Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

Bauer

Konečně taky nějaká parodie na Kmotra, Mafiány a Casino. Doposud jsem viděl parodie jen na kasovní trháky. Samí X-meni, Spider- mani a další akční pecky, ale tohle není zaměřeno na akční filmy a to je důvod, proč je to dobré. Ano, je to sice blbost, jenže některé scény a hlášky ( "Jak se vlastně jmenuješ?" "Vincenzo Armani Větrovka Cortíno") mně vážně pobavili a dokonce jsem se párkrát zasmál nahlas.Příběh je sice takový.... Moment! Má ono to vůbec nějaký příběh? Asi ne!!! Spíš jde jen o skloubení pár gangsterských filmů dohromady a to je celé. Jenže, parodie se točí, aby pobavili. Mně to pobavilo, takže účel je splněn, ale na to, že to šlo 80 minut, tak mi to připadalo delší. Tvůrci vyplítvali veškere vtipné scény v prvních 40 minutách a ke konci už se moc vtipné scény nevyskytovaly. Maffiósso je ale určitě lepší parodie, než třeba takové Scary Movie 4. Pořád se ale nemůžu zbavit pocitu, že stačilo to vidět jen jednou a možná si to připomenout za pár let znovu! ()

Gothar

Casino, The Godfather 1 a 2 patria k mojim najobľúbenejším filmom a zrejme práve preto je Mafia! skvelou paródiou pri ktorej sa vždy pobavím. Nedosahuje kvalít Hot Shots!, obsahuje trošku nechutného humoru, ale aj tak je to neskutočne zábavná "podívaná". Zaujímavé je to, že slovenský dabing je tu veľmi podarený. 90 % ()

korbitch22

Takhle má vypadat zábavný film o mafiánech,můj nejoblíbenější díl kmotra...ehm...parodie jako parodie ne?Au ty kreténe,to jsou moje játra!Není to úplně to nejlepší,co Abrahams natočil,ale je to tím,že spousta lidí prostě moc miluje ty staré ptákoviny s Brandem,Pacinem a De Nirem,takže to nedokázali překousnout...umíte si představit jak se u toho baví člověk,který ty původní tří hodinová muka nesnáší...neumíte???jachajachakacha...asi tak :-DDD ()

jojinecko

Godfather a Casino- predovšetkým tieto skvosty si zobrali na mušku autori Mafie a ak poznáte oba filmy, myslím že zábava je zaručená. Prvá hodina tejto paródie bola priam geniálna a bránica dostala riadne zabrať ako už dlho nie. Non-stop nápady, jeden lepší a vtipnejší ako druhý. S parodovaním Scorseseho Casina sa trochu strácajú nápady a humornosť, napriek tomu radím Mafiu k najlepším paródiám aké kedy moje oko vzhliadlo:) ()

Shit

Typická bláznivá parodia, tentokrát na mafiánský filmy, ale opravdu zábavná. Sice jsem se po celou dobu filmu nesmál, ale taky nemúžu říct že bych se nudil a několik scén oprvdu stálo za to a v porovnání se scénama z opavdocvých mafiánských filmů celej film vyzněl ohromě vtipně, snad jen ten divnej konec se mi moc nelíbil, jinak si nemůžu stěžovat ()

• Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)