Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

Mulosz

Kýč jako bič a z prachpodstaty ukázková blbost. Ale když v poslední třetině MFF KV mezi 40 zhlédnutými, převážně vážnými až depresivními filmy, zavítáte ve 22:30 do narvaného Velkého sálu v Thermalu s kapacitou sedadel okolo 1200, k tomu je obsazen i poslední centimetr místa po stranách na zemi a celý tento stadión téměř dvě hodiny (někdo potichu, někdo směleji) prozpěvuje a pohupuje se do rytmu všech písniček, strhne to a po projekci se jde ze sálu velmi lehkým krokem. Bez okolků však přiznávám, že pokud bych se na film díval jinde než v rámci aury zmíněného festivalu, šel bych s hodnocením rapidně níže. ()

Johny_fork

Vynikající námět. Zábavné, milé a hravé dílko, kterému bohužel krutě dojde šťáva někde v polovině (Koncert s Ed Sheeranem). Druhá polovina filmu působí, jako kdyby jí natočil nějaký jiný člověk. Nakonec jsem tak tak film nevypnul ještě před koncem a to je vzhledem k velmi slibnému začátku obrovská škoda. ()

MoiJe

Mile. Pochopitelne najdejovejsie z mojho tohtotydnoveho hudobneho minimaratonu Bohemian Rhapsody - Rocketman - Yesterday. Nie prave logicke. Hudba fajn a naozaj tie piesne poznam aj ja, co v playliste ziadne nemam. Taka nenarocna jednohubka. ()

corpsy

Mám rád Curtisove scenáre ( LÁSKA NEBESKÁ, BRIDGET JONES, BEAN napr. ), mám rad Boyla ( TRAINSPOTTING, MILIONÁR Z CHATRČE, SUNSHINE ), mám rád ( väčšinou na pohľad ) Lily James, mám rád Kate McKinnon ( pre mňa jedna z najlepších amerických komičiek dnešnej doby ) a mám rád rom-com ( všetci vieme ). Ale akosi nemám ( až tak ) rád tento film. ()

vurhor

Yesterday mě vlastně mile překvapilo svým dobrým nápadem, který jsem od hudebního filmu vůbec neočekával - Hlavní hrdina se po nehodě probudí v nemocnici a zjistí, že Beatles přestali existovat. A tak toho využije, přičemž si přivlastní veškeré jejich písničky, díky čemuž se z něho stane hudební hvězda. Rozvíjení onoho nápadu je ale bohužel velice často zastíněno velmi slabou a banální romancí, která ničím nepřekvapí, natož pak okouzlí. Klidně bych se nebál více se zaměřit pouze na hlavního hrdinu a jeho zpochybňování toho, zda jeho náhlá obrovská sláva je vlastně zasloužená a morálně správná. Curtisovo dialogy jsou cool, ale už určitě psal lépe. Musí se mu ale nechat, že to furt umí, protože z filmu i tak po většinu doby sršela pohoda. Dokonce ho podezírám, že si do jedné scény přidal výrazný odkaz na Lásku nebeskou, respektive na svatební scénu. Celkově milý film, ultra fanoušci Beatles by si to asi neměli nechat ujít. Ve filmu hraje i Ed Sheeran, který tam samozřejmě, jak jinak, hraje opět sám sebe. Stejně jak ve třetí Bridget Jonesové a Game of Thrones. Co? To jste mysleli, že hrál nějakého náhodného lannisterského vojáka? Nene. Hrál sám sebe. Jen v lannisterské zbroji. Naštěstí tam ale nebyl příliš dlouho, takže mi celkový zážitek příliš nekazil. Lepší 3* ()

salisbury

Příjemná lovestory Včera od Dannyho Boyla provoněla broučkovským éterem filmový svět a dala mu k poslechu spousty nadčasově nestárnoucí hudby. Zajímavý mysteriózní příběh koloval filmem a kapela Beatles řinčela z repráků, tedy alespoň jejich nesmrtelné songy v podání Himeshe Patela. Zpestřením byl Ed Sheeran, který se vtělesnil do sebe sama a scénář mu přichystal pár vtipným momentů, kterými je film neustále kořeněn. ()

