Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

B!shop

I kdyz to nedosahuje kvalit jinejch komedii Jima Abrahamse, porad to je nadprumer a navic me nenapada jina parodie na mafianske filmy. Sice jsem se nijak zvlast nenasmal (i kdyz vtipu tu je dost a nekolik jich je fakt dobrejch), ale sledovat ty sceny a vybavovat si, jak vypadaj v originale, je parada. V podstate cim vic mate nakoukano mafianskejch filmu, tim vic se budete bavit. Taky by me zajimalo, jak by si poradil Lloyd Bridges s vaznou roli mafiana, protoze na nej docela vypadal. Nebral bych to jako cistou parodii, ale spis jako takovou poctu mafianskym filmum a pokud nebudete cekat, ze se budete od zacatku do konce popadat za bricho, budete se dobre bavit. ()

Prochy38

Jedna z těch povedených parodií, i když Žhavé výstřely to fakt nejsou ani v nejmenším. Oba hlavní filmy, které Maffiósso paroduje (Casino, Kmotr) znám a hodně můžu. J. Mohr i L. Bridges excelují. Dobře se kouká na kočky Ch. Applegate i P. Gidley. Zasmál jsem se dobře. Pár vtipů jako tradičně nepostrádalo fekální a oplzlý humor, který nemusím ani v nejmenším, to tomu hodně vzalo. Ale jako pohodovku se rád zasměju příště zas. ()

Hanys_

Abrahamsova slabší chvilka? Kmotra mám nakoukanýho hodně, Casino jsem viděl znovu nedávno, a tak docela ty "vtípky" i chápu. Ale prostě mi většina z nich nepřišla směšná. A např. scéna vzájemného zvracení na pohřbu dona Cortina, jakoby patřila spíše do teenegrovské parodie. Od Abramse jsem čekal teda fakt víc. ()

Šakal

Zajímalo by mě, jestli tento Abrahamsův snímek viděli Al Pacino, Robert De Niro, Mario Puzzo, F.F.Coppola, M. Scorsese, M. Flatley ,Sharon Stone a co na to říkali :o) Opravdu hodně zdařilá ( chytrá ) parodie na mafiánské snímky, pro jejíž plné vychutnání je bezpodmínečně nutné mít nastudované min Coppolovy Godfather 1-3 , Scorseseho Goodfellas, Casino, hodí se i Leoneho Once upon a time in America ( ta mladičká dívka, zejména ten její kukuč a ta podobnost s mladičkou Jennifer Connelly byla fascinující ) a jako přídavek např. scéna z Forresta Gumpa či Spilbergových Jaws. I přes pár hluchých míst musím přiznat, že jsem se skvěle bavil. * navíc přidávám za milé krysí štěňátko :o) ()

El-Barto

"Máte v sobě něco sicilského? - Od včerejška ne." Kdo neviděl Kmotra ani Casino, tak ať se raději ani nesnaží pochopit. Jinak jde o docela slušnou parodii. Myslím si, že si tvůrci mohli odpustit několik fakt nechutných scén, které navíc nebyly ani vtipné. Jinak Lloyd Bridges jako Marlon Brando válí, hlavně s tím melounem :) ()

• Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)
  • Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)