AnthropOcean

Najlepšie spracovanie DC charakteru od Nolanovskej trilógie. Nezveličujem, nepreháňam, nie som fanboy, ale jednoducho DC postavám ako sú Joker, či Batman sedí čo najrealistickejšie poňatie sveta v ktorom sa pohybujú a zmysluplné narábanie s ich charaktermi. Joaquin Phoenix je jedinečný a jeho stvárnenie Jokera bude ďalším komparatívnym míľnikom ako tomu bolo po Ledgerovom výkone a na Jareda Leta sa snáď zabudne, i keď ho ako herca kvitujem. Hildur Guðnadóttir mi zase raz vyrazila dych, naposledy potom čo sa musela "obuť" do Jóhannssonových topánok a poradiť si s pokračovaním soundtracku Sicario čo zvládla bravúrne. Jej hudba je evokatívna, minimalistická, temná a podmanivá a jej budúcnosť ako čoraz viac vyhľadávanej skladateľky neodvrátiteľná. Joker je však oveľa viac ako komiksový film, je zrkadlom spoločnosti v ktorej žijeme, nášho chápania či nepochopenia mentálnych porúch, o roli spoločnosti ktorú v tomto procese môže zohrať a v neposlednom rade, je to film o zrode jedného z najznámejších sociopatov v populárnej kultúre. ()

ScarFace_V8

„I used to think that my life was a tragedy, but now I realize, it's a comedy.“. Joker, film, o kterém bychom nikdy neřekli, že se stane skutečností – obzvláště neuvěřitelné, že vznikl na rok 2019. Celkově si film jde svým vlastním tempem. Osmdesátkový závan z toho čiší na každém rohu – obzvláště v době „velké odpadkové krize“ nám ukazuje dva druhy lidí. Ty bohaté a ty, o kterých se nemá cenu ani zmiňovat a s tím je nutné něco dělat. Při sledování života psychicky nestabilního Arthura Flecka, co chtěl lidem do života darovat úsměv a víru v lepší zítřky, zažíváme hodně zajímavých momentů a zvratů. S jeho postavou a lidmi v jeho okolí jde zcela plně soucítit a příběh je hodně uvěřitelný. Myslím, že ani není příliš odvážné tvrdit, že Ledgerův Joker byl Phoenixovým výkonem mnohonásobně překonán! Film Joker je tím filmem, který lidi potřebovali, ale až teď ho dostali. Stylizace do Scorseseho filmů, který měl film původně produkovat, je tu opravdu hodně vidět. S přáteli jsme se i shodli, že je to snad jeden z nejlepších filmů za posledních 20 let. ()

Kinofil

|| R || Warner bros. || Rozpočet: $55 mil. || USA: $333 985 454 - ČR: 84 606 709 Kč - Celkem: $1 066 685 454 || Čekání na nejlepší film roku 2019 je u konce. Todd Phillips a Joaquin Phoenix (a Scorsese) nám naservírovali to, po čem jsme od Temného rytíře toužili. Temnou depresivní eRkovou "komiksovku" s Jokerem. Ono právě napojení na DC komiks by mohlo být i zbytečné. Stále se nemohu rozhodnout, zdali ho hodnotit jako DC nebo jako psycho-drama. Avšak kdo uvidí film až do konce, pochopí proč je důležité ho brát jako DC komiks. Phoenix předvádí nejlepší výkon ve své kariéře a dokazuje nám, že na tom dlouho dřel. Celý příběh se točí jen kolem něj a ostatní jsou vlastně jen "přihrávači" v jeho temném životě k jeho zešílení ("All I have are negative thoughts."). DCčko nám znovu dokazuje, že si umí vybírat i skvělé skladatele, kteří složí zapamatovatelnou hudbu, která dokonale prokreslí atmosféru. Islandská Hildur Guðnadóttir se v tomto roce znovu předvedla a důstojně zaujala místo po zesnulém Johanu Johansonovi (Sicario, Příchozí). Kdo viděl Černobyl, hned ji zaregistruje. Ostatně s ním Joker mnoho sdílí. Dramatický oblouk, intimnost, schnilou společnost, násilí, šok, hořký závěr a autora původně komedií. Kamera dokonale zachycuje New Yo...ehm...Gotham, aniž by si musela vypomáhat CGI vylepšením (samozřejmě, že je NY upraven), ale decentně a vy věříte, že to místo existuje. SPOILERY. Jak nám naznačil Ledger v TDK, že se s Batmanem propojují ("You complete me."), tak zde nám to dává mnohem větší význam. Thomas a Bruce Waynovi (včetně De Nira a Beetz) tu sice mají malé role, ale zato zatraceně důležité pro pochopení proměny Jokera. Navíc každá vražda má opodstatnění. To mnoho záporáků říct nemůže a střílí jen, aby se vědělo, že je zlý. Závěrečná scéna oslavy násilí a zrodu Batmana je slušným mindfuckem a pominuli origin z komiksu, pak dává naprosto logický smysl. Je to ten impulz, o kterém Joker mnohokrát mluvil (ve všek filmech) a záminkou ke vzniku hrdiny, který město spasí (je to ten "vtip" v poslední scéně). Joker je filmem, který nepotřebujeme, ale zasloužíme si ho. Buďme rádi za odvážné nápady a ještě odvážnější šikovné tvůrce. Není důvod si šetřit plné hodnocení, když už letos nic lepšího nedostaneme. 100%. ()

