Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

stOKYi

Tak ja som sa na tomto filme smial naozaj od začiatku až do konca. Niektoré scény sú naozaj neopakovateľné ako napríklad stretnutie na konci filmu keď sa Christina Applegate dozvie že je matka syna, ktorý dostal meno po matke. Pre mňa osobne naozaj nezabudnuteľná scéna pri ktoréj sa vždy zasmejem a právom patrí táto komédia medzi tie moje najobľúbenejšie. (4.9.2007) ()

lamps

Další ztřeštěná a všehoschopná parodie, tentokráte zaměřená na slavné mafiánské klenoty převážně od Coppoly a Scorseseho. A byť to tak podle mého hodnocení moc nevypadá, bavil jsem se velmi dobře. Většina vtipů a narážek se totiž opravdu vydařila, jenže byly součástí naprosto chaotického scénáře, který se proměnil spíše v krátké skeče a parodie na jednotlivé slavné scény, než-li v nějaký smysluplný příběh. A protože Abrahams stojí i za takovými skvosty jako jsou Bláznivé střely nebo Žhavé výstřely, nehodlám mu to jednodušše odpustit a tu čtvrtou hvězdu si schovám na horší časy.. 70% ()

Šakal

Zajímalo by mě, jestli tento Abrahamsův snímek viděli Al Pacino, Robert De Niro, Mario Puzzo, F.F.Coppola, M. Scorsese, M. Flatley ,Sharon Stone a co na to říkali :o) Opravdu hodně zdařilá ( chytrá ) parodie na mafiánské snímky, pro jejíž plné vychutnání je bezpodmínečně nutné mít nastudované min Coppolovy Godfather 1-3 , Scorseseho Goodfellas, Casino, hodí se i Leoneho Once upon a time in America ( ta mladičká dívka, zejména ten její kukuč a ta podobnost s mladičkou Jennifer Connelly byla fascinující ) a jako přídavek např. scéna z Forresta Gumpa či Spilbergových Jaws. I přes pár hluchých míst musím přiznat, že jsem se skvěle bavil. * navíc přidávám za milé krysí štěňátko :o) ()

Stíba

Mafiánské filmy znám velice dobře a tak jsem byl dost zvědavý jak bude tahle parodie vypadat. Místy je film vcelku dost podařený, často je to ale spíše průměrná podívaná. Stejně tak je na tom dějová linie filmu, která mi příšla podivně poslepovaná. Nejlepší scény se týkaly Casina a zbytek jednoznačně převršovaly. ()

Tommassi3

Nechápu, co mají Forrest Gump, Dětská hra či Jurský park společného s "gangsterkami".. Navíc ani zde se Abrahams nevyhnul prdícím a blicím scénkám, což moc nepotvrzuje zdejší četná zamyšlení nad údajnou poctou nejen "mafiánským" filmům, ale předně těm vůbec nejkvalitnějším snímkům historie.. V rámci žánru mám skutečně "nakoukáno do zásoby", ale potíž je v tom, že ten vtip tu prostě nevidím a postrádám !! A tak i nadále za vrchol Abrahamsovy tvorby považuji dvojici Žhavých výstřelů !! Co se těch zmiňovaných poct týká, stačí si pustit jakýkoliv film Quentina Tarantina, ten skutečně ví, co dělá !! ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)