Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

JohnMiller

Jim Abrahams bol............. (síce ešte žije ale moc toho za poslednú dobu nenatočil) asi jediný režisér/scenárista ktorý dokázal nakrútiť/napísať dobrú paródiu. žiadna alebo pomenej trápností, pomenej fekálneho humoru a dokonca aj skryté vtipy ktoré pochopia iba ľudia ktorý videli tie správne filmy. S paródií za posledných 10 rokov mi je zle. Je to neuveriteľne trápne a nehrozí mi pri nich žiadny náznak úsmevu. Pri Abrahamsových s 90 rokov sa však bavím kráľovsky. Mafioso najviac funguje vtedy ak má človek napozerané parodované filmy. Hovorím to s vlastnej skúsenosti pretože ako dieťa som sa vtipom síce nasmial avšak predlohy som nepoznal a tak mi ušlo poriadne veľa vtipov. Pozrel som si to teraz. Film ma na moje prekvapenie stále baví a spomedzi mnohých paródií prepadákov za posledné roky zrie ako víno. ()

Pohrobek

Opravdu silně nevyrovnaná parodie. Škoda. Coppola je šmrncnut Scorsesem, trochu i ve Forrestem, Jurským parkem, Anglickým pacientem a v náznacích spoustou dalšího. Jsou tu vyloženě skvělá místa (Anthonyho mafiánská iniciace je skutečně geniální), místa silně nechutná, ale svůj účel splňující (zvracecí pohřeb) i místa hluchá až slabá (in flagranti). PS: gouryella: Loď se jmenovala Il Pacino, nikoliv Al Pacino. PPS: Tosim: myslím, že kouřen byl velvyslanec čínský. ()

JADIM

Niekedy sa až čudujem, nad akými hovadinami sa dokážem pobaviť. Niektoré situácie ma rozsekali fakt extrémne a to tam nemuselo ani ísť o prepracovaný vtip o tých drsných mafiánskych snímkoch, ktorým ja neholdujem. Keby som ich sledoval, tak sa bavím ešte viac. Výborná paródia. 8,5/10 ()

viperblade

Naprosto výborná parodie, u které musíte mít něco nakoukáno. Jistě, některé scény sice nebyly nutné (zvracení na pohřbu, prdění) ale přesto si myslím, že když to srovnáte s parodiemi, které v dnešní době točí jistá dvojka nezastavitelných blbců, tak vedle nich tento film září stejně jasně, jako výbuch auta na začátku filmu… :-) Pokud máte zhlédnuty filmy, o kterých se zmiňuje ve svém komentáři uživatel Matty, tak si opatřete tuto komedii. Myslím, že litovat byste neměli. ()

B!shop

I kdyz to nedosahuje kvalit jinejch komedii Jima Abrahamse, porad to je nadprumer a navic me nenapada jina parodie na mafianske filmy. Sice jsem se nijak zvlast nenasmal (i kdyz vtipu tu je dost a nekolik jich je fakt dobrejch), ale sledovat ty sceny a vybavovat si, jak vypadaj v originale, je parada. V podstate cim vic mate nakoukano mafianskejch filmu, tim vic se budete bavit. Taky by me zajimalo, jak by si poradil Lloyd Bridges s vaznou roli mafiana, protoze na nej docela vypadal. Nebral bych to jako cistou parodii, ale spis jako takovou poctu mafianskym filmum a pokud nebudete cekat, ze se budete od zacatku do konce popadat za bricho, budete se dobre bavit. ()

• Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)