Reklama

Reklama

VOD (1)

Mandalorian se odvažuje na rozbouřené moře a získává nečekané spojence. (Disney+)

Recenze (59)

Sidarius 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak takhle vypadá rozdíl mezi Fan service a citem pro dané univerzum, co nenásilně potěší fanoušky! Jon Favreau to opět dokázal a my skuteční fanoušci strašně litujeme, že neměl na starosti sequely, protože by to pravděpodobně dopadlo úplně jinak... Ale zase bychom neměli tuhle skvělou podívanou, která zachraňuje hrané počiny ze světa Star Wars, protože nic lepšího ze světa Star Wars od Epizody III nevzniklo! ()

SmajdalfCZ1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak další díl za námi a víme, že se objeví Ahsoka Tano ( ti kdož neví o koho se jedná tak doporučím zkouknout Star Wars:The clone wars - i Bo-Katan je postava z toho seriálu) . Máme zde další frakci Mandalorianů, přičemž mi udělala radost herečka z Battlestar Galactica. Další zajímavé nové tvory a do toho roztomilouše babyYodu a spoustu kvalitních animací, Potvrzení, že se z té lodě vyřezal Darksaberem jaký měl Vizsla. Hele ono se to opravdu rozjíždí čím dál více a podle mě to bude ještě paráda. Ale opravdu nejvíc mě na tomhle dílu pobavil ,,Cargo control area ,, :D .... Takže tenhle díl byl opravdu veliký posun vpřed. ()

Reklama

dennykr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Road trip pokračuje, země → vzduch → voda. Mandalorian je takovej řetězec záminek k dobrodružství. Hledáme rytíře Jedi, k nim ale potřebujeme Mandaloriany a k těm zas dopravit cizinku na vodní planetu. Takhle, není to nikterak sofistikovaný přístup k vyprávění, jako spíš obsedantní (ale chytrá) práce s oddalováním. Dost promyšlená je pak jakási transmediální rekontextualizace - Mandalorian velmi okázale těží z ustaveného fikčního makroverza a skoro encyklopedicky vybírá hesla z ostatních seriálu / knih / komiksu Star Wars, aby je (znovu)představil tady. Makroverza, ne makrosvěta, protože nejde jen o současný “kánon” pod Disneym, tedy poměrně stabilní a soudržný korpus epizodních světů (Epizody I-IX, Clone Wars, Tarkin ad.). Častou inspirací jsou i legends, tedy vnitřně nesoudržná série paralelně existujících makrosvětů, které se vzájemně rozšiřují i popírají. Takže sledovat Mandaloriana v kontextu tohohle šílenýho transmediálního (seriály, komiksy, knihy, hry), trankompozičního (původní i nejnovější trilogie), ale taky transtextuálního (westerny, japonská kinematografie) přístupu je boží. // The Heiress je vynikající z vícero důvodů. Především se objevuje člen klanu Kryze a uskupení Nite Owls, díky čemuž vzniká axiologické pnutí mezi dvěma typy Mandalorianů. Resp. objevuje se Bo-Katan jako pozůstatek mandalorské politické frakce House Kryze vyznávající o poznání liberálnéjší přístup k hodnotovému řádu lovců odměn. To ukazuje, že seriál konečně odkrývá heterogenní povahu celého uskupení, které doposud ve svém lpění na tradice působilo dost homogenně. I proto je Mando označen jako Child of the Watch, pravděpodobně Death Watch, separatistické frakce z planety Mandalore. Vzniká tak zárodek možné krize identity a víry ve staré zvyky. // Jinak Bo-Katan je fantastická, jako byla v Clone Wars, a přednese dvě důležitá jména - Ashoka a Darksaber. Darksaber měl na konci první řady Gideon a tenhle manda/jedijský meč se trochu kontextualizuje - Kryze jej chtějí získat. I proto, že jej dříve převzala od klanu Wren někdy ve SW: Rebels. A Ashoka (<3) je Ashoka. Nejvíc cool jedi všech dob. Konečně vodítko k původnímu řádu, Ashoka totiž znala Yodu. //Ačkoliv se to nezdá, Mandalorian se ve třetí epizodě posunul velký kus kupředu. ()

Atrekan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bo Katan, Death Watch, Darksaber - všechno to do sebe pomalu začíná zapadat a vypadá to, že možná už v příští epizodě bychom se mohli dočkat Ahsoky. Mám trochu strach, jako obecně vždycky, když se z animované postavy má stát postava hraná, ale třeba budu příjemně překvapenej. // Celkově díl hodnotím jako hodně zdařilý, možná zatím nejlepší z celé série. Mon Calamari mělo vynikající atmosféru, opravdu to působilo jako nějaké přístavní město s barem pro námořníky. Řekl bych, že jsme dost možná poprvé viděli ve Star Wars loď ne ve smyslu vesmírné lodi, ale lodi k plavbě po vodě. Což mi přijde cool. Obecně se mi líbí, že se nám skrze seriál rozšiřují obzory například v tom ohledu, co běžní lidé ve světě SW konzumují (což je téma prakticky nedotčené ústřední filmovou ságou). // Akce na palubě imperiální lodi byla fajn, kostýmy spolu s interiérem lodi tvořily hotovou pastvu pro oči. Choreografie přestřelek viditelně ukazovala sehranost trojice Mandalorianů v kontrastu s nimi nesynchronizovaným Mandem. Pěkný detail. Jsem zvědavej, kdy si Mando opatří novou kocábku, protože s touhle už asi moc daleko nedoletí ()

Daniel2003 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krátký a strašně prázdný. Jako představení Bo Catan do Mandaloriana je super, ale nestačí mi to jako silná zápletka na celou 1 epizodu. Oznámení, že v nějakém z dalších dílů (stejně to bude až poslední) bude Ahsoka, je taky super, ale už mě s tímhle přístupem začíná Favreu vážně štvát. Všechno velký se má stát "někdy" v budoucnu. Pořád vlastně na něco čekáme. Minulá epizoda mě bavila o poznání víc. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (7)

  • Seriál Mandalorian je poprvé na přímo propojen s kreslenými Star Wars (Star Wars Clone Wars – od r. 2008 a Star Wars Rebels – od r. 2014), a to prostřednictvím postavy Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff). Zajímavostí pak je, že dabérka kreslených Bo-Katan Kryze se stala i herečkou stejné postavy v hraném seriálu. (Sidarius)
  • Scéna, v ktorej sa živočích s chápadlami prisaje na tvár „Baby Yodu“, je narážkou na facehuggera z filmu Votrelec (1979). Na tento film odkazovala aj scéna liahnutia sa malého „pavúka“ Krykna z predošlej epizódy. Termovízia v mandalorianskej helme je zase narážkou na film Predátor (1987). (ČSFD)
  • Táto epizóda si opäť robí žarty zo Stormtrooperov a ich neschopnosť zasiahnuť terč. Na ich účet zaznie veta: „Nedokázali by trafiť ani bathu do boku.“ Batha je mimoriadne veľké, dlhosrsté ťažné zviera so zahnutými rohmi, ktoré sa objavilo už v Star Wars: Epizóda IV - Nová nádej (1977). (ČSFD)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno