Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

Aechato6

Tohle se tak strašně těžce hodnotí... Jelikož miluju hudbu Beatles a hrozně si vážím každého ze členů této naprosto geniální skupiny, film jsem očekával s nadšením. Ani jsem tolik nepožadoval silný příběh jako spíš pořádnou nálož písniček a trochu té šedesátkové atmosféry smíchané s dnešním světem. No a vlastně jsem dostal co jsem chtěl. Příběh nestál za moc, herecké výkony byly dost slušné (především hlavní protagonista) a písniček taky nebylo pomálu. I tak mi tam něco strašně chybělo a to byla duše. Může to znít extravagantně, ale u filmu tohoto typu je duše to nejdůležitější. I přes to, že se všichni moc snažili, nebylo to ono. Film je maximálně na 3 hvězdičky. Ale dávám 4 kvůli asi nejlepší scéně filmu s Johnem Lennonem. Jinak nemám potřebu film vidět znovu. ()

JohnTheOne

Tohle vtipná komedie. Je to něco mezi Láskou nebeskou a Milionářem z chatrče. Vtipy s googlováním neexistujících slov jsou super, písničky Beatles taky a Ed Sheeran, který si dělá prdel sám ze sebe je třešnička na dortu. Nic víc od toho nečekejte a budete maximálně spokojeni. [kviff 2019] ()

meda2016

Při skladbách Beatles mi běhal mráz po zádech štěstím a příběh byl milý a zábavný zároveň. Není co kritizovat, trochu morality, něco bylo naivní ale bylo odpuštěno. A ano, myslím, že v dnešní době, pokud by neznala písně Beatles a jimi inspirované, by byly také bombou. CocaCola by ovšem Kofolu nepřeválcovala! 80%. Viděno během KVIFF v krásném kině v Kynšperku nad Ohří!!! ()

bonovox

Ďalší príjemný filmík od Richarda Curtisa s nápaditou réžiou od Dannyho Boyla. Výborný námet je rozvinutý s prirodzenou ľahkosťou s typickým britským humorom. A samozrejme nesmrteľná hudba od Beatles všetko krásne dopĺňa. Ak by Curtis lepšie naložil s romantickou linkou bolo by to za 5 hviezd. ()

hufnagel

Pripomenutie,že ako nám čas beží,ale dobrá hudba ostáva a má svoj vlastný život.Pre nás starších dosť sentiment,hlavne v v osobe dôchodok dožívajúceho Johna Lennona. ()

Nekrosef

Jako hudební fanoušek od plenek jsem hrozně rád, že se v nynější kinematografii zobrazují snímky, které se zajímavým způsobem o ní otírají. Ať už Bohemian Rhapsody, Rocketman a nebo teď Yesterday. Film má zajímavou pointu, kdy celý svět zapomene na Beatles a dává tak hlavnímu protagonistovi možnost zazářit v hudební kariéře. Tenhle koncept podle mě fungoval ve filmu skvěle. Nicméně dojde na typické romantické klišé a očekávaný závěr. I tak jsem se ale bavil scénami s Edem Sheeranem, narážkami na Beatles nebo cestě Jacka na vrchol. Je to ale spíš taková typická nenáročná letní podívaná než něco, kvůli čemu byste měli spěchat do kina. ()

marta.parik

Jedna hvězda za písničky od Beatles, půl hvězdy za Eda Sheerana, další půl hvězdy za děj, který pak pouze vařil z vody a využíval právě přítomnosti Eda a songů Beatles, jinak byl velmi nevýrazný a často zdlouhavý, či stupidní, před návštěvou kina jsem se docela těšil, škoda. Dvě hvězdy, jinak 45 %. ()

Franki69

Pokud máte rádi zpívající indické herce a písničky Beatles (nejspíš jako Danny Boyle), pobavíte se královsky. Pokud ne, film vám o mnoho víc nenabídne. S originální zápletkou, kdy pro 11 vteřinovém globálním blackoutu celé lidstvo přijde o Beatles (a mnoho dalšího) si v délce bezmála dvou hodin totiž nevystačí a love story, o které je tenhle film především, moc dobrá není. Yesterday je film hlavně muzikantský, dost výraznou roli v něm dostal také Ed Sheeran. Nejspíš je to komedie, ale že bych se za břicho popadal, to ne…spíš jsem se tak skoro celou dobu culil a docela jsem si ho užil. Až na konci mi došlo, jak málo se v něm stalo, jak skromná byla jeho výprava a jak byl zbytečně moc natahovaný. Takže jak s hodnocením? Písničky Beatles v novým podání byly fajn, hlavní hrdinka může očekávat další role v britských romantických komediích (byla výborná!), je to bravurně natočeno a to je asi tak vše... Hrozně mě mrzí, že si tvůrci nevyhráli s celou zápletkou důkladněji…mohli jsme třeba vidět Paula McCartneyho, jak v Liverpoolu krmí holuby nebo Ringa, hrajícího s ostatníma dědkama v přístavní hospodě šipky. V našem světě se Beatles rozpadli v roce 1970 a já si myslím, že 70 % je přesně to bodový hodnocení, který si Yesterday zaslouží. ()

terdap

Do chvíle, kdy se rozjela romantická linka, tam bylo několik vtipných momentů, pak šlo "komediálno" do kopru a s ním i celý děj filmu. Romantická linka byla navíc veskrze trapná, klišoidní a předvídatelná, až se mi z ní kroutily prsty u nohou. Celkový dojem z filmu pro mě nezachránily ani songy Beatles (btw dost osekané), které mám jinak ráda. 30 % ()

