Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

MrMartinTm

Naprosto zbožňuju true crime filmy a seriály, ale jsem na ně celkem dosti háklivý. A tady se to bohužel tak úplně nevyvedlo. Dle mého je jedním ze základních aspektů true crime divákovi jasně říct, že hlavní postava, tedy vrah, je ten špatný. A to je hned něco, v čem Zlo s lidskou tváří poněkud selhává. Pokud byste totiž do tohoto šli naprosto slepě a bez znalostí skutečných událostí, Bundyho vám spíš bude líto, než že byste mu přáli co nejbolestivější smrt. Tomu vůbec nedopomáhá fakt, že tvůrci s divákem hrají jakousi hru, kdy divák celý film netuší, jestli to Ted fakt udělal nebo ne, a fakt, že je opravdu vinen, je odhalen až na konci filmu... což je ale strašná volovina a totální blbost, jelikož 100% každý, kdo ten film sleduje, tak ví, že se jedná o životopisný film jednoho z nejhorších sériových vrahů vůbec, takže já absolutně nechápu, co to jako tvůrci zkouší :D Abych řekl něco pozitivního, Zac Efron je v hlavní roli fajn (i když jsem mu popravdě vůbec nežral ten manipulativní charakter ukrývající se pod maskou milého člověka) a celý soudní proces je vlastně poměrně dost přesně a detailně zrekonstruován. Jinak se ale jedná o poměrně nezajímavý film, který naprosto kašle na základní podstatu true crime žánru tím, že z hlavní postavy, vinného sériového vraha, dělá v podstatě tragický romantický charakter. 5/10 ()