Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, (2018–2025), 37 h 21 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Jacob Bertrand, Vanessa Rubio, Gianni DeCenzo (více)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (38)

Následky (2021) (S03E01)

Príbeh: Po masakre na škole sa život v All Waley vracia do normálu, teda aspoň pre niekoho. Johny rieši všetko cez chlast. Danielovi krachuje biznis ako aj jeho povesť. Robby je na úteku pred zákonom. Miguel je v kóme. Sam má traumu. Tory vylúčili zo školy. Prevedenie: Jedna časť a toľko zmien status quo. Pomalý rozbeh, ktorý sa dal čakať. Nedá mi to ale musím sa priznať, že aj keď ide podľa seriálu o deti tak Tory v predchádzajúcej časti bola nenormálne sexi. Dúfam že ju v seriály nestopnú. 67% ()

Přirozenost versus disciplína (2021) (S03E02)

Príbeh: Johny a Daniel spoja svoje sily aby našli Robbyho skôr ako polícia. Zatiaľ sa Kreese snaží posilniť Cobra Kai staronovými členmi a pomôže Tory v jej ťažkom živote. V pohľade do minulosti sa vydáme do mladosti samotného Kreesa a pozrieme sa prečo sa z neho stal taký psychoš. Prevedenie: Veľmi zábavná časť. Všetko nasvedčuje tomu, že sa Johny a Dani dajú konečne dokopy ale vždy sa to nijako posere. Ale mám silný pocit, že ak nájdu spoločného nepriateľa tak to pôjde. 78% ()

A teď za to zaplatíš (2021) (S03E03)

Príbeh: Daniel musí riešiť krízu v podniku a fakt, že sa ho jeho najväčší konkurent chystá zruinovať vďaka jeho aktuálnej povesti. Johny skúša všetky spôsoby ako získať peniaze na Miguelovu operáciu. Prevedenie: Johnyho návštevy záložne patria medzi najvtipnejšie momenty celého seriálu. Boje medzi jednotlivými žiakmi k ničomu neprispievajú ale posúvajú lávku agresie o pomyselný stupienok vyššie. 80% ()

Správná cesta (2021) (S03E04)

Príbeh: Daniel sa vydal do Japonska presvedčiť svojich obchodných partnerov aby mu dôverovali, čo sa mu teda veľmi nedarí. Johny hľadá cestu k Robbymu ale skôr si ho nájde agresia Cobra Kai. Rivalita jednotlivých študentov eskaluje v nekompromisnom futbalovom zápase. Prevedenie: Na niektorých záberoch bolo jasné, že Americké decká vidia futbalovú loptu prvý raz v živote. Výlet do Japonska a Miagiho mentálna vzpruha potešila nostalgické srdiečko. 89% ()

Mijagi-Do (2021) (S03E05)

Príbeh: Daniel na Okinawe stretne starú lásku aj starého nepriateľa, ktorý mu ukáže že ešte stále neovládol úplne Miagiho umenie. V zábavnom centre zatiaľ prepukne ďalší stret medzi jednotlivými karate gangmi a Jastrab dokáže svoju nemilosrdnosť. Prevedenie: V jastrabovi ešte je niečo dobré. Verím tomu, že sa to ukáže. Hrá iba formu pred skupinou. Tory si evidentne užíva psychickú traumu Sam. Johny a jeho FB sú najväčšími ťahákmi celého dielu. 94% ()

Král Cobra (2021) (S03E06)

Príbeh: Johny sa pomocou nových fotiek pokúša zapôsobiť na svoju starú lásku z detstva. Miguel robí pokroky vďaka lekciám svojho Senseia. Amanda a Daniel sa pokúšajú zničiť Kobra kai ale Kreese je krok pred nimi. Do Dojo prichádzajú nový členovia, ktorý sú predne podľa jeho gusta. Prevedenie: Scenáristi nám predkladajú Kreesovu minulosť z Vietnamu asi aby sme sa povzniesli nad jeho psychický stav. Johny je extrémne vtipný a Robby si asi už konečne urobil rešpekt v polepšovni. 90% ()

