Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

BadoXXII

Videl som všetky filmy, čo Mafia! paroduje a to je asi základ aby sa človek mohol pri sledovaní dobre zabaviť. Každopádne kadencia vtipov bola prvýkrát silnejšia ako teraz po rokoch. Niektoré vtípky mi už prídu veľmi trápne a podpriemerné. Stále sa však jedná o oveľa lepšiu paródiu ako sú tie dnešné (všetko od J. Friedberga a spol.) ()

Jello Biafra

Vcelku zábavná paródia od tvorcov žhavých výstrelov paroduje predovšetkým Godfathera ale aj iné mafiánske filmy ako napríklad Casino, Scarface a nájdeme tu parodické scénky aj na Forresta Gumpa. Je tu síce zopár trapností ale tie zábavnejšie scénky jednoznačne prevyšujú. Dosť ma rozosmialo že hlavný "kmotr" celého filmu do Ameriky priplaval pekne kraulom. ()

BoPo

Štýl humoru držiaci v podstate líniu série Bláznivá střela. Kvalita je ale skôr zodpovedajúca neskorším pokračovaniam. Situačný humor občas vyšiel a človek si tak mohol užiť trefovanie do Kmotra a spol. Hlavným limitom bol Jay Mohr. Ak by nemal práve on hlavnú postavu, tak mohol byť komediálny potenciál naplnený oveľa viac. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $19,889,299Tržby Celosvetovo $30,143,795║ Miestami celkom znesiteľná paródia na Krstného otca. Škoda že tie trapasy a vtípky čo Jim Abrahams do paródie tlačí sú až moc okukané ale keď sa privrú oči dá sa na tom celkom pobaviť. /40%/ ()

Hanys_

Abrahamsova slabší chvilka? Kmotra mám nakoukanýho hodně, Casino jsem viděl znovu nedávno, a tak docela ty "vtípky" i chápu. Ale prostě mi většina z nich nepřišla směšná. A např. scéna vzájemného zvracení na pohřbu dona Cortina, jakoby patřila spíše do teenegrovské parodie. Od Abramse jsem čekal teda fakt víc. ()

• Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)