Daniel Day-Lewis jako statečný přítel Indiánů ve filmovém přepisu slavného románu J. F. Coopera... Filmaři již mnohokráte zvolili za předlohu svých děl pentalogii spisovatele Jamese Fenimora Coopera o dobrodružstvích bílého lovce, přezdívaného Sokolí Oko, a jeho indiánských přátel v době bojů Francouzů a Angličanů o nová území v Severní Americe. Nejslavnější se stala kniha úvodní Poslední Mohykán. Sokolí Oko spolu s posledními potomky z kmene Mohykánů Čingačgúkem a jeho synem Unkasem pomáhají anglické posádce bránit jednu z pevností. Znepřátelené strany využívají pro své cíle indiánské bojovníky. Huron Magua, který bojuje se svými muži po boku Francouzů, přísahal veliteli dobývané pevnosti pomstu za vyvraždění své rodiny. Po podpisu kapitulace se rozhodne vyprovokovat střetnutí s odcházejícími britskými jednotkami, při němž velitele zabije a zmocňuje se jeho dvou dcer Cory a Alice. Sokolí Oko se zavázal ochránit čest dívek a nechce je nechat ve spárech primitivního divocha. Navíc ke Coře cítí více než přátelství a také Unkasovi není Alice lhostejná. Pro postavu bílého lovce zvolil režisér Michael Mann u nás tehdy nepříliš známého Daniela Day-Lewise, který si však již získal uznání v podobě Oscara za hlavní roli ve snímku Moje levá noha (1989). (Česká televize)

cukerman

Super natočené válečné drama, kde je i trocha romantiky, skvělá hudba, krásná příroda, a výborná kamera a to by se mělo zdůraznit, protože ještě dneska se děje, že máte film se skvělým scénářem, dobrými herci, ale kamera je katastrofální, toho se tady nemusíte bát. Michael Mann to měl těžký, když do toho filmu šel, ale zhostil se ho na jedničku, rozhodně doporučuju podívat se aspoň 2krát. ()

padlar

Tak tohle byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů mého mládí. A nutno dodat i že včera, kdy jsem jej po dlouhé době opět viděl, jsem u něj zůstal přikován po celou dobu. ()

BMAXX

Geniální hudba, strhující závěr a úžasné herecké obsazení, hlavně role Wese Studiho je zde opravdu nezapomenutelná. ()

Yodamylove

Nádhera. Zcela unikátní kombinace silného dobrodružného a romantického příběhu, krásných záběrů krajiny, krásné hudby a skvělého hereckého obsazení včetně tradičně "odpudivého" Wese Studiho. Dodat mohu snad jen to, že jsem asi neviděla tak krásného muže jako je Daniel v tomto filmu... ()

damned

Jako film to není úplně dokonalé na 5 ale hvězdičku samu pro sebe si vyslouží geniální hudba. Navíc závěrečná scéna, která se obejde prakticky beze slov je malý filmový zázrak. ()

loďa

Dobrodružně-romantický film, který patří na velké plátno, kde si vychutnáte každý záběr americké divočiny, výborné bitevní scény a souboje.To vše podbarvuje jeden z nejlepších soundtracků od Trevora Jonese a Randyho Edelmana. Zvláště finále filmu, kdy Sokolí oko, Unkas a Čingačguk pronásledují Hurony v čele s pomstychtivým Maguou /životní role Wesa Studiho/, kteří unesli Coru a Alici, se odehrává zcela bez dialogů a jen za doprovodu podmanivé hudby. Daniel Day-Lewis je přesný typ hrdiny a jeho vyznání lásky i skok vodopádem kvůli následné záchraně Madeleine Stoweové mu věřím i plně chápu. Tenhle film se mi snad nikdy nezprotivý, pokud ho nebudu sledovat na Nově protkaný reklamou a nepříliš dobrým dabingem. ()

Tao_BB

Čo ja viem... dlho som sa tomu filmu vyhýbal (ako väčšine "romantických")... až kým ma k tomu nedonútila drahá polovička... Dalo sa to prežiť bez ujmi na zdraví, no som toho názoru, že raz stačilo... ()

aquarkko

Krásná hudba, nádherná krajina, ale soudit můžu pouze český dabing - tomu však satanudíky není v tomhle filmu co vytknout. ()

maratom

Tak tenhle film me trochu zklamal.na 4* to sice bohate staci, ale myslim, ze z toho pribehu, prostredi a vubec celeho nametu se dalo udelat vic.Hodne to zachranuje konec, ktery je docela strhujici a hlavne hudba, ta tvori minimalne jednu *. Ale jelikoz jsem soundtrack znal velice dobre uz pred zhlednutim filmu, byl jsem hodne zvedavy jak bude do nej zakomponovany. Bohuzel jsem se zklamal i zde. ()

jurijuri

" Webb nie je v Albany. Odišiel so šesdesiatym do Fort Edward." "Fort Edward? To je len dvanásť míl. Posily by tu mohli byť pozajtra." - keď plukovník Monroe povie túto vetu a v očiach mu vzplanie nádej, vždy mi prebehnú zimomriavky po chrbte. Film Posledný Mohykán je jedným z mojich najobľôbenejších filmov. Má krásny soundtrack, výborný dej v ktorom nechýbajú súboje ani láska, či priateľstvo. "Indiánsky" herci síce nie su bohvieako nadaný, ale Daniel Day-Lewis a Madeleine Stowe na nich dávajú zabudnúť. A koniec filmu ma pri prvom zhliadnutí totálne dostal. ()

pelegryna

Jediné co stojí za zmínku, jsou kostýmy, autentický Vampum a vynikající muzika.Magua byl více než realistický, ale jinak průměr. ()

OŠmíd

Po 45 minutách jsem to musel vypnout, protože mě to zoufale nebavilo. Plytký příběh a strašný dabing... Jedna hvězdička je za skvělou hudbu. ()

billcarson

Už jenom pro tu perfektní kameru a naprosto výborný soundtrack je nutno tento snímek vnímat jako velice kvalitní. Po Vinetuovi nejlepší film o indiánech vůbec. Parádní výkon Day-Lewise a Studiho. Poslední sekvence nebo přepadení v lese je skvělě natočeno. Jeden z nejlepších romantických filmů co znám. ()

zuzadamoby

Pdľa viacerích najkrajší soundrack vôbec. V mojom top 5 je určite. Charizmatický Day- Lewis a krásná Madeleine Stowe vytvorili nezabudnutelný pár. ()

Tomasson

Pro mne je tohle absolutní filmová mana a moje srdeční záležitost. O OST se nemá cenu ani zmiňovat - je prostě nádherný! ()

HBO se vydá za Mohykány

HBO se vydá za Mohykány

09.01.2020

Režisér nové bondovky Cary Fukunaga spojí síly s režisérkou seriálových Watchmenů Nicole Kassell a společně teď pro HBO Max připraví seriálovou adaptaci knihy Poslední Mohykán. Fukunaga napíše scénář… (více)

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (více)

Poslední Mohykán míří do televize

Poslední Mohykán míří do televize

14.04.2019

Oceňovaný tvůrce Cary Joji Fukunaga se spojil s režisérkou a jednou z tvůrkyň Pozůstalých a Westworldu Nicole Kassellovou a společně nyní připravují televizní adaptaci knižního románu od Poslední… (více)