Překážky (2021) (S03E07)

Príbeh: Daniel sa snaží opäť dostať Sam späť ku Karate aby sa zbavil jej vnútorných démonov. Zatiaľ sa Johny pokúša založiť nový klub a ako hlavný ťahuň bude Miguel, ktorý sa ešte zotavuje. Robby je na slobode a odmieta pomoc od oboch svojich otcov. Prevedenie:  Ten návrat Sam bol tak strašne umelý až ma to ako diváka bolelo. Miguelov návrat je zatiaľ jediná pozitívna vec. 76% ()

Hodný, zlý a drsňácký (2021) (S03E08)

Príbeh: Johny sa snaží dostať decká do svojho nového klubu. Daniel trénuje zas so Sam, ktorá si opäť našla cestu k Miguelovi. Pre Robbyho to je dosť ťažká rana. Sensei troch Dojo sa stretnú aby hájili právo na podujatie Karate. Prevedenie: Na to, že sa tu koná interakcia všetkých senseiou je jej potenciál úplne zahodený a len na seba gánia drsnými pohľadmi a nič závažné sa nezomelie. To je trpké sklamanie ale aj tak sa mi na to pozerá príliš dobre aby som dal priemer. 65% ()

Feel the Night (2021) (S03E09)

Príbeh: Miguel a Sam sa snažia spojiť sily proti Cobra Kai. Zdá sa to ako nadľudská úloha. Zatiaľ Johny prežíva krásny deň so svojou starou láskou zo strednej školy. Prevedenie: Mi to pripadá akoby sa len decká presúvali z jedného Dojo do druhého a je to opakovanie rovnakej premisy. V podstate som nedal priemerné hodnotenie iba vďaka nostalgií zo starej lásky. 60% ()

19. prosince (2021) (S03E10)

Príbeh: Johnny sa snaží o svoju starú lásku a Danny mu to nijako neuľahčuje. Zatiaľ sa uzatvára mier medzi Orlím pazúrom a Miaghi Do, ktoré naruší útok Cobra kai priamo v Dannyho dome. Obaja senseji pochopia, že sa musia spojiť proti spoločnému nepriateľovi. Prevedenie: Detskú rúbanicu príjemne dopĺňa doťahovanie sa i ženy našej ústrednej dvojice. Feedbacky do Kreesovho pôsobenia vo Vietname tiež neboli na škodu. Tento diel som si náležite užila a teším sa na ďalšiu sériu. A som aj rád, že sa jastrab konečne uvedomil a kope za správny team. 92% ()

Jdeme na to (2021) (S04E01)

Príbeh: "Miagi do" a "Jastrabí pazúr" sa spojili proti spoločnému nepriateľovi, ktorým je Cobra Kai. Spoločné súžitie ako aj lekcie od dvoch senseiov sú viac na škodu ako na prospech.  Creese ale nenecháva nič na náhodu a tiež hľadá silného spojenca. Prevedenie: Otváracia časť novej série, ktorá nám dáva poznať, kam sa asi tak budeme v deji poberať. Zatiaľ to vyzerá na silne nostalgický úvod. 75% ()

Nejdřív uč stát (2021) (S04E02)

Príbeh: Johnny sa podujme nyučiť sa Miagido a Dany sa zas podujme naučiť sa metódu jastrabieho pazúra. Inak povedané - zaútoč ako prvý. Kenny je v škole šikanovaný a tak dostáva radu od staršieho brata ktorý je v polepšovni. Torry je v ťažkej životnej situácií ale je hrdá aby prijala pomoc. Prevedenie: Veľmi podarený diel. Hlavne tá odlišná škola karate a ako ani jeden so Senseiov necukol pred tým druhým to bola sila. Kenny je celkom sympaťák ale verím, že v jeho postave je to iba hra na city lebo neverím, že taký zakrslík reálne môže konkurovať Miguelovi či Robbiemu. 90% ()

Pak uč létat (2021) (S04E03)

