Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Adar a jeho armáda táhnou na Ostirith. (Prime Video)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (120)

Geralt z Rivie

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poprvé se něco děje, ale až v 6 dílu? Pořád je směšné, že "zachraňování národa" se točí kolem stovky lidí z jedné vesnice. Na to, že rozpočet 1. série překonal (465 milionů amerických dolarů) náklady trilogie Pána prstenů (281 milionů dolarů) o 184 milionů dolarů a 20 let nejde vidět. Tak pořád nevím, kde ty peníze jsou. Protože trilogie pořád vypadá 100x větší, a přitom je o 184 milionu levnější. Ten epic pocit pořád cítím u trilogie, ale tady mi to přijde jako by tom pracovalo 10 lidí. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První opravdu akcí napráskaný díl, který se odehrával převážně na jihu, kde mě to baví zdaleka nejvíc. Nemohlo chybět několik krátkých nudných odboček směrem k Númenoru. Věčná škoda, že se to nyní více než kdykoli předtím neobešlo bez totálně dementních a pražádný smysl nedávajících zvratů s předáváním zabaleného meče jako štafetového kolík, aniž by se kdokoli obtěžoval nahlédnout dovnitř, či prapodivným postupem a vzdorem několika desítek rolníků blížícímu se zlu, kdy si dopomáhali různě nepravděpodobnými prostředky. Nemůžu si pomoci, ale tento seriál místy působí mnohem více směšně, než by mohlo být žádoucí. Je pak nesmírně těžké brát tento seriál vážně a jakkoli se s dějem sžít. Zřejmě jeden z nejlepších dílů, co se obsahu týče, který bohužel sám sobě hází pořádné klády pod nohy a není možné brát seriál vážně. [70 %] ()

Reklama

tomik99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

//Seriál je nejlepší ve chvíli, kdy se snaží být sám sebou a nikoliv Pánem Prstenů.// Netřeba asi říkat, že toto byla nejlepší epizoda z celého seriálu a to nejen díky akci. Dějové linky se nám propojily a nyní mají nějaký význam. Celý díl fungoval na čisté syrovosti, kdy padali i hrdinové a obyčejní lidé. Dočkali jsme se pár krvavých scén, které nejsou pro Pána Prstenů typické, přesto se sem náramně hodily. Ten konec byl skvělý a jsem rád za origin Mordoru. ()

Bordoshut 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

7,5/10 – Šestou epizodou Udûn se Prsteny moci zatím nejvíce přiblížily kvalitě Jacksonovy legendární trilogie. Po pěti veskrze konverzačních dílech, které sloužily jenom k manipulování s figurkami po šachovnici, se konečně dočkáváme prvního pořádného střetu mezi skřety a sebrankou vesničanů. I v tomhle dílu se právem zrcadlí gigantický rozpočet, takže výprava zůstává velkolepá a bitva je přehledná, ačkoli se pochopitelně neobešla bez  šera. Choreografie rovněž na úrovni, bylo tam pár pěkných nápadů, které je třeba ocenit, přestože nic revolučního epizoda do světa kinematografie nepřináší. Cením několik menších zvratů, které si tvůrci pro nás připravily, ale také to není nic dechberoucího. Dohromady se nemůžu zbavit pocitu, že šesté epizodě něco chybí. Nabízí se lišácká odpověď, a čiže že chybí dějová linka s hobity-vandráky a mužem, který spadl z oblohy, na kterou už tentokrát patrně nezbyl čas, ale já za to viním jiný nedostatek. Celou první sérii tohohle seriálu v něm postrádám nějakou jiskru, hlubší emoci. Nemůžu si pomoct, ale i po více jak 6 hodinách seriálu jsem si ještě k žádné postavě nevytvořil jakékoli hlubší pouto a zkrátka nemám důvod postavám fandit v jejich snažení, neprožívám s nimi. Přijde mi, že kvůli tomu, že tvůrci rozehráli tolik dějových linek na různých frontách najednou, tak ačkoliv obětovali na představování celé první dvě epizody, jim už nezbyl čas si s žádnou postavou vyhrát na 100 % a výsledkem tak jsou jen figurky, které na jednu stranu chápete, ale na stranu druhou jsou jenom pouhými proměnnými na pozadí příběhu, který se postupně odvíjí. Kromě toho si každá ze tří hlavních dějových linií rozvíjí vlastní lore, které spolu zatím navzájem vůbec nesouvisí. Opravdu se obávám toho, jak – a jestli vůbec – se to v závěru nějak propojí. A tím nějak myslím smysluplně. Pokud možno. Verdikt: "Jeden z nejvíce rozporuplných seriálů, který jsem kdy viděl." ()