Astaroth12

Filmy, ktoré sú o Beatles sa mi k videniu moc nedostavalo a teraz za týždeň som videl dva. A aj keď sú si príbehovo veľmi rozdielny, tak jedno majú spoločne a to Liverpoolskych chalanov. Lenže v ťažkom dni hrali chalani sami seba a v tomto príbehu to bolo oveľa komplikovanejšie. Má to slušnú dávku originality, ale ktorá nie je vobec zaujímavo prepracovaná, ako keby sa režisér bal ísť do toho s väčším nasadením. Ale najväčšou slabinou filmu u mna zostava hlavná postava, bol to len taký chudáčik bez charizma a s riadnymi komplexami, ktoré značne obmedzovali  jeho napredovanie a potom, keď sa rozhodol tak ako sa rozhodol, nikoho to nemohlo prekvapiť. Ale aspoň tam bola Lily James, ktorá bola očarujúca a keď si pozornosť nevydobyl Himesh Patel, ona tú príležitosť využila a kde zlyhal režisér, tam nastúpila ženský postreh. Ale čo mi tu najviac chýbalo, bol svieži nadhľad a uvoľnenosť, všetko to bolo brané tak strašne vážne a práve filmy o Beatles také nie sú, tak nie celkom chápem režisérov krok. Škoda tohto filmu, potenciál mal veľký, ale skutočnosť bola oveľa prostejšia. Aspoň za ten skvelý a originálny nápad som chcel dať tú 4*, ale ťažký deň ma rozhodne bavil viac a keď som jemu dal 4*, tak tomuto môžem dať len silne 3*. ()

depony

Krásná myšlenka o tom, že bez Beatles by svět nebyl až tak hezký. Jejich dědictví dávalo a dává stále hromadu lásky, energie, pochopení ... Curtis a Boyle, oblíbená dvojka, která mi dělá v britském filmovém průmyslu radost a dodává ty správné emoce, smích a slzy dojetí. Ale v něčem ten svět byl přece jen dokonalý (hlavně nespoilerovat!) A moje milovaná Kate McKinnon nezklamala ... :) ()

nirvana91

Príjemná oddychovka, od ktorej som čakala presladenú romantiku a z ktorej sa nakoniec vykľulo vcelku vtipné poňatie alternatívnej reality. Čo viac, ako keď človek vychádza z kina s úsmevom na tvári? :) Poteší všetky vekové kategórie, ale hlavne Beatles fanúšikov - we all live in a yellow submarine! ()

Lukrecie

Komedie, která měla konečně tu lehkost, jakou komedie mají mít. Několikrát jsem se od srdce opravdu zasmála. Do 3/4 jsem říkala, že dám 4, ale po té "tajné návštěvě", nebudu prozrazovat více, abych nespoilovala, je mé hodnocení 4,5 a ráda zaokrouhlím nahoru. Námět mi přišel velmi zdařilý a herecké výkony taktéž. Mělo to mozek a momenty k zamyšlení podané ovšem nenásilnou formou. Velmi dobrý herecký výkon podala mj. manažerka alias Kate McKinnon. Lily James byla rozkošná. Trošku Zrodila se hvězda na evropský způsob. ;) ()

Praxis

Boyle vs Curtis vs angličtina vs sympaťáci roku vs Ed Sheeren vs Beatles vs faking good nálada vs náběh na pět hvězd vs nakonec jsem neudržel ale přesto všechno jeden z nejlepších komediálních hudebních kousků současného filmového světa... Nebo včerejšího? Nevim... Uvidíme se ve žluté ponorce... 82% ()