VencaSipka

Trochu jiný pohled na Jokera než co jsem byl doposud zvyklý. Ze začátku jsem si nebyl úplně jistý, jestli jsem na tom správném filmu a jestli se nebudu nudit. Ale pak se to vybarvilo ( a to doslova) a začalo to chytat grády, načež to v tom samém stylu i skončilo. Takže jsem nadšený. Scéna u nemocnice fakt pobavila. 😄 Zrození legendy hodnotím 5* ()

DExUS

dal by som 4,5/5 na plnych 5* to nemalo. Mám dojem že tento joker je tiež veľmi realistický a mal som pocit že sa skôr podobá a na jokera z 60 rokov ktorý je ale dark. Spokojnosť. ()

Parabot

Hluboké bezbřehé zoufalství = smích. Šílení tancujeme ve své noře na Sinatru, zatímco realita tam venku je peklo. Řím hoří. Sníme o ideálu, kterému nemůžeme být už víc vzdálenější. Requiem for a dream. Chci napsat víc, až si utříbím myšlenky. ()

Char_lotte

Šestá hvězdička už není. Rozklad osobnosti ve dvou hodinách. Tak realistický, až vás to bolí u srdce. Joaquin Phoenix je snad nelepší herec všech dob nebo co. ()

ESNYR

Film o podivínovi, kterému jeho podivínství přerostlo přes hlavu a štrejchlo mu to v hlavě. Nejmenovat se to Joker, myslel bych si že jde o film / dokudrama o člověkovi kterému ruply nervy a tak dělal to co dělal. Nějak nechápu proč zvolily zrovna takový origin, který nikam nezapadá (i když studio říkalo že to budou samostatné filmy, tak tam nemůže dát známé jména které znamenají že to přece jen má někam zapadat) Za mě zklamání a po těch nadšených prvních reakcích, by mě zajímalo, jestli jsem náhodou nešel na jiný film který se jmenuje stejně. ()

MaxPower

Užil jsem si to od začátku do konce. Vlastně ten jediný se mi moc nelíbil, protože 2h se mi zdáli moc krátké. Výborná hudba. 90% ()

shaacul

Zatím filmový zážitek roku, film který mě nutil přemýšlet i den poté. Na konci filmu, jízda policejním autem, silný odkaz na Temného rytíře, ale se zcela rozdílným pohledem na to co je dobro a zlo. Pro mě podobný zážitek jako po čtení Nietzscheho, první reakce, máš pravdu, já tě chápu a rozumím, po delším přemýšlení odmítnutí myšlenky. ()

Chromeskull

Je to tady!Nejočekávanější film roku 2019.Víceméně jsem spokojenej až na pár věcí.Čekal jsem to sice akčnější, více vražd, ale i přesto mě to moc bavilo a film jsem si užil. Je vidět, že Joaquin Phoenix dal do role maximum a hraje výborně na jedničku!Dále potěšil ucházející Robert De Niro, skvělý český dabing no a závěrečných 30 minut jsem doslova hltal! 85% ()

