Galadriel nachází nového spojence, Elrond naráží na chladné přijetí u starého přítele, Nori se snaží pomoct Cizinci, Arondir hledá odpovědi a Bronwyn varuje svůj lid před hrozbou. (Prime Video)

jacksax

Feministická vize světa, která ovšem nedává moc smysl. Všechny ženské postavy jsou idealistky, které nerespektují jejich klanový/druhový konsenzus, což je samozřejmě dostatečně pokrokové, ale pro přežití skupiny dosti nahouby... máme zde hrdinnou elfku (která si léčí komplexy), hrdinnou lidskou ženu (která pokukuje po mocném elfovi - čili submisivita vůči sexuálnímu protějšku) a hrdinnou předhobitici (vývojovou předchůdkyní hobitů, která pokukuje po starmanovi - opět ta hrozná submisivita vůči maskulinitě). Nemáme zde hrdinného elfa (všichni jsou v podstatě přízemní prospěcháři), ani člověka (opět přízemní prospěcháři a navíc potenciální zrádci) a ani předhobita, ti jsou všichni v podstatě tupí. Na scéně se objevují i trpaslící, ale ani u nich to nevypadá výrazně jinak. Ale ať se stane cokoliv, stejně bohužel víme, že všechny ty emancipované dámy se v budoucnu vrátí k štupování ponožek a vaření jídla, neboť tak se prostě svět vyvíjel. Moc se těším, jestli se za záporňáky objeví skřetky, trollice a balrogice, ovšem moc na to nesázím. Holky přece můžou kopat jen za ten správný tým, to dá rozum, nebo ne? ()

Rocky88

Jede se v podstatě v kolejích položených pilotem - přidány nové lokace, postavy a příběh je postupně budován a přidává na intenzitě. Pocit opět kazí na sílu tlačené multikulti OK (nebo spíš KO) - tlustá černá trpaslice dokáže naprosto vytrhnout z fantasy rauše a člověk následující minuty jen kroutí hlavou a nevnímá dialogy... Musím zmínit i hudební podkres, protože ten byl v trilogii dokonalý a hraje mi v hlavě i při sledování seriálu. V tomhle díle je konečně víc slyšet a je poznat, že se Medvědovi pár tónů poradil samotný Howard Shore. Jak jsem tedy původně přepokládal, že po dvou dílech sledování skrečuju, těším se na další a jsem hodně zvědavý na výsledek. Nakročeno to má slušně a celkově mám pocit, že se tady tým tvůrců soustředil na vše. Snad se nemýlím, byla by to škoda. ()

Estwen

Velkolepý vizuál vedle zatím vcelku mělce vyprávěného a roztahaného příběhu dává dohromady dojem nevyrovnanosti a nudy. Kdo čekal epos od začátku do konce, jako v trilogii, bude zklamán klasicky Tolkienovským popisováním krajinek a pomalým tempem. Hudba je vcelku zapomenutelná, což je škoda, Howard Shore má na víc. ()

Cappuccino

Úvodná pasáž s Morgothom a Galadriel je dosť slušná. Návrat do súčasnosti bol však nepríjemný ako pád na betón. Scény s hobitmi sú slabé a zdá sa mi, že ich dejová línia je pridaná na silu. Len aby tam nejakí hobiti boli. Neviem kam s obrím mužom z neba tvorcovia smerujú, ale ani ma to nezaujíma. Osamelý elfský lovec s ľudskou ženou sú taký priemer. Potešilo ma však, že ich línia smeruje k odhaleniu zla v pozadí. Časť s Elrondom a Galadriel považujem za najlepšiu. Vlastne je jediná, ktorú hodnotím nadpriemerne. Elrondov príchod do Khazad Dum bol zábavný a stretnutie s Durinom potešilo. Keď sa však Galadriel odpojila so svojou skupinou na loď, všetkým bolo jasné, že nakoniec túto poctu odmietne. Jej časti chýba väčší odpich a menej vykresľovania charakteru. Veď ju predsa poznáme. A boje s morskou príšerkou sú síce vizuálne pekné, no dej nikam neposúvajú. Zatiaľ teda dávam 6/10. ()

Baron Noktur

Rovnako kvalitný diel ako prvý, plus k tomu viac napätia. Scény s Galadriel opäť najmenej zaujímavé (a to aj kvôli herečke). A čo tá toľko odsudzovaná černošská trpaslíčka Disa? Tá je úplne úžasná a jej spontánna roztomilosť si ukradla celý diel! :) PS. Potešilo citovanie Jacksonového štýlu snímania niektorých scén! ()