Kamera:
Jindřich NovotnýHudba:
Jan KaprHrají:
Bohuš Hradil, Jaromír Spal, Oldřich Lukeš, Běla Jurdová, Jarmila Kurandová, Jiří Suk, Antonie Hegerlíková, Štěpán Zemánek, Theodor Pištěk, Josef Beyvl (více)Obsahy(1)
Český celovečerní film pro mládež o statečnosti našich pionýrů. Uvádí nás do pohraničního městečka v západních Čechách a na příběhu skupiny malých chlapců, kteří pomohou dopadnout záškodníky, nám ukazuje, jak naše nejmladší generace, vyrůstající v pionýrských organisacích, je již prodchnuta novým duchem. Film přes velmi četné slabiny bude jistě pro svůj napínavý děj zajímavou podívanou pro naši mládež. (Filmový přehled)
(více)Hrají
Bohuš Hradil
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Byl jednou jeden král... (1954)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Jaromír Spal
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vajíčko (1968) (TV film)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Půlpenny (1974) (TV film)
Oldřich Lukeš
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Atentát (1964)
Happy End (1967)
Běla Jurdová
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Vrchní, prchni! (1980)
Adéla ještě nevečeřela (1978)
Jarmila Kurandová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Svědomí (1948)
Barometr (1969) (TV film)
Jiří Suk
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Neporažení (1956)
Divotvorný klobouk (1952)
Otevřený kruh (1973) (TV film)
Antonie Hegerlíková
Československo
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Gazdina roba (1992) (divadelní záznam)
Dnes naposled (1958)
Štěpán Zemánek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Ať žije republika (1965)
Stud (1967)
Theodor Pištěk
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Přednosta stanice (1941)
Josef Beyvl
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Hrdinové okamžiku (1961) (seriál)
Čintamani & podvodník (1964)
Vítězslav Vejražka
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Lucerna (1967) (TV film)
Údolí včel (1967)
Ďáblova past (1961)
Josef Chvalina
Československo
Nejlepší filmy:
Přišel na večeři (1981) (divadelní záznam)
Poslední mohykán (1947)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (TV film)
Stanislav Fišer
Československo
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Josef Feit
Nejlepší filmy:
Konec strašidel (1952)
Jiří Stivín
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Údolí včel (1967)
Noční host (1961)
Škola hříšníků (1965)
Pavel Mareš
Nejlepší filmy:
Zpívali jsme Arizonu (1964)
Konec strašidel (1952)
Alois Procházka
Nejlepší filmy:
Konec strašidel (1952)
Vladimír Bejval
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Cesta do pravěku (1955)
Pyšná princezna (1952)
Haškovy povídky ze starého mocnářství (1952)
Zdeněk Celner
Nejlepší filmy:
Konec strašidel (1952)
Jarmila Pucholtová
Nejlepší filmy:
Punťa a čtyřlístek (1955)
Konec strašidel (1952)