Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

venison

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Postupně jsem se prokousala i k temnému thrilleru "Klid noci", který je velmi kvalitně zpracován co do hereckého obsazení, to do atmosféry celého snímku.. Jediná (a dost podstatná) vada na kráse je relativně průhledná zápletka a tudíž i odhalení samotného zabijáka.. ()

Reiniš

Povedený atmosférický thriller se solidně hrajícím Royem Scheiderem a svůdnou famme fatale Meryl Streep. Pointa sice na diváka pomrkává už od poloviny a konec by si zasloužil lepší gradaci, i tak jsem byl mile překvapen. Důkaz toho, že thrillery s tajemnou blondýnou se točili i dávno před Základním instinktem. ()

MarekT

Ničím nepřekvapivý thriller, kde nahodilé domněnky se postupem času stávají skutečností a vypointovanost je dle mého soudu trochu odbytá, přehození výhybky na kolej překvapení se dá udělat jinak než zdejším kvapným stylem (viz zde v komentářích často zmiňovaný Hitch). Atmosféra je ale celkem slušná. Nejvíce ovšem zaujme účast Meryl Streep, která, pokud se nemýlím, už roli v thrillerově laděné detektivce nikdy nedostala (žel, narozdíl od melodramat), což je dle mého soudu na škodu, jelikož má dle mého soudu potenciál eroticky laděné femme fatale a'la Sharon Stone - jak už psal Reiniš a já mu jeho názor jen podepisuji, zde je Meryl velice krásná (nejen na masážním stole). Ovšem pokud jedině ona dokáže dát filmu punc jedinečnosti, nemůžu Klid noci škatulkovat jinam než k průměru. Ale jako film před spaním se jedná rozhodně o dobrou volbu. P.S. Dabing Zlaty Adamovské tradičně profesionální. 60% ()

honajz

Na svou - i dnešní dobu - myslím velice solidní psychologický thriller, s dobrou atmosférou, napětím i lekačkami. EDIT - Docela jsem se bál po letech na to kouknout, ale i když je to typický thriller 80. let, tedy pozvolna a pomaličku vyprávěný, velmi dobře hraje obrazem, atmosférou, a pak samotným, ústředním snem, se kterým se dále pracuje. Původně jsem si říkal, že Meryl Streep je tady jen kvůli velkým, modrým očím a ochotě se svléknout, ale její vyprávění o jejím otci ke konci filmu, nakolik je to špalek textu, bylo poutavě a strhujícím způsobem podané. ()

obitus

Velice stylový thriller s velice krásnou a až do morku kostí osudovou Meryl Streep. Bohužel, tempo se vleče jako páteční šichta a atmosféra, ač skvělá, to vždy holt nezachrání. Tak jako tak ale tohle pátrání psychiatra Roye Scheidera po vrahovi svého pacienta stojí zato. Jen se může stát, že u něj usnete. ()

• Josef Sommer, který ztvárnil postavu oběti, jejíž smrt se vyšetřuje, je v celém filmu vidět pouze v retrospektivě. (Alfréda)
  • Meryl Streep v jednom rozhovoru uvedla, že tento film považuje za ten nejhorší, který ve své kariéře natočila. (jezurka42)