david666

zajímavý film, který spíš než komedií je filmem o životních rozhodnutích a chybách. Sympatičtí herci, kteří nepřehrávají ()

rigby

Vzhledem k tomu, že mám Beatles velmi rád, tak jsem byl hodně zvědavý na tohle dílo. Bohužel se dostavilo jen velké zklamání. Nesympatický hlavní hrdina, kterému to s jeho partnerkou vůbec nefunguje a netuším, co na něm vidí. Unylý příběh, který má být asi o lásce, ale je to jen prázdné klišé. V závěru by se měly podle autorů zřejmě dostavit slzy dojetí, já si však konečně oddechl, že už je to za mnou. Ale ještě jsem musel přetrpět závěr "po mnoha letech". Provedení písniček neurazí, jen mi vadila nejen beatlesovská tvorba. Myslím, že z nápadu šlo vytěžit více. Takže zbylo jen zamyšlení, jaký by byl svět bez Beatles... ()

aktakanamor

Velice zajímavý nápad. Není ovšem vysvětleno, proč lidé zapomněli i na Coca-Colu, Harryho Pottera, skupinu Oasis a cigarety? ()

fafejt001

NĚJAK jsem nevěřil tomu vztahu Patele a Lily . Takové těžko uvěřilené . Písenˇ na střeše byla fajn a Hej Jude také . A samozřejmě ta úvodní po úraze u stolu s kamarády . Jinak spíše průměr . Za mne ** a půl . ()

moriero

Krásný a hlavně O-R-I-G-I-N-Á-L-N-Í příběh. Skvěle odvyprávěný a odzpívaný. Lily James je jedna z nejkrásnějších ženských na světě a i dost ostatních vedlejších rolí bylo dobře napsaných. A protože romantické hudební komedie nejsou zrovna můj šálek kávy, celou dobu jsem pomýšlel na 4*. Až do okamžiku, kdy Jack přijížděl k domu na pláži. Říkal jsem si, pokud v tom baráku bydlí jeden z čtyř (zubatá byla irelevantní), vypálím plný počet pěti*. A mám jich kolik? A ten geniální závěr: "Kdo je Harry Potter?" "Hm, asi je čas dát se na psaní..." (replika přeložena z odposlechu). ()

hony23

Nápad docela originální. Neúspěšný písničkář se po nehodě probudí do světa, ve kterém nikdy neexistovali Beatles a tak začne jejich písně vydávat za své a jeho hvězda rychle letí vzhůru. Jenomže na celém filmu jsou nejlepší právě ty písně, pokud si je odmyslím, žádná velká podívaná to zase není. ()

imaginer21

Jistě povinnost pro všechny skalní fanoušky britských Brouků (jejichž sláva mě absolutně minula a to nadčasové hype jaksi nesdílím, mám v oblibě jiné hudební velikány). Pro člověka nepolíbeného liverpoolskou legendou je to ovšem jen o užívání si pěkného příběhu. Ten se zdá býti v prvních deseti minutách vstutku nezvyklý, ale ve zbytku stopáže se hraje už jen na vážnou vlnu ve stylu "musím se rozhodnout udělat to správně". Kdyby Curtis zapojil svůj neocenitelný smysl pro situační hravost, dost možná by to bylo o dvě hvězdy jinde. Takhle zbývá kvitovat jen na dobrý (ale nedostatečně uchopený) nápad a roztomilou Lily James. Škoda. ()

vika.evil

Opravdu jsem na to šla do kina? No, nebyla to sice úplná výhra, ale ani prohra. Pro milovníky beatles to není 100 % nutnost. Je tu pár sekvencí, u kterých se budete smát, pár sekvencí, u kterých ,, možná" budete ,, chtít" brečet. Nic mezi tím. Jediné, co mě na tomto filmu překvapilo bylo obsazení Kate McKinnon, která zde podává svůj klasický humorný obličej. K Bohemian Rhapsody to má stejně daleko, jako Praha - Peking, ale co na plat. Jednoduše takový podprůměrný film, po jehož konci si nebudete pamatovat skoro nic. 45/100 ()

oSiSko

určite si ten film za filmársku robotu nezaslúži 5 hviezdičiek, myslím, že sa z toho dalo vytrieskať oveľa viac. keď však milujete The Beatles tak to musíte milovať, krásny film. ()

Tomas_PO

Wau, veľmi príjemné prekvapenie! Mix nenásilnej pocty jednej z najväčších hudobných kapiel, milej love story a nápaditej komédie. Do 5 hviezd chýbala len povestná čerešnička na torte. Lily James je stvorená predstaviteľka pre love story, Himesh Patel zase pre životom prebíjajúceho sa barového muzikanta. Spoiler: vtipné vsuvky keď svet skrátka zabudne na Beatles, Coca-Colu, Harryho Pottera či cigarety pobavili, do tých 5 hvied ich snáď chýbalo zopár naviac (ako keď zistil, že neexistuje ani Oasis, keďže nexistujú ani Beatles). Dejovú líniu nepochybne umocňuje aj prítomnosť Eda Sheerana. V klasickom sentimentálo-patetickom závere si človek uvedomí neuveriteľnú silu piesní od The Beatles, ich hudobnosť nadčasovosť, a to nie som ich ani generácia ani oddaný fanúšik. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě