The Lie

• USA Between Earth and Sky (pracovní název)

Otec vezie autom svoju dcéru na tanečné sústredenie, keď vtom zbadajú v treskúcej zime jej kamarátku. Ponúknu sa, že ju teda zoberú na kúsok cesty so sebou, avšak ich dobré úmysly v zápätí vyústia v strašné a neočakávané dôsledky. (sochoking)

Acrobat

Tá tvár síce irituje, ale schizofrenickú a sebapoškodzujúcu dievčinu to hrá dobre. Preškoda zbytočného režiséra, ktorý nevie vtlačiť silné autorské prvky, ale zároveň ešte ako tak odoláva šedému priemeru. Ťahúňom sú mu ústredná trojica, ktorá to musí hrať celé až do krátkeho ale osudového konca. Film je kružnicou točiacou sa okolo osi. Kde sa začiatok začína točiť doľava a hore sa obráti a príde do cieľa sprava, s maličkosťou, že si to ústredná trojica vymení. Až na jeden detail bijúceho srdiečka. Film našťastie nie je komediálny ani humorný, vnáša skôr pocit civilnej depresie a snahe robiť rozhodnutia, ktoré akoby vypadli z reálneho sveta, možno aj z vášho. Klamstvo je absolútnou a kategorickou súčasťou každého dňa, tu však so sebou nesie krásne viditeľné dôsledky. Záver je kratulinký, avšak sirény nikdy nezneli lepšie. Príjemný film, ktorý vlastne vôbec neprirazil do sedadla (videné 17.02.2021, BDrip) ()

borec999

Zaujímavý triler, ktorého hlavnou doménou je príbeh alebo lepšie povedané záverečný devastačný zvrat, ktorý bol jednak za mňa nečakaný, ale na prekvapenie aj vcelku logický, pochopiteľný a dal predchádzajúcemu dianiu úplne nový rozmer. Holt, rodičia spravia všetko preto aby ochránili svoje deti a teenageri sú proste teenageri aj so všetkými svojimi problémami, rebéliami a klamstvami...  Blumhouse zase raz trafili do čierneho. 70% ()

Lenka.Vilka

Potřebujete pomanželskou terapii? No, tak to stačí počkat, až vaše dítě někoho zabije a vy se to budete snažit ututlat. Ale bacha, pokud je to spratek, který si ničeho neváží, může se to celý zvrhnout. Nejvíc jsem si užívala ty momenty, kdy byla puboška nevděčná. Ona nebyla zmatená nebo raněná, ona byla za to všechno sobecky nevděčná, takže veškeré špatné věci nechala na rodičích a jejich nekonečné naivitě. Takže otázkou tedy zůstává: jak dlouho to vydrží a jak dlouho to projde? A sblíží se během společných úklidových pracích? Všechno by bylo dobrý a tak nějak předvídatelný. Až tedy na ten konec. To bylo, jo to bylo. Proto nakonec ta čtvrtá hvězda, za to jak to dopadlo, co se odhalilo...vlastně fajn "rodinný film"  :) ()

Morholt

Vynervovaní rodiče kryjí dceru, která zabila svojí kamarádku. Mysteriozní to není a do hororu má film také daleko, ale jako psychologický thriller to celkem funguje. Zrežírované je to sice trochu rutinně, ale zasněžená atmosféra je fajn a Mirelle Enos se Sarsgaardem hrají parádně. Zvědavě jsem čekal jak to celé dopadne a pak přišel zvrat, který to celé postavil na hlavu. I když přihlédnu k tomu, že chování dnešních teenagerů se nedá odhadnout, tak mi to prostě nedávalo smysl. A tohle není rozhodně ten typ filmu, u kterého by mě absence logiky neštvala. 35% ()

TheEvilTwin

Joey King má jedinečnou schopnost hrát pokaždé tu největší pizdu, která mi svojí rozmazleností, otravností a demencí zvýší tlak a tady je to opět stejně. Ve výsledku jde o průměrné rodičovské drama o jejich obětavosti a naivitě schované do dramatického kabátu, které na poli 90 minut dokáže celkem dostatečně zabavit, alespoň co se týče napětí. Co do dějě či akce je film spíše komornějšího rázu, ale s twistem se mi konečný obraz seskupí v neurážející "průměr", který se dá lehce strávit, zároveň však ale nepřináší nic dosud nevídaného a nic, pro co by divák nutně musel obětovat svých 90 minut života. Váhám, ale spíše bych film vynechal. ()

• Natáčelo se od 8. ledna do 8. února 2018 v Torontu (Ontario, Kanada). (Homerking)
  • Film sa odohráva v New Yorku, v Kanade sa natáčal kvôli daniam. (Arsenal83)