Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

Hanys_

Abrahamsova slabší chvilka? Kmotra mám nakoukanýho hodně, Casino jsem viděl znovu nedávno, a tak docela ty "vtípky" i chápu. Ale prostě mi většina z nich nepřišla směšná. A např. scéna vzájemného zvracení na pohřbu dona Cortina, jakoby patřila spíše do teenegrovské parodie. Od Abramse jsem čekal teda fakt víc. ()

BadoXXII

Videl som všetky filmy, čo Mafia! paroduje a to je asi základ aby sa človek mohol pri sledovaní dobre zabaviť. Každopádne kadencia vtipov bola prvýkrát silnejšia ako teraz po rokoch. Niektoré vtípky mi už prídu veľmi trápne a podpriemerné. Stále sa však jedná o oveľa lepšiu paródiu ako sú tie dnešné (všetko od J. Friedberga a spol.) ()

Stíba

Mafiánské filmy znám velice dobře a tak jsem byl dost zvědavý jak bude tahle parodie vypadat. Místy je film vcelku dost podařený, často je to ale spíše průměrná podívaná. Stejně tak je na tom dějová linie filmu, která mi příšla podivně poslepovaná. Nejlepší scény se týkaly Casina a zbytek jednoznačně převršovaly. ()

J. T. Kirk

Tato parodie hlavně na Kmotra a Casino, ale také Forrest Gump, Čelisti, Ztracený svět: Jurský park a mnoho dalšího každopádně nedoceněná.. Definitivně poslední role pro Lloyda Bridgese, který mě prostě pokaždé dokáže rozesmát.. Zatím poslední film režírovaný Abrahamsem, sice to není jeho nejlepší dílo, ale i tak dost dobrá zábava. ()

lioncel

Vincenzo Di Samonella .. Emigrante in America .. Il capo della Famiglia .. Festa di matrimonio .. Colpo al ristorante .. Gli anni della depressione .. Vita a Las Vegas .. Nuotando con i pescecani .. Pop e Chuckie .. Corri Fioraio, Corri .. Due fratelli .. Un sacramento poco sacro ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)