Karel Gott v Lucerně

(koncert)
  • Slovensko Karel Gott v pražskej Lucerne

Koncert krále české pop music. Spoluúčinkují: M. Gombitová, M. Žbirka, R. Rokl, J. Zelenková, J. Gerlová, V. Kahovcová, skupina Beatles Revival Band a další... Zlatý hlas z Prahy, nekorunovaný král české populární hudby Karel Gott (1939 – 2019) byl mnohonásobným Zlatým slavíkem. V letech 1965–2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků obdržel více než 120 televizních ocenění, osm zlatých a jednu diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Celkově nazpíval 978 písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci. V anketě o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek TýTý vyhrál Karel Gott celkem 31krát. (Česká televize)

Autogram

Na tomto koncerte sa Karel Gott veľmi nenarobil, alebo to tak aspoň vyzerá na zostrihu. Časť zaspievali Modus s Gombitovou a Žbirkom, časť Beatles Revival (hrozne falošne) a časť išla na playback. Jediná naozaj zaujímavá vec na koncerte je pieseň Kam tenkrát šel můj bratr Jan. Odkazuje na Jana Palacha a to v čase najhoršej normalizácie, pričom malo ísť o jediné verejné predstavenie skladby počas socializmu. ()