Reklama

Reklama

Já jsem noc

(seriál)
Trailer 1

Epizody(6)

Obsahy(1)

Seriál "Já jsem noc", inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví poutavý příběh dospívající dívky Fauny Hodelové (India Eisleyová), jíž se matka bezprostředně po porodu vzdala. Fauna, která vyrůstá poblíž nevadského Rena, vede i navzdory svému nejasnému původu víceméně pohodlný život, dokud jednoho dne neučiní objev, který ji přiměje o všem pochybovat. Když začne pátrat po tajemstvích ze své minulosti, potká zkrachovalého novináře (Chris Pine), sužovaného případem, který mu zničil život. Společně se vydají po zlověstných stopách směřujících k nechvalně proslulému losangeleskému gynekologovi jménem dr. George Hodel (Jefferson Mays), zapletenému nejen do nejtemnějších hollywoodských prostopášností, ale dost možná i do nejznámější, nikdy nevyřešené vraždy kalifornské historie. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (20)

Tristan Rafael 

všechny recenze uživatele

Pulpovej a nenáročnej rádoby neonoir na pozadí rasový segregace. Hezky se na ty neonový a sytý barvy korupcí zkaženýho Města Andělů kouká.. o tom žádná.. Mě osobně však zamrzel fakt, že to geniální zlo, kterýmu se tu jde po krku, je explicitně odhaleno velmi brzy a tím ztrácí na své hrozivosti. Každopádně líbivej počin, kde hrají prim uhrančivý a fantastický oči Indie Eisley. Plus za zlehka načrtnutý otázky, který míří až k Zodiacovi. Doporučuju blíž nastudovat osobnost George Hodela a publikace, které k jeho osobě sepsal jeho (zde nezmíněný) syn. Under the Silver Lake ale dle mě, i přes svůj šílenej crazy přístup načrtnul konspirace a zkaženost LA svou až lynchovskou optikou mnohem, mnohem líp. ()

Killingjoke 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem něco trošku jiného. Jednak jsem myslel, že to bude noir a noir to tedy není ani trochu. Za to si, ale můžu sám, protože jsem si to podvědomě spojil s knihou Jamese Ellroye a následnou filmovou adaptací Černá Dahlia. Druhá věc je, že tohle ani není, jak jsem myslel, detektivka. Od prvních minut je jasné, kdo má v příběhu jakou roli. Takže místo detektivky dostaneme spíš temné rodinné retro drama. Herecky je to taženo výtečným Chrisem Pinem a jeho postavou zkrachovalého novináře, závislého na drogách, trpícího postraumatickým syndromem z války v Korei... Kdo se o případ vraždy Černé Dahlie (který je zde pouze velmi okrajový) více zajímá, pro toho nebude podezřelý dr. George Hodel neznámým jménem. Po všech těch letech se stále jeví jako nejpravděpodobnější vrah a sadistický psychopat, ostatně to o něm napsal i bývalý policista a Hodelův syn Steve, který věří, že právě jeho otec stojí za mnohými nevysvětlenými zločiny v L.A... Seriál však vychází z knihy Fauny Hodel, vnučky dr. Hodela, která se více než na případ Černé Dahlie zaměřuje na pátrání po své vlastní rodině, matce a otci. Když zapátráte, zjistíte však jak moc se tvůrci drželi skutečnosti a nakolik je seriál dílem čisté fikce nebo dohadů. Jak říkám, čekal jsem něco jiného, ale rozhodně nejsem zklamán a seriál stojí za shlédnutí... ()

Reklama

zdenzo 

všechny recenze uživatele

3,5* za koktejl namíchaný z ingrediencí True detective, Lost Higway, Help (!) a malinkou spetkou Twin Peaks bohuzel selhava na atmosfere. Kamera a chabe (ne)vykony hercu (predevsim hlavniho zaporaka) tahaji zajimavy namet dolu. A je to skoda, za dekadentni LA smetanku by se nemusela stydet ani Maude Lebowski. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Obr nuda, kde figuruje jeden maximálne nesympatický Pine a novinár v jednej osobe, teda inde mi až tak nevadí, ale tu ma jeho herectvo dosť vyrušovalo. No a potom tam dajú sympaťáčku Indiu Eisley, ktorá ale napodiv hrá miešanú černošku, pritom s afroameričanmi pôvodom nemá ani prd a aj jej pleť je tak o 10 odtieňov bledšia než napríklad u Rihanny. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Dobový seriál od TNT, který mě místy buď vytáčel nebo nutil stopovat videa, abych vydýchala oné "skutečné události". Které mě nakonec vlastně taky vytočily. Když TNT točí tenhle druh tv, většinou se nejedná o nic přelomového. Spíše máte pocit, že se díváte na seriál z 90. let. Což ale není nutně na škodu ani to není největší problém seriálu. Tím jsou klišé postavy s Jayem aka Chrisem Pinem v čele. Ten jede na 110% po celých 6 dílů. Nuance nikde. Jeho agrese a emocionální hroucení byly někdy až příliš. India Eisley jako Fauna byla skvělá. Nikdy jsem k ní ale nepřilnula. Největší eso seriálu jsou každopádně skutečné reálie. Příběh George Hodela a jeho v podstatě již dokázané vraždy Black Dahlie byla k neuvěření. Nicméně ne vše, co se ukáže na obrazovce, se skutečně stalo. Drama je holt drama. Já jsem přesto zcela fascinovaná. ()

Galerie (441)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy se chce Jay (Chris Pine) znovu přihlásit do armády, jsou při jeho vystupování z auta jasně vidět rozsvícená zadní světla. Když se ale po chvíli vrací, světla jsou zhasnutá. (noelcoward73)

Reklama

Reklama