Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

Frajer42

Dá se strávit. Několik vtípků vskutku vydařených, takže jsem se několikrát zasmál. Úplně si však nejsem jistý zda by se zasmáli i lidé, kteří žádný s parodizovaných snímků neviděli, i když při tak hojném jejich výskytu to snad není ani možné. Samozřejmě si film neudrží nějaké vyšší tempo moc dlouho. Nemá dokonce ani žádný smysluplný děj. Děj je tu vybudován jako koláž scének převážně z mafiánských velkofilmů. Viděl jsem mnohem lepší a vtipnější parodie. Tohle není žádný zázrak. 2* ()

Malarkey

Další z řady opravdu výborných komedií, které buď milujete nebo nenávidíte a zřejmě poslední a nejlepší parodie, která byla spáchána na půdě bří Zuckerů a Jima Abrahamse a stála za to! Pokud neznáte Kmotra opravdu dokonale, tak si parodující scény moc neužijete, ale přesto se pobavíte i když to nebude ono. Výborný herecký výkon bohůžel poslední od Lloyda Bridgese veleznámého parodistického herce, který se díky Žhavým výstřelům stal opravdu slavný. Tímto je film jemu udělen na památku a to po právu. --- Jak se jmenuješ chlapče?...Tak Armani Větrovka ()

helianto

25. 11. 2022 oslavila Christina Applegate své teprve 51. narozeniny a stala se tak součástí Hulkova gratulačně vzpomínkového okénka. Někdejší blbka Kelly „melounek“ Bundová se vyprofilovala v komediální herečku s jasným potenciálem do budoucna. Bohužel, osud ji udělil ránu v podobě roztroušené sklerózy a dalších filmů s ní se tak, bohužel, již nedočkáme. Jako upomínku na ni jsem si vybrala tento film. Americké komedie nemám moc ráda, většinou jsou zbytečně přehnané a tlačí na pilu. Co je nevýhodou v běžných komediích, to je naopak výborné na parodiích. Všechno je a musí být přehnané, čím víc, tím líp. „Někdo by řekl, že mafie je špatná. Že využívá své moci k podrývání práva a pořádku, že vede lidi k nízkému jednání. Jistě, že je to pravda, ale výsledek stojí za to. Já to vidím tak, že když právo uškodí nám, uškodí našim dětem. Pouze mafie má tu moc vykonat dobrý skutek ve prospěch celého lidstva.“ Mnohokrát tu zaznělo, že film si vychutnáte hlavně tehdy, když znáte původní filmy. Není pravda, Abrahams je tak výborný, že bavit se budete tak jako tak. Když přistoupíte na jeho hru. A proč byste nepřistoupili, když je zábavná. A Christina Applegate okouzlující. ()

Šakal

Zajímalo by mě, jestli tento Abrahamsův snímek viděli Al Pacino, Robert De Niro, Mario Puzzo, F.F.Coppola, M. Scorsese, M. Flatley ,Sharon Stone a co na to říkali :o) Opravdu hodně zdařilá ( chytrá ) parodie na mafiánské snímky, pro jejíž plné vychutnání je bezpodmínečně nutné mít nastudované min Coppolovy Godfather 1-3 , Scorseseho Goodfellas, Casino, hodí se i Leoneho Once upon a time in America ( ta mladičká dívka, zejména ten její kukuč a ta podobnost s mladičkou Jennifer Connelly byla fascinující ) a jako přídavek např. scéna z Forresta Gumpa či Spilbergových Jaws. I přes pár hluchých míst musím přiznat, že jsem se skvěle bavil. * navíc přidávám za milé krysí štěňátko :o) ()

Slarque

Další z mnoha parodií, které mě naprosto zklamaly. Když jsem pod úvodními titulky viděl to báječně absurdní zacházení s penězi z kasina, čekal jsem, že se budu dobře bavit. Žádná takhle vtipná scénu už ale nepřišla, Lloyd Bridges mi ve své poslední roli bohužel připomínal Leslieho Nielsena a ani většina odkazů na (nejen) mafiánskou klasiku mi nepřišla nijak nápaditá. ()

• Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)
  • Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)