Príbeh: Po tom, ako si Senseiovia osvojili umenie jeden od druhého, to čaká aj ich zverencov. Zatiaľ čo si Dany hľadá cestu k Miguelovi cez opravu auta, Johnny dodáva guráž jeho dcére v boji s vlastnými démonmi. Robie má v Cobra Kai vlastného zverenca. Prevedenie: Rovnako našlapaná časť ako predchádzajúca. Neverím po tejto časti, že sa krehká spolupráca udrží. 91% ()

Bicefalie (2021) (S04E04)

Príbeh: Do Cobra Kai sa vracia Terry Silver a príde sa náležite ukázať aj do konkurenčného dojo aby zabrnkal na nervy Dannymu aj Johnnymu. Johnny začína mať pocit, že stráca Miguela a táto žiarlivosť ho dovedie až do eskalácie súboja s Danielom. Prevedenie: Trocha slabší diel, ktorý ale ukazuje ťažobu života mladých v USA a diferenčné rozdiely v životných triedach. Silver bude veľmi dobrý záporák, myslím, že kodonca lepší ako Creese. 80% ()

Mečbol (2021) (S04E05)

Príbeh: Po dohode o finálnom zápase začína Johnnyho tvrdá príprava. Zápas ale opäť neurčí víťaza iba prehĺbi hranicu medzi Johnnym a Danym. Staré rany vyplávajú na povrch a jednému vtáčikovi sú ustrihnuté krídla. Prevedenie: Kobra Kai sa snaží eliminovať všetkých, ktorý by im mohli stáť v ceste za ziskom titulu ale idú na to teraz trocha rozumnejšie ako cez priame súboje. Silverova taktika sa zdá vychádza. 93% ()

Na karate holky letí (2021) (S04E06)

Príbeh: Rada rozhodne o nových pravidlách turnaja a preto musí Dany hľadať chlapčenského šampióna a Johnny zas toho ženského. Cobra Kai je teraz vo výhode a sú si toho aj vedomí. Torry musí požiadať Larrusovcov o povolenie chodiť zas o školy čím zahrajú na city ich dcére, ktorá ale po vzore Johnnyho učenia naberie guráž sa jej postaviť. Prevedenie: Veľmi zábavný diel. Hľadanie dievčaťa na karate bolo úžasné a nakoniec aj viedlo k malému úspechu. To, že Johnny zas nezvláda spojenie súkromného a pracovného života je druhá vec. 85% ()

Minová pole (2021) (S04E07)

Príbeh: Johnny sa musí popasovať s tým, že Miguel je nie iba jeho študent ale aj nevlastný syn. Daniel má zas problémy s najmladším synom, ktorý v škole šikanuje iné deti. Silver dostáva lekciu o tom, kto je v Kobra Kai pán. Prevedenie: Nakoniec sa možno tí dvaja magori z Kobra Kai dožerú sami. Na to sa ale nedá spoliehať a tak by Johnny mal začať niečo so sebou robiť. All Walley sa blíži. 75% ()

Je mi ctí (2021) (S04E08)

Príbeh: Daniel porušil všetky svoje zábrany, keď ho jeho mladší syn nepočúva. Sam a Miguel majú krízu za ktorú môže novo vzniknutý pár Robbie a Torry. Creese sa rozhodol zmilovať nad svojim starým žiakom. Silver si vybije zlosť na tučnom chudákovi. Prevedenie: Napätie sa začína stupňovať ale všetky postavy, čo hrali city na svoje neporušiteľné ideály to touto časťou hodili do kopru a to je celkom škoda ale možno je to scenáristický lapsus, kedy sa snažia Danyho a Creesa viac priblížiť práve k Johnnymu Lawrecovi. 81% ()

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

27.04.2024

Pokud jste fanoušky komiksových filmů a těšili jste se toto léto na pořádnou porci akční zábavy, máme pro vás špatnou zprávu. Sólovka spider-manovského záporáka ze stránek Marvel Comics, dlouho… (více)

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021