Kominského metoda

• USA The Kominsky Method (více)
USA, (2018–2021), 9 h 44 min (Minutáž: 22–37 min)

Chuck Lorre

Jeff Cardoni

Alan Arkin, Sarah Baker, Michael Douglas, Ashleigh LaThrop, Emily Osment, Graham Rogers, Melissa Tang, Nancy Travis, Azie Tesfai, Willam, Jully Lee (více)

Učitel herectví Sandy Kominsky se svým nejlepším přítelem Normanem Newlanderem si navzájem pomáhají zvládat všechny peripetie stárnutí s humorem. (Netflix)

Michelle75

Nikdy bych nevěřila, že mě sledování dvou dědků bude tak bavit, to je fakt krásně, sarkastický vtipné, že i věci hodně smutné se tady dají užít. Energie z toho sálá každý moment a klobouk dolů před vitalitou ustřední dvojice. ....Pravda u trojky mi některé postavy chybí, ale zase dostávají prostor jiné a myslím, že se konec je i tak vcelku vydařený. ()

p.a.douch

Fakt jsem se těšil na třetí sérii. No a zklamán jsem nebyl. Na tomhle seriálu je nejhorší to, že herečky a herci které člověk zná z mládí jako kočky a mladé geroje, jsou staré báby a staří dědci. Hrůza. No ale hraje jim to jako za mlada. Chemie mezi Turnerovou a Douglasem je furt skvělá (člověk si hned vybaví Honbu 1 a 2, nebo Válku). Reiser je tam k nepoznání. Je ovšem nutné říci, že casting se u tohoto seriálu povedl a všichni jsou úplně v pohodě. Škoda jen, že nebylo více Travisové, Seymourové, Arkina a DeVita. Vřele doporučuji. ()

jedna_vrana

Táto americká miniséria je zábavný kúsok. Téma je síce podobná ako v britskom "After Life" od Rickyho Gervaisa a treba povedať, že britský humor ide viac "pod kožu", lebo je sarkastický. Po prvých minútach príhod Sandyho Kominského sa však budete dobre baviť. Útrapy dvoch starnúcich, kedysi úspešných mužov z Hollywoodu, vás rozosmejú aj vo chvíľach, keď bude reč o vážnych veciach - strata blízkej osoby, problémy s dospelými deťmi, ozývajúca sa prostata či občasná túžba po sexe. Obidvaja herci sa v tejto úlohe našli, hodili sa do nej a zahrali svoje roly na jednotku. ()

slord

Už dlhšie som si to chcel pozrieť, tak som si to konečne pustil a bol som dosť prekvapený aké dobré to je. Michael Douglas a Alan Arkin sú skvelá dvojka a ich dialógy boli fajnové, a keď sa následne na scéne objavila Kathleen Turner, tak medzi ňou a Douglasom tá iskra z Honby za diamantom ešte nezhasla, ich chémiu som si užíval. Téma starnutia je tu podaná veľmi sviežo, sarkastický humor sa mi páčil a seriál vedel aj dojať. 9/10 ()

easaque

-5* Výborný seriál, kterému po pár dílech musím dát vysokou známku a je možné, že se po dokoukání dostane i na plný počet. Sice ještě nemám ani padesát, ale plkání a příběhy hlavního seniorského dua mě dost baví a je mi blízké. Myslím si, že s nadsázkou a trochou satiry se dá dělat sranda z mnoha věcí a kritizovat současné všeobecné společenské problémy a nešvary. Doufám, že seriálu nedojde dech a po dosledování třetí série ještě něco dopíšu. Rozhodně je to i herecky kvalitně obsazený seriál a jsem rád, že se ti staří kvalitní neodhazují do starého železa a je tu místo i pro několik zapomenutých hvězdiček. Addendum po 3.sérii: opravdu nakonec přidávám ještě hvězdičku navrch, i když Alan Arkin v poslední dost chyběl. Naštěstí Michael Douglas dostal docela fajn parťáka v podobě osvědčené Kathleen Turner ;-). Neubyla naštěstí všudypřítomná sebeironii a reflexi stárnutí si seriál udržel. Doporučení je jasné a vypadá to, že tentokrát zůstane jen u tří sérií. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

• Budovu, ktorá poslúžila ako kulisa vonkajšieho priečelia hereckého štúdia Sandyho Kominskeho, nájdete v Los Angeles na adrese 6361 Selma Ave. (mijec)
  • Sandy Kominsky (Michael Douglas) jezdí v automobilu Mercedes Benz 280 SE Convertible z roku 1968. (xisp)
  • Približne v polovici epizódy sledujú Mindy, Roz, Sandy a Martin film Barryho Levinsona Bistro (1982) a rozprávajú sa o hercoch na obrazovke. Jedným z nich je aj Paul Reiser - predstaviteľ Martina Schneidera sa teda pozerá na seba samého. (mijec)

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Přichází smutná zpráva pro celý filmový svět, ve věku devětaosmdesáti let totiž ve čtvrtek v kalifornském Carlsbadu zemřel oblíbený americký herec, režisér, scenárista a hudebník, držitel Oscara Alan… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)