodně mi to připomíná Řím, akorát to nemá tak dobré herce a tak kvalitní výpravu. ()

Epizoda 4 (2015) (S01E04)

8.5/10. Alfréd s Uthredem pěkně cvičí, což mne baví. ()

Epizoda 5 (2015) (S01E05)

10/10. Excelentní epizoda. Jasně ukazuje, že Uthredovi silné stránky jsou i jeho slabinou. ()

Epizoda 6 (2015) (S01E06)

8.5/10. Uthredova horká hlava dělá všechno pro to aby nezůstala na krku moc dlouho. Aneb jak si pod sebou učině podříznout větev. ()

Epizoda 7 (2015) (S01E07)

8.5/10. Ten útok Dánů je tak trochu z prde.., teda pardón, odnikud. Jinak další povedená epizoda. ()

Epizoda 8 (2015) (S01E08)

8/10. Nemůžu říci, že by mne poslední epizoda naprosto uspokojila, chtělo by to asi více času aby to lépe fungovalo, rozhodně ale budu pokračovat dále. Pořád je to poctivá zábava. ()

Série 2 (2017) (S02)

8.5/10. První polovina je vlastně dovětek první série. Druhá série začíná až 5 epizodou o tři roky později a ta je famózní. Drama za které by se nemusel stydět ani Shakespeare. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

7.5/10. Nové království, nový král a snad nové dobrodružství. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

8.5/10. Zajímavý vývoj situace. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

8.5/10. Uthred si prošel očistcem bohužel se moc neponaučil. ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

8.5/10. Pomsta dokonána jen si říkám, proč to nemohlo být už v první sérii? Další díl začíná slovy o 3 roky později. ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

8/10. Šijou pěknou habaďuru na Uhtreda. Spoléhají na to, že po tom skočí jak pes po pěkné kosti. Uvidíme jestli se dokázal poučit. ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

9/10. Tvl to by mu nemohl Alfréd alespoň trochu věřit, škodí sám sobě. Je dobře, že bratři mají za ušima, zajímavý soupeř. Stejně tak zajímavé hrátky s kamerou na konci. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

8.5/10. Další zajímavý obrat situace, tohle tvůrcům očividně jde. ()

Epizoda 8 (2017) (S02E08)

9/10. Narozdil od první série hodně uspokojivé finále druhé řady. Clapy mi bylo líto. A nechápu proč chtě Alfréd soudit Oddu, kdyby nepřitáhnul s armádou byly by v loji. Jasný, poslat ho za trest do důchodu, jako OK ale soudit ho jako kriminálníka je trochu moc. ()

Série 3 (2018) (S03)

9.5/10. Doopravdy dobrá sérii, kde ze sebe tvůrci mačkají svůj potenciál na maximum i větší přísun peněz je znát každým dílem. ()

Epizoda 1 (2018) (S03E01)

9/10. Další jarl, který se sere do Wesexu, tentokráte se sexy bosorkou. I tak, dostane hned v prvním díle stylově na prdel. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD