Doom Patrol

• USA Doom Patrol
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2019–2023), 38 h 33 min (Minutáž: 38–60 min)

Tvůrci:

Jeremy Carver

Matt Bomer, April Bowlby, Timothy Dalton, Brendan Fraser, Diane Guerrero, Riley Shanahan, Alan Tudyk, Joivan Wade, Matthew Zuk, Bruno Bichir, Dwain Murphy (více)

V seriálu Doom Patrol se představují jedni z nejoblíbenějších superhrdinů ze světa DC - Robotman, Negative Man, Elasti-Woman a Crazy Jane, v jejichž čele stojí současný šílený vědec Niles Caulder alias Šéf. Všichni členové Doom Patrol utrpěli strašlivou nehodu, z níž vyvázli obdaření nadlidskými schopnostmi, ale také zjizvení a znetvoření. Traumatizovaní a utiskovaní členové týmu objeví díky Šéfovi své jedinečné poslání a spojí síly ve snaze prozkoumat ty nejpodivnější jevy, jaké existují. Zatímco vyšetřují Šéfovo záhadné zmizení, ocitnou se tito zdráhaví hrdinové tam, kde by je ani ve snu nenapadlo – do akce je totiž povolá samotný Cyborg, který je vyšle na misi, jež se neodmítá. Zčásti podpůrná skupina a zčásti tým superhrdinů, tito šílenci se superschopnostmi bojují za svět, který s nimi nechce mít nic společného. (HBO Europe)

Diskuze

Sigebert

To sice jo, ale i zkušební pilot je člen armády a jako takovej musel prodělat armádní výcvik. Neříkám, že je to nějakej Rambo, ale rvát se rozhodně umět bude a když mu dají do ruky zbraň určitě bude vědět jak ji používat. Takže jediná Rita je taková bez nějakých zkušeností s bojem nebo rvačkami.

dragon94

Sry, Marvel nečtu ani nesleduji, takže jsem si je asi spletl. Viděl jsem to onehdá v TV a vím že se tam někdo natahuje a taky že je to jeden z argumentů fanoušků Marvelu, že to Doom Patrol okopčil.  Nicméně v robotickém těle by z nás proti ostatním lidem byl taky bojeschopný kde kdo, kor když víme, že si i v civilním životě nechodil daleko pro rány. NegativeMan svoje schopnosti taky neovládá, proto jsem ho nazval nebojeschopným, navíc je to testovací, tedy zkušební pilot.

Sigebert

Elastička ve Fantastic 4 není. Elastičku můžeme najít v Úžasňákovích a natahovat se pak umí Mr. Fantastic z Fantasic 4.

Jinak vím, že by pak měla mít takové schopnosti, ale zajímá mě jak k nim dojde a jak se naučí tu svou schopnost používat.

Co se té bojeschopnosti týče, tak Robotman ve třetí epizodě ukázal, že je rozhodně bojeschopný a Larry jako bývalý vojenský pilot bude mít za sebou určitě nějaký výcvik. Proto jsem napsal, že jediná Rita mi přijde boje neschopná.

dragon94

Vadí mi ta herečka, ale chápu tě. Je to prostě něco jako StarFire v Titánech. Tak ono krom Cyborga, a asi i té Jane, není v pravém slova smyslu bojeschopný nikdo :D To se mi na tom líbí nejvíce :)  Rita by pak měla mít schopnosti jako ta Elastička z Fantastic 4. Uvidíme co se z toho vyklube¨.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Já teda komiksovou předlohu neznám, ale Jane se mi dost líbí. Samozřejmě né tak moc jako Cliff a Larry, ale líbí se mi hodně. Kdo mě hodně zajímá je Rita, protože ona je tam jediná boje neschopná.

Sigebert

Tak to někdy bývá. Mě zase cpt.USA nikdy v comicsech nebral a filmovou trilogii s ním,žeru.:) Zkrátka,postavy,co žeru v comicsech jsou v seriálech a filmech nic moc a naopak. Aspoň u mě,to tak většinou funguje.:)

PKD

Myslím, že by se ti to líbilo :) jsou tam i různé narážky na komiks. To beru jakou velké plus pro ty, co ten komiks čtou, na druhou stranu jsou tam i věci, které jsem si v komiksu představoval trochu jinak(myslím to tím vyznění scény/daného okamžiku) nebo jsou zatím třeba pozměněné. Ale třeba RobotMan je strašně super :) Za to Crazy Jane je taková Meh.... :D

Clark_Kent

Clark_Kent (hodnocení, recenze)

Sigebert

Celkově flash, supergirl a podobně. Strašná slabota! Ani ten novej Krypton, nějak nedokázal vytěžit to klasický srdíčko rodu Elů. No a ty titáni, vypadaj taky na pořádnej klystýr. Tak snad vdechnou pořádnej nádech nový Doom Patrol.

Clark_Kent

Clark_Kent (hodnocení, recenze)

Je tohle opravdu tak výjmečnej seriál od DC??? Má to ten šarm a potřebný ambice??? Je tady nějaký jedinec, který o tom má opravdu velkej přehled??? Ty ostatní seriály mě hrozně nuděj.

PKD

Tak já četl Doom Patrol hlavně od Grant Morrisona, ale líbí se mi aj ta nová :)

dragon94 (hodnocení, recenze)

Zatím s přehledem nejlepší díl! Už je to dlouho co jsem se naposledy tak často naplno smál u nějakého seriálu.

Larryho příběh z minulosti je zajímavej.

"Kontrola je zbraní fašistů." Hodně dobrá narážka na Silase Stonea.

Sigebert

Tak,záleží na tom kterou,že? Od r.1963 je jich hodně.;-) Když budu počítati jen ty volume,tak 6.

Sigebert (hodnocení, recenze)

Zatím to na mě působí, že si tvůrci předlohu přečetli. :)

Sigebert (hodnocení, recenze)

Doom Patrol zatím parádička. Na rozdíl od Titánu zatím obě epizody dobré a i pokračujícím dějem :) super

dragon94

No,jelikož já zase naopak sleduji US filmy zasádně jen a pouze v orig. (i když je pár vyjímek,ale fakt jen pár),tak to vím již od 1.shlédnutí,před 13lety.:)

PKD

On dělal Sonnyho?!! WTF :O ! A to jsem já Robot viděl asi 6krát! Je fakt, že jenom v dabingu, takže jsem ho podle hlasu nezaregistroval. To jsem vůbec nevěděl.

Akira777

Alan Tudyk je výbornej herec a má skvělej hlas. Poprvé jsem ho pořádně zaregistroval, až před dvěma lety, když v seriálu Powerless hrál bratrance Vana Wayna - bratrance Bruce Wayna. On byl v podstatě jediný světlý bod seriálu. Možná ještě trošku fak, že to tam celkem slušelo Vanesse Hudgens.

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

Jo tak tohle bylo skvělý, a Mr. Nobody má celkem silné charisma, to jsem ani nečekal, doufám že si ho velice užijeme

dragon94

A tak to jo.:) Mělo to bylo trochu divné.;) A nezapomeň na Martian Manhuntera ze Smallville aka Philla Morrise.:)

PKD

Nee OST není. Já myslel jen hudební podkres první epizody. Jsem se špatně vyjádřil.

PKD

OST je vynikající. Ono zřejmě do toho DC dalo slušné prachy. Přecejenom Brandon Fraser, Timothy Dalton, Matt Bomer, dokonce i ten Alan Tudyk. To je opravdu skvělé obsazení.

dragon94

Tak to je čerstvý.:) Na jutubku jsem právě viděl posl.3min. pilotu a ta scéna s oslem byla...šíleně trhlá,tak jestli si to takto udrží i dál celý zbytek,máme tu konečně DC tv comicsovku,jako když střelí.:))) Jsem též zvědav na ost. U takovéhoto tv s.bych nečekal skladatele,jako Clint Mansell. Byť je jeden ze dvou.:)

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

26.01.2023

Špatné zprávy pro fanoušky DC seriálů. Mluvčí HBO Max totiž potvrdil, že současné čtvrté řady Titans a Doom Patrol budou zároveň posledními. Pro server The Hollywood Reporter zástupci streamovací… (více)

Brendan Fraser záporákem v Batgirl

Brendan Fraser záporákem v Batgirl

26.10.2021

Tomu se říká návrat. Filmová kariéra herce Brendana Frasera (Mumie, Král džungle) vypadala poslední dekádu a půl v zásadě dost mrtvá, za poslední roky se ovšem vytáhl zábavnou rolí v seriálu Doom… (více)

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (více)

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)