Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

Trilobitter

Galadriel má tu nejlepší zbroj, jakou můžete na obrazovkách vidět - plot armor. Přežije pyroklastický proud, nevyčuchá ji skřet. Elendil nemá koule jí dát přes držku, ačkoliv mu pravděpodobně zabila syna a celou Númenorskou zahradu Eden zatáhla do průseru. Ale Isil má vlastně taky plot armor, takže se o něj bojíme zbytečně. V příštím díl ho najde kůn, jako Aragorna o pár tisíc let později. Amazon chce totiž naše slzy. Ale mý neuvidí. Linku s chluponohama mám už chuť přeskakovat. Snad se na Prime brzy objeví tlačítko "Přeskočit nezajímavý gremliny, ze kterých je mi čímdál víc trapně". ()

Litvicek

Tááák, v předešlém díle jsme měli minibitvu mini rozměrů. V tomhle dílu se tedy musel najít balanc a pro změnu se tady nestalo nic. Až tedy na poslední epické tři minuty před konce dílu, kdy jsme se dozvěděli, jak vlastně vzniknul Mordor. What a show! A jestli už finishujeme, ta jedna hvězda/Odpad se k celkovému hodnocení blíží daleko víc a víc. Jebat, že je to seriál za všechny prachy. ()

Spacecore

Samozřejmě hrozný, logicky má ten scénář děr až je to absurdní. Moje hodnocení je ale shovívavé, protože jsem si docela zvyk a třeba u linky trpaslíků to fakt připomíná Tolkiena. Jinak celá anabáze s válkou o vesnici, kterou následně smetla sopka Hory osudu, která vlastně nikoho nezabila.. no hrůza. Nejhorší je, že na začátku seriálu jsme tu měli hromadu postav a člověk měl aspoň zvědavost, co jsou zač, teď naprosto přesně víme, že těch pár lidí, chluponohů, elfů a trpaslíků tu bude smrdět ještě x řad. No potěškoště. Nejotravnější postavy jsou Galadriel, Isildur a Teo. Na druhém konci spektra jsou ty celkem sympatické, jako trpaslík, Elrond, když člověk přmhouří oko, nebo černý elf. Nebo Isildurův fotřík. A zbytek je šedý průměr. A co jako maj bejt ty tři zlý sudičky? To si z loru nevybavuju. ()

kubas369

7.5/10. Říkejte si co chcete ale Galadriel má dobře napsaný vývoj postavy asi nejlepší v seriálu. Doslova jí musela bouchnout sopka do ksichtu aby si uvědomila jak zaslepená byla. Potěší i zmínka, že ne vždy tomu tak bylo a uvědomění si že ji válka a touha po pomstě změnila. Chluponohá linka je tak správně fantasy přirozená a příjemná. Mithril linka je prostě nejlepší z celého seriálu. Proč nechali jako zemřít Isildura? Když všichni víme, že nemůže být mrtví. Stačilo by aby si to myslel jeho táta, nám mohli ukázat, že se s toho dostal, tohle je hrozně laciný. ()

Frajer42

Během tohoto dílu jsem měl několikrát pocit, že si ze mě tvůrci dělají vyloženě prdel a parodují sebe sama. Objevilo se zde několik scén sprostě vykradených z původního Jacksonova filmu. Nehledě na to, že vývoj chování mnoha postav absolutně nedává smysl. Respektive o vývoji asi nemůže být řeč. Postavy se chovají a jednají, jak se to zrovna hodí. Z čista jasna se mění jejich postoje a názory a zažívám stále dokola otočky o 180 stupňů. Spousta dialogů kolísá na hraně debility a místy máte pocit, že se zde testuje nějaká umělá inteligence, která dialogy generuje. 20 minut z tohoto dílu sledujeme jak někdo pochoduje zpustošenou krajinou a baví se o píčovinách. Dalších 20 minut sledujeme nekonečné dohadování Elronda s trpaslíky, které už nemůže nikoho bavit ani zajímat. Zbylých 20 minut pak sledujeme ty otravné hobity a jejich ultra retardovanou linku, která dává jen zblo smyslu. Tato epizoda se věru nepovedla sestříhat. Bezkonkurenčně nejhorší díl, kde je velmi těžké hledat pozitiva. Snad jen závěr byl vizuálně hezký. [20 %] ()

• Miriel (Cynthia Addai-Robinson) přísáhá Galadriel (Morfydd Clark) na jméno svého otce, že se vrátí do Středozemě, přičemž ale nepoužije jeho jméno v jazyce elfů Quenya, ale jméno v původní řeči Númenoru, Adunaic. V této řeči se Tar-Palantir jmenuje Inziladun. Jde o zvláštní volbu, protože Adunaic začali používat lidé, kteří zavrhli elfy a přerušili s nimi veškerý kontakt. (spacemaster)