RobinPM100

Dámy a pánové, po návratu z kina musím konstatovat jedno, Heath Ledger překonán. Úplně slyším protestní výkřiky "v žádném případě - nebo nemůžeš srovnávat různé Jokery" atd. Odpověď - můžu, prostě proto, že všichni hráli Jokera a Phoenix si to dával takovým způsobem, že by si rozhodně zasloužil Oskara. Celý film defakto nesleze z plátna a jeho přechody nálad jsou maximálně schizofrenní, on totiž i jeho Joker je tak trochu schizofrenní, ještě si k tomu připočtěte bludy, komplexy, týrání v dětství a neschopnost sbalit holku díky celkově asociální neohrabané povaze. Nicméně film v sobě skrývá mnoho poselství, být divný je vlastně docela sranda, jste natolik outsiderem, až jste v konečné podstatě cool a jako bonus ještě inspirujete davy zástupců, kteří chtějí být stejnými rebely jako vy. Nejvíce mě bavila ta barevnost Jokerova charakteru, ve všech ostatních filmech je vše naprosto černobílé, Batman klaďas a Joker psycho. Tady ne, Joker je defakto odprezentován jako oběť, potažmo produkt této prohnilé kapitalistické společnosti, kde boháči typu Wayne (ne Bruce) žijí ve svém pohádkovém světě a jemu podobným jsou osudy obyčejných lidí zcela u prdele. Film nám ovšem nechce ani Wayna podat jako čistě arogantní píču, tudíž jisté ambice má, starostovské, nicméně to nestačí. No napadlo by vás, že nebudete mír rádi rodinu Waynovic a budete fandit outsiderovi a psychoušovi? :-D Vítejme do inovativního DC "komiksu", komiksu v uvozovkách, protože to defakto komiks ani není, akce je takřka nulová a vše syrově realistické. Film mě trochu připomněl jinou parádu - Watchmeny, ve smyslu, že Watchmeni měli také skvěle psychologicky vykreslené postavy + mě evokoval knihu Červený drak, od autora Mlčení jehňátek. Udělil bych nejradši 10/10, dávám 9/10 pro pár drobností, které si mohl rejža odpustit, něčeho bylo příliš - např. tancování polonahého super hubeného Jokera ve slipech, jednou by to bylo hodně dobré, 2 x tanec ve slipech už zavání jakýmsi přehnaným fetišismem - Tarantinovy chodidla také očekáváte jednou, ale podruhé, či potřetí? Overkill :-D Závěrem řeknu - moderátoři talk show by měli být nyní hodně na pozoru :-D No a společnost jako taková má po filmu k zamyšlení toto: bohatí bohatnou, chudí chudnou, ale neserte je dlouho nebo přijde revoluce + rozhodně nevnímejte jinakost někoho jako snadný terč k vytření si prdele, co když to pak nějakej Joker začne společnosti vracet :-) Tohle je totiž i důvod nízkých novinářských recenzí filmu od "profíků", kdy je filmu vyčítáno to, že by mohl v reálném životě inspirovat všemožné psychouše, osobně si to nemyslím, nicméně magorů je na světě fakt dost, takže kdoví :-) ()

zdenzo

Absolutorium pro Phoenixe, jehoz Arthur si nezada s mystikou Mindhuntera. Neveril jsem, ze nekdo muze prekonat Ledgerovo ztvarneni. Navic ukazal DC spravnou cestu, netflixovsky temne ztvarneni muze konkurencni Marvel prekonat, zapomente na Justice League, Benova Batmana, toto je cesta. ()

waltosin

Není se tady co rozepisovat povinnost každého to vidět, to je film roku i ze všema oskarama, protože všechno v realitě se dělo, děje a bude dít a jak říkal Joker" Možna moje smrt bude mít větší smysl než můj život" 100% ()

Papercut

Snad poprvy mi nestaci 5 hvezdickova stupnice. Kdo nezazil nepochopi. Is it just me, or is it getting crazier out there?// I just don’t want to feel so bad anymore.// The worst part of having a mental illness is people expect you to behave as if you don’t.// You just ask the same questions every week. “How’s your job? Are you having any negative thoughts?” All I have are negative thoughts. ()

Tommy_Walker

''I used to think that my life was a tragedy. But now I realize, it’s a comedy.'' Myslím, že Joaquinův smích už nikdy nedostanu z hlavy. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu