Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

J. T. Kirk

Tato parodie hlavně na Kmotra a Casino, ale také Forrest Gump, Čelisti, Ztracený svět: Jurský park a mnoho dalšího každopádně nedoceněná.. Definitivně poslední role pro Lloyda Bridgese, který mě prostě pokaždé dokáže rozesmát.. Zatím poslední film režírovaný Abrahamsem, sice to není jeho nejlepší dílo, ale i tak dost dobrá zábava. ()

Shit

Typická bláznivá parodia, tentokrát na mafiánský filmy, ale opravdu zábavná. Sice jsem se po celou dobu filmu nesmál, ale taky nemúžu říct že bych se nudil a několik scén oprvdu stálo za to a v porovnání se scénama z opavdocvých mafiánských filmů celej film vyzněl ohromě vtipně, snad jen ten divnej konec se mi moc nelíbil, jinak si nemůžu stěžovat ()

campix

Horory mají svoje Scary movie, akčňáky mají své Žhavé výstřely a mafiánské filmy mají svoji parodii ve formě Maffiossa. Poslední film Jim Abrahmse ve kterém ještě stihl spolupráci s Lloydem Bridgesem. Bohužel to není jeho nejlepší film, na skvosty jako Žhavé výstřely nemá, ale přesto zde bylo bezpočet velmi vtipných momentů, které si budu ještě dlouho pamatovat. Některé vtípky zase film bohužel velmi podrážejí, ale těch dobrých je tu větší procento. Takovéhle komedie se již v dnešní době nedělají a vzniká tak jen špína viz Epic Movie nebo Disaster Movie. Kde jsi Abrahamsi, když tě potřebujeme. ()

Jello Biafra

Vcelku zábavná paródia od tvorcov žhavých výstrelov paroduje predovšetkým Godfathera ale aj iné mafiánske filmy ako napríklad Casino, Scarface a nájdeme tu parodické scénky aj na Forresta Gumpa. Je tu síce zopár trapností ale tie zábavnejšie scénky jednoznačne prevyšujú. Dosť ma rozosmialo že hlavný "kmotr" celého filmu do Ameriky priplaval pekne kraulom. ()

JADIM

Niekedy sa až čudujem, nad akými hovadinami sa dokážem pobaviť. Niektoré situácie ma rozsekali fakt extrémne a to tam nemuselo ani ísť o prepracovaný vtip o tých drsných mafiánskych snímkoch, ktorým ja neholdujem. Keby som ich sledoval, tak sa bavím ešte viac. Výborná paródia. 8,5/10 ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)