Epero 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Toto už ani nie je možné. Geniálny plán na začiatku, ako prekabátiť orkov je zhodiť na nich vežu. Mohli napríklad zhodiť most a získať tak čas. Takto dostanú pár orkov na nádvorí, keďže sa tam všetci nedostanú. Ale to hlavné je, že veža zhotovená pre vojenské účely, drží pokope len pár lanami. Ani vo fiktívnom stredoveku by do takej veže nik príčetný neliezol. Jeden výstrel a veža je dolu. Ľudia sa presunú do dediny, ktorá im vraj poskytuje výhody. Hoci je v miernom údolí, kde sa nemajú ako brániť, nepostavajú prekážky, pasce, nerozmiestnia hliadky. A diery orkských tunelov založia doskami. Zjavne dedinčania nevideli predošlú epizódu, kde sa orkovia prekopali cez kamene a dosky ich domov. Keď ľudia prehrajú, tak s orkami zatočia numenorčania. Scéna, kde je Isildur pri kráľovnej nedáva žiadny zmysel. Prečo je pri nej, keď je pomocník v stajni? A prečo mu dá zrazu povolenie zapojiť sa, ale ostatní pri nej zostanú čakať? A ako títo začiatočníci dokážu tak ľahko zmasakrovať skúsených orkov? Adar sa dá na útek a falošný Aragorn ho nie len predbehne, nadbehne si ho tak ďaleko, že ho Adar a Galadriel ani nevidia a zrazu cvála oproti nim? Adara zajmú a Galadriel keď ho vypočúva, tak sa mu vyhráža, že bude mučiť orkov, na ktorých mu zjavne záleží. Je to smutné, že nejakú hĺbku tu má jedine darebák na ktorom vidíme, že má odpor voči Sauronovi, záleží mu na orkoch, má cieľ získať pre nich domovinu (hoci ju majú v Mordore), aj keď zlým spôsobom. Povie jej čo sa stalo a tvrdí, že zabil Saurona (čomu samozrejme neveríme a je to aj blbosť, aby bol Sauron tak slabý). Ale vidíme, že Adar je niečo ako antihrdina, zajatý, mučený, týraný, skazený temným pánom, konal pre nich zlo, ale keď Sauron začal obetovávať orkov, Adarove deti, tak sa mu vzoprel a odviedol ich. Áno, robí odsúdeniahodné činy a zaslúži si trest, ale zároveň k nemu človek cíti aj ľútosť. A hrdinka seriálu mu povie, že ho nechá žiť, ale zabije všetky jeho deti, aby trpel ešte viac a potom zabije aj jeho. Egoistka posadnutá pomstou, ochotná obetovať všetkých okolo len pre svoje ciele. A ju máme mať radi. Ju poháňa len pomsta, Isildura snaha o slávu (ideálne bez ťažkej práce predtým), kráľovnú záchrana Numenoru, čarodeja snaha o príčetnosť, hobitov čisté prežitie, čierneho elfa len platonická láska, falošného Aragorna depresia (a potom Galadrielina lož). Adar je tu vážne jediná postava čo má viac vrstiev. Ľudia sú potom nadšení, že majú nového kráľa, keďže falošný Aragorn potvrdí, že je ich kráľom. A oni mu to len tak veria a tešia sa, hoci sme doteraz ani nevedeli, že na nejakého kráľa čakajú. Úžasné efekty na záver. Zjavne tie peniaze nesypali do scenára, alebo nejakú jeho kontrolu. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (7)

  • Arondir (Ismael Cruz Córdova) zmíní Valar, který se stará o rostoucí věci. Tato Valar je Yavanna, manželka Auleho, který vytvořil trpaslíky. Yavanna mimo jiné stojí za vznikem entů. (spacemaster)
  • Název epizody Udûnje odkazem na několik míst ve světě Pána prstenů. Jde o údolí hned za Černými branami, které tvoří vstup do Mordoru ve Třetím věku a také druhé jméno první Morgothovi pevnosti, jinak známé jako Utumno. Utumno znamená v řeči Quenya „podsvětí“, kdežto Udun značí „peklo“ nebo „temnou jámu“ v sindarinštině. Zde Udun symbolizuje temnotu, v níž se jižní pláně mění s výbuchem hory Doom. (spacemaster)

Reklama

Reklama