Mladá závodní lékařka probudí mezi zaměstnanci opravárenských dílen pražských dopravních podniků zájem o aktivní a pravidelnou sportovní činnost. Svým osobním příkladem je přivede k plnění podmínek Tyršova odznaku zdatnosti. (oficiální text distributora)

GIK

Známý hláškující děda (Josef Najman) na fotbalisty Rustonky, kteří podivně zremizují zápas: „klucí, pučte mi někdo pět stovek, když jste se tak nafoukli.“ Laborant na kapitána: „Jednoduchá zlomenina ruky. Ale dělat můžeš!“ Kapitán jedenáctky na důchodce: „Tak mládenci v neděli jdeme na pochodové cvičení. 20 km a 10 kg zatížení.“ „To s námi nepočítejte.“ „Tak chlapci mějte rozum.“ „Ne!“ Jde za mistrem: „Nikdo nechce jít na pochoďák, tak jako starosta zakroč!“ Námětem filmu tentokráte nejsou brigády ale povinné tělesné zocelování pracujících. Vrcholem tohoto nesmyslu je soutěž ve šplhu na laně, který úspěšně zvládnou všichni včetně zaměstnaných staříků. Divím, že pracující nevyhnali komunisty již v roce 1950. Symbolika: hned na začátku, jaká to fantastická náhoda, že přijede právě tramvaj s dvěma trojkami pro 33. Následuje Služební vůz zednářů 333. ()

Godhaj

,,Ženy totiž nemají matematický mozek.“ Jo, získat Tyršův odznak zdatnosti, to asi stojí za to, nechat se šikanovat a ještě po práci soutěžit ve sportovním klání v podobě nošení knih na dvacetikilometrovou vzdálenost. Myslel jsem, že příběh bude trochu jiný. Ono to není moc o nějaké sportovní osvětové činnosti, ale spíš protahované romantické koketování mezi slečnou doktorkou a bodrým inženýrem. Marvan zase hraje sám sebe a jde mu to, no a Kemr zase předvádí takového Vyhlídku. Na ně dva se docela hezky kouká, ale jinak je to nezajímavé a nevtipné a to dokonce ani mimoděk. Potěšila mě ale dobová ukázka Letné a stadionu Sparty a také náhled do opravárenských závodů tramvají. ()

Pitryx

Tak u této komedie se nijak moc nezasmějete. Má to sice veselého ducha, ale celkově to je takové křečovité. Přesto jsem se trošku bavil. Možná zkusím mrknout podruhé a hodnocení změním. ()

honzic

I přes poměrně dobré herecké obsazení je scénář hodně nudný. Také celé je to takové prošlé propagandou, škoda. Hodnocení: 45 % ()