Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

• USA Halloween 4: The Return of Michael Myers (více)

Je 10 let po otřesný událostech v Haddonfieldu. A Michael je pod dozorem nemocnice (celý spálený z Halloweenu II), odvážen v komátu, do nemocnice s vyšší ostrahou, ale cestou... V Haddonfieldu zbyla z jeho rodiny pouze jedna osoba, a to malá Jamie - neteř Michaela Myerse. Po nehodě sanitky, která Myerse převážela, se na plátno vrací ostřílený veterán Dr. Loomis (Donald Pleasence), který nehce aby se neteř setkala s nožem svého strýce. A tak začíná tichý a krvavý boj s typickou hudbou, ale s velmi netypickým koncem. Film dostal 2 studenské ocenění a řadí se mezi klasické vyvraždovačky 80. let. (Empire)

Wiceman

O tomhle (a dalších navazujících) pokračování jsem dloooouhou dobu neměl ani ponětí. A přitom to není ale vůbec špatný... Asi jsem si po ne-zrovna vydařený trojce řekl, že kvalita půjde už je dolů a kompletně jsem vymazal pojem Halloween z vědomí. Chyba!!! Michael Myers a Dr. Loomis jsou zpět ... ačkoliv jsem si vždy po zhlédnutí říkal, jak se jim vůbec hergot povedlo přežít ten mega výbuch a požár a vypadat ještě k tomu pořád dobře :D Hold asi Maybeline :D Naše nesmrtelný duo je zpět v plný parádě, přičemž víc psycho mi teď přijde víc právě Dr. Loomis :D Místo Laurie Strode tu máme její (Dafuq?) dceru (tatínek neznámý) jež je v péči pěstounů no a Michael se rozhodl, že místo ségry kuchne svojí neteř. Přece jen musí mít zajímavý mozkový pochody ten Míša no ne? :D Každopádně Danielle Harris příjemně vplula do kolejí vřískání jako její filmová matka a docela jí to i baštím :D K mé další potěše se opět vrátil oblíbený soundtrack (po otřesně chytlavém Silver Shemrocku z trojky je to vítané :D ). Jediný, co pořád prostě nemůžu zkousnout je absence vysvětlení toho, jak se jim doprdele podařilo přežít ten požár?! Vás to nežralo? Mě teda jo :D Lepší 4* ()

Bantarian

První díl série, ve kterém se objevují herecké výkony. Postavy jsou konečně sympatičtější. Dokonce samotný Mayers jasně působí, že se nejedná o člověka. Film je plný odkazů na první díl, takže je dobré vidět je popořadě. Snad s vyjímkou třetího dílu, který opravdu nikdo nikdy vidět nemusel a neměl. Konec příjemě potěší, nicméně mi velmi připoměl závěr o tři roky staršího Pátku třináctého 5. ()

IamWerca

Kto čakal že Michael Myers a Dr. Loomis zomrú budú sklamaný obaja žijú oni dvaja sú pomaly lepši ako niektorý superhrdinovia. Tento krát pôjde Michael po malej neter  Jamie ktorá ma byť vraj posledný rodinný príslušník a samozrejme  že, sa ju bude snažiť zabiť ako tento krát skonči tento krvavý boj. Herecké výkony sa našťastie zlepšili a Dwight H. Little a Alan B. McElroy urobili celkom obstojne pokračovanie aj keď po 2 filmoch to už nie je až tak zaujímavé preto ma odo mňa slabšie hodnotenie. ()