Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

Sgt.Pepper

Nezmizel náhodou jen Paul? Ale zas k takový slaďárně jsou jeho písničky ideální..až se bude točit seriózní film s využitím hudby Beatles..dostanou se pořádně ke slovu určitě i John a George.. ()

Pavkan

Další filmový zázrak Richarda Curtise, pod který se tentokrát výrazně podepsal Danny Boyle. Dal bych víc než pět, kdyby to šlo. Na dvě hodiny jsem zapomněl na všechno kolem a přesně to od skvělého filmu čekám. Yesterday pracuje s neskutečně jednoduchým a přitom báječným nápadem, se kterým si neustále na mnoho způsobů pohrává. Je v něm absolutně dokonalá Kate McKinnon, která baví každou vteřinu, kdy je na plátně. A Lily James, ta se nedá komentovat, ta se musí vidět. Klidně i několikrát, protože takovýchhle filmů, jako je Yesterday, je míň než šafránu. ()

angloumene

Yesterday je ze všeho nejvíc divácký film, Prvoplánovost, tlak na city a touha po rozněžlém aaach linoucí se celým sálem. Jo, je to hnus. Na druhou stranu sem se tahle už fakt dlouho nezasmála. Vtípek o coke, určitě ještě párkrát využiju. Co na to říct? Yesterday je dívatelný a i když to občas bolí, jindy zase dokáže opravdu zabavit. Hudba v pořádku, ale vlastně to ani není to hlavní. ()

Darth Maul

Od Dannyho Boylea a Richarda Curtisa som asi čakal o kúsok viac... Chýbala mi určitá nadstavba, ktorá by totálne vyžmýkala vynikajúci námet. Takto je Yesterday iba bezpečnou romantickou komédiou s nesmrteľnými pesničkami a krásnou scénou v domčeku pri mori. ()

cmenda

Děj začal docela dobře , ale to je tak všechno co na tom bylo dobré zbytek už jen držel po hromadě aby film měl nějaký konec ale celkově myšlenka upadala . ()

woodsman

niesom moc na tieto hudobne filmy ale celkom dobre aj vtipne a ten konec ze kdo je harry potter :D ale dobry napad ale mohly trochu niako vysvetlit preco k tomu vypadku doslo ()

Vilem_Dojiva

Na film "o Beatles" tam je...překvapivě málo Beatles. Vlastně jen ta stokrát omílaná klasika z hudebky na základce. Ale koho zajímá Eleanor Rigby? Koho zajímá Hey Jude? Koho zajímá In My Life? While My Guitar Gently Weeps je ve filmu na cca dvě vteřiny. Moc nepomáhá ani rozpadající se milostná linka srovnatelná s BÁBOVKAMI, směšně nereálná, klišovitá, na hlavu postavená a ještě k tomu končící naprostým WTF momentem, který hraničí s emočním vydíráním. Vyloženě otravný Ed Sheeran a komicky zlá manažerka zbytečně, tak nějak "navíc" komplikují docela jednoduchý, pěkný nápad. Takovýto blunder ve zpracování atraktivního tématu jsem skutečně snad nikdy neviděl. ()

Spacecore

O filmu jsem nic moc nevěděl, jenom jsem si přečetl tip v nějakém čísle Pevnosti. Každopádně jsem ani nevěděl, že film natočil můj oblíbený Danny Boyle a scénář psal ten týpek, co dělá nejlepší romantické komedie. Takže to dává smysl, že je film svižný, příjemný, vtipný, ale ne křečovitě a tak nějak má myšlenku. Co mu chybí je spád. Opravdu jsou dvě hodiny moc a ten současný trend, že film pokud nemá dvě hodiny, tak nestojí o pozornost už začíná být na prd. Hodina a půl by tomu slušela mnohem víc. Takle tam bylo pár hluchých míst a tempo drhlo. Jinak ale nemám co vytknout, solidní romantická komedie s nadpřirozeným prvkem. ()

Camus

Yesterday je fajn film, u kterého mi přišlo, že chvíli aspiruje na něco víc, jen aby to v závěru vyhodil společně s logikou (a asi i morálkou) oknem. Je to pořád vtipná romantická komedie s písničkama od Beatles. Jen čím víc o filmu přemýšlím, tím víc s ním mám problém. Když to vezmu vrstvu po vrstvě (má to tady štítky Komedie / Hudební / Romantický / Fantasy): Fantasy to má premisu typu „co by kdyby“, kterou uvede na začátku filmu, párkrát ji zrecykluje kvůli vtipu, ale kromě ústředního děje ji nějak nerozvíjí ani nevysvětluje. Lepší je nad tím moc nepřemýšlet, jinak se to rychle zhroutí. Film využívá jen ty části fantasy reality, které se hodí ději a na vnitřní konzistenci filmového světa kašle. (Proč se to týká právě těch věcí – umělců, produktů? Proč to nezměnilo obyčejné lidi a jeho blízké? Proč to nezasáhlo třeba klíčové politiky, u kterých by to mohlo mít zásadní vliv na podobu světa?). Romantická linka byla fajn. Není originální, není ale ani nijak špatná. Prostě v pohodě. Mohl bych sem napsat něco k Lily James, ale vlastně nemám co. Takové to „hmpf“. Ale možná jsem už přesycen romantickými komediemi, kterých v posledních letech vídám fakt hodně (z nějakého důvodu jsou u nás doma protekčním žánrem) a obecně se od sebe dějem moc neliší. Komedie je to dobrá, zvlášť v prvních dvou třetinách. Smál jsem se rád, často a nebylo mi za postavy trapně. A to je u dnešních komedií hodně! Jako hudební drama to má asi největší potenciál. A nemluvím teď o písničkách, který jsou prostě stále skvělé (některé aranže jsou ale záměrně dost špatné). Mluvím o dramatu o umělci, který si přisvojuje cizí dílo a trpí tím. Přijde mi (bez znalosti zázemí natáčení), že tohle je aspekt filmu, který k němu přitáhl režiséra Dannyho Boyla. Vnitřní konflikt hlavní postavy je ve filmu nečekaně intenzivní a velmi dobře zahraný. Bohužel Boyle nemá oporu ve scénáři a na konci se celé téma vysrabí. Absence logiky, ohlazování hran a vysrabení konfliktů už asi je Curtisovým trademarkem (třeba Lásky čas, ke kterému také psal scénář, je obdobně fajn a trpí obdobnými problémy). Co myslím tím ohlazováním hran? Třeba když hlavní postavy nějak poškodí ty vedlejší, tak ty buď nelogicky řeknou, že to je v pohodě (Gavin) nebo jsou od začátku vykreslené jako jednorozměrné zlé karikatury (Debra). Když to tak po sobě čtu, tak se divím, že tomu dávám 4/5. Raději o tom nebudu už moc přemýšlet. ()

ProgLaney

Nenáročná a příjemná podívaná, na léto ideální. Film sám o sobě tak 3*, písničky mých milovaných Beatles to nakopávaj výš. ()

gumolit

Ten nápad vypadal neskutočne zábavne. Svet z ktorého sa vytratila kapela The Beatles a všetka ich hudba a pri tom jediný kto si ju uchoval v pamäti je anglický Ind zhodou okolností muzikant čo by sa rád preslávil.Bohužial ten nápad je nevyťažený. Scenár Richarda Curtisa je mdlý, režisér legendárneho Trainspottingu Danny Boyle sa opäť po rozpačitom pokračovaní T2 nevyzdvihol a hlavný hrdina je krajne nesympatický a celý príbeh ide odnikadiaľ nikam.Vatčšina vtipov nefunguje a ani romantická linka tá je skôr trápna až pubertálna.Yesterday nie je podareným filmom a nezachraňujú to ani nezaujímavé coververzie songov od Beatles a už dupľom nie najúspešnejší no pre mňa najtrápnejší spevák tejto doby Ed Sheeran. Ten už bol bonusom tohto nevydareného snímku. ()

Oralfabet

Ten nápad je asi zajímavej, ale tohle nedává moc smysl, je to po většinu času dost trapný a celkově to v člověku spíš vyvolá chuť vypnout film a pustit si Beatles. 4/10 ()

filipvrbik

Film o Beatles bez Beatles (taky bez Coly), taková zajímavá vize alternativního vesmíru v podání Dannyho Boyla (co by jsme bez něj dělali, asi bychom si ho museli vymyslet).. Samotný film je fajn, jen když zjistíme podstatu, zjistíme vlastně i pointu, to tomu hodně ubírá, film je předvídatelný až běda, ale jako komedie je to super. Himesh Patel neumí moc zpívat, ale to taky nevadilo a účast Eda Sheerena byla boží...80% ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě