Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

Goldbeater

Still of the Night je povedený thriller, který mě dokázal i párkrát vystrašit. Některé scény z tohoto filmu by se klidně daly použít i v dobrém hororu. Velmi působivá je například ta snová, kde blonďatá holčička utrhne oko plyšovému medvídkovi, který začne mohutně krvácet. Docela mě zamrazilo v zádech. Škoda jen, že odhalení vraha je velice průhledné, je tu totiž představeno strašně málo postav, což nám poznání zabijáka až moc usnadní. Když tu je ale krásná Meryl Streep a charismatický Roy Scheider, zachraňuje to situaci. ()

ainny

Už dlouho jsem to neviděla, takže dneska nažhavím nahrávání. Přesně na tuhle Meryl Streep mám teď chuť. Jedna z prvních rolí, v které jsem ji viděla a jedna z těch, pro které jsem si ji zamilovala. Kdysi, v počátcích vztahu, jsme na tom byli s mým pánem a vládcem v kině a já jsem se hodně, ale opravdu hodně a ráda bála. Dneska už se na to člověk dívá jinak. Viděla jsem děsivější věci, ale nostalgie na to tehdejší kino ve mně zůstává a čas nic nemění na tom, že Klid noci patří k mým nejmilejším thrillerům vůbec. ()

Lucasion

Poslední film z knihovny - Maminka doporučuje. A možná končím na slabé notě. Čekal jsem od filmu mnohem více. Více atmosféry, více hry na vraha, více psychologie. Bohužel jsem se dočkal průměrného thrilleru, který sic hru na vraha zvládnul, tak nedokáže už uspokojit náročného diváka. Oceňuji herecké duo Scheider a Streep. Ale mrazení v zádech vám film prostě nepřinese. Vím, že už se opakuji, ale zase srovnávám s Čekej do tmy (1967), který zkrátka zůstává nepřekonán. Ten film má na rozdíl od Klidu noci všechno. (55 %) ()

Terva

CITÁT - Jsem bez pacienta, ubodali ho k smrti............ V době, kdy film nebyl tak jednoduše k mání a člověk musel za ním do kina a nebo dlouho čekat, až ho bude dávat Česká TV, byl tento snímek jeden z těch lepších a nadprůměrných. Divák ho dokázal ocenit. V dnešní době už takový statut nemá a stává se z něho jen průměrný psychologický snímek. CITÁT - Pacient měl sen......... Určitě ve své době vzbuzoval pocit strachu záběr na utržené oko plyšového medvídka. Kdo by na to zapomněl. ()

Vajonek

Mam rada Roye Scheidera, mam rada Meryl Streep a tak se asi uplne neni co divit, ze se mi libil i tento film. Ma velmi pomale tempo, cele je to vypraveno skoro bez hudby, coz k tomu ale dobre sedi, film dokaze navodit tu spravnou atmosferu (takze vam pak ani nevadi, ze k odhaleni pachatele smerujeme opravdu pomalymi krucky). Klid noci, kde az tak klidno nakonec nebude. Stoji za zhlednuti. 80 %. ()

• Josef Sommer, který ztvárnil postavu oběti, jejíž smrt se vyšetřuje, je v celém filmu vidět pouze v retrospektivě. (Alfréda)
  • Původně se film měl jmenovat "The Stab", tedy "Ostří". (Alfréda)
  • Platinová blond Meryl Streepové byla odkazem na blonďaté hrdinky Hitchcockových filmů, jako je Ingrid Bergman nebo Grace Kelly. Právě té se měla postava Meryl Streepové Brooke Reynolds co nejvíce podobat. (Alfréda)