Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

Aleee89

Zase jeden z filmů s Meryl, který je dnes trochu opomíjený. Přesto je to dobrý a napínavý thriller s patřičnou atmosférou. Role Meryl se trochu vymyká. Nebo se aspoň vyniká představě hrdinek, které dnes obvykle Meryl hrává. Hutná atmosféra filmu dodávala šmrnc, mělo to dobré herce a strach z filmu šel, i když jsem se dívala v poledne. Holčička s medvídkem se pro mě stane asi nezapomenutelnou. ()

darkrobyk

Film mě bavil i po letech o to víc, že vraha jsem tak nějak pozapomněl. Když pominu skvělé duo Scheider (chvílemi ovšem na zabití) a Streepová (i tu bych v některých momentech umlátil plácačkou na mouchy), pak nejlepší byl, je a zůstává sen. Jakoby vypadl z italského gialla nebo mysteriózního snímku rovněž z Itálie a dodnes má své kouzlo. Několik napínavých scén (prohledávání stolu v pracovně Streepové či boj na balkóně) a poměrně rychlý spád potěšily. Dnes pro mne spíše slabé 4*, ale hodnocení ponechám. Tedy Streepová v sobě měla vskutku neuvěřitelné fluidum. ()

misterz

Po všetkých stránkach nedotiahnuté a sterilné. Typický príklad filmu so slabším scenárom a s nudnou réžiou, ktorý sa potom na záver snaží diváka upútať buď prekvapujúcim rozuzlením alebo zhustením atmosféry. Ale to už je na zlepšenie výsledného dojmu obyčajne neskoro. Čo z toho, keď by miestami aj atmosféra dokázala navodiť nejaký ten mysteriózny opar, keď sa potom z toho nič nevyťaží? Či už niečím v scenári alebo aspoň nápadom, ktorý by dokázal diváka zaujať. Chcelo to nejaký zaujímavý thrillerový alebo mysteriózny prvok. Situáciu čiastočne zachránila Meryl Streep, ktorá tu hrala ako o dušu a popravde si myslím, že mnoho divákov dopozeralo film hlavne kvôli nej. Avšak chúďa bola limitovaná šedivým scenárom, v ktorom jej herecké majstrovstvo nemalo šancu výraznejšie vyniknúť. A to radšej nehovorím o samotnom závere, ktorý mi prišiel teda veľmi slabý a nevýrazný. Slabší priemer. 55/100 ()

HonzaBez

Thrillery vážně nemusím. K sledování tohoto me hned v uvodu přiměla chytlava titulní melodie. Když jsem pak zjistil, že v něm hraje mladičsky krásná Maryl Streepova, nebylo co řešit... Filmu nelze upřít, že má vybornou atmosféru a hlavně pár vskutku hustých lekaček. Tedy normálně nic pro mě, ale co by člověk neudělal, když je na scéně někdo tak kouzelný jako Streepova. ()

gabin(a)

Když jsem tento film viděla poprvé, fakt jsem se bála! Když jsem ho viděla podruhé, ta atmosféra na mě působila stále a byla jsem ráda, že vím, jak to dopadne a můžu si film vychutnat. Správný mysteriózní thriller:-) Děkuji, že zde není přídavek romantický - je tu přece ten noční park, dva se mají rádi..... ()

• Původně se film měl jmenovat "The Stab", tedy "Ostří". (Alfréda)
  • Josef Sommer, který ztvárnil postavu oběti, jejíž smrt se vyšetřuje, je v celém filmu vidět pouze v retrospektivě. (Alfréda)