Pierre

Někdo natočí poctu hudební skupině rádoby dojemným trhákem, u kterého si v kinech popláčou všichni lidi od 3 do 99 let než se na něj stihne zapomenout. A někdo to u jiné hudební skupiny zkusí trochu jinak. Také pro masy ale s větším nadhledem a pohodou. A mě to určitě sedlo víc....Sice jsem Yesterday možná zpočátku vnímal jen jako pěknou jednorázovou jednohubku, ale už napoprvé mi přišlo jako fajn pohodovka. Rád jsem na ni vzpomínal a možná to chtělo už, na první covidové  zhlédnutí (květen 2020), větší odvahu v hodnocení, protože si vzpomínám, že mě to už tehdy  chytlo a ty hlavní postavy/herci mi byli od začátku velmi sympatičtí.  No, s úspěchem karanténní zážitek zopakován.  Většina pětihvězdičkařů se shoduje, že takových  filmů je málo a ubývají. No, já proto za Yesterday velmi děkuji a stává  se pro mě  pomalu srdcovkou Vůbec netvrdím, že to je objektivně dokonalé. Ale jak už jsem jednou napsal: k profesionálnímu kritikovi mám daleko asi jako k matematikovi.  Je to oddychovka, ale něčekaně moje novodobá srdcovka. Je to vlastně taková pohádka  ze současnosti...a pohádka nemusí být nutně extra hluboká.  Lily James je zde fakt nádherná,  co by kdo dal za takovou kamarádku, hlavní  duo  Jack a Ellie tady na mě působí neuvěřitelně sympaticky a skvěle autenticky. Takhle prostě vypadá netoxický vztah.  Pohodové postavy v pohodovém filmu, jak bylo už v mém prvním komentáři.  Ona se ta autenticita sem promítá mnohokrát. Už v úvodních scénách z kámošema, které jako by ani nebyly hrané. Prostě skvělá ukázka sehranosti mezi herci. Pak scény v Jackově domácnosti, kterých bych určitě i snésl víc a kde se koná nejvtipnější moment filmu: přehrávání Let it be. Výborné jsou i vyloženě hudební  pasáže. Písničky Beatles v novém kabáte zní skvěle a Hilly Jamesovi patří pochvala i za pěvecký výkon. Hlavně Help, kdy text koresponduje s tím, co Jack právě zažívá a to podání je vážně emotivní...Na víc fandím písničkařům, takže oceňuji celé to původní písničkařské téma (kéž by měly písničkaři nějaký vyloženě svůj film jako mají stand up komici Krále komedie.) Taky je tady pěkná ukázka možných akcí a pozic úmělce. Ze začátku mizerné umístění na nějakém festivalu, kam na Jacka přijdou jen kámoši, později velké blikající show a ječicí davy. Zajímavé je i první Jackovo procítěné hraní fláku Beatles: ,,I Want to Hold Your Hand.´´ na nějaké dětské oslavě....kde je jedinou reakcí prasklý balónek.   To všechno tady uvidíte. A i když v prostředku padne možná i kapka smutku, gradace je stoprocentě pozitivní. Začátek doma je možná lepší než velký svět v Liverpoolu. Vzpomínám si, že už poprvé mě hodně chytl hlavně přirozený úvod. Ale líbí se mi celý film.  Jedinné, co mě tady trochu štve je ta sebestředná producentka, ale já se přes to přenesu. Protože takový lehký  feel-good filmeček ze současnosti s mladými lidmi o show-byznysu, ale hlavně lásce a přátelství je v dnešní době osvěžující. Tohle je film pro mladé pro mě (:D), po kterém se mi chce žít. Jsme jako bratr a sestra. ()

nirvanafan

A budou SPOILERY. Učebnicový případ toho jak zabít dobrý nápad. Respektive většina filmu je příjemná, sem tam se objeví opravdu dobrý vtip. Topovka je Hey Dude a pro mě taky absence cigaret. Nevím, co bych dělala, pamatovat si to a zjistit, že nejsou cigára! Ale k věci, čekala bych na závěr úplně cokoliv. Že bude problik nazpátek, že si lidi postupně začnou vzpomínat, že ho zmlátí ty dva, co si pamatujou svět předtím, že neustojí slávu, protože je to jouda, který na to není stavěnej. Ale rozhodně jsem nečekala, že se potká s Johnem, dostane morální nakládačku, jakou nenačerpáte snad aní z kompletně celý Takový moderní rodinky a pak se dá dohromady s krávou, která mu dává nůž na krk v podobě kariéra nebo já. Navíc sám film přiznává, že přece nejde o nic špatného - dát světu Beatles, když v téhle realitě neexistujou. ()

slunicko2

Spousta slavných jmen v podprůměrném filmu. 1)  Snímek svým pomalým tempem a celkovou atmosférou připomínal bollywoodskou produkci a to nejenom kvůli některým hercům. Jen jsem pořád čekal, kdy konečně začnou tancovat. Prozradím to rovnou - nezačnou a tím se připravili o možný další bod._____ 2)  Líbilo se mi, jak pěkně umí Boyle natočit trapné chování (Jackovi rodiče)._____ 3)  Ovšem konec postrádá logiku._____ 4)  V roce 1984 vyšla tehdy 33letému Martinu Petiškovi (psal mj. pod jménem Eduard Martin) sbírka scifi povídek Největší skandál v dějinách lidstva. Hned v úvodní povídce Nová hvězda přilétá pilot Tihamér na planetu, kde nikdo nezná poesii. V krátké době se se svou (chabou) znalostí pozemské poesie stane Tihamér největším žijícím klasikem a vynálezcem veršů a je obyvateli zbožňován. Pak však na planetě přistane australská expediční raketa s příruční knihovnou a celý podvod vyjde najevo._____  5)  Že by scenárista 63letý Novolézanďan Richard Curtis (od 11 let žije ve Spojeném království) četl Eduarda Martina? Podivné jsou cesty autorské, říkám si, popíjím Pepsi a broukám k tomu slavný song Hej Dude. ()

kajas

Nebudu lhát, že jméno scenáristy mě na tento snímek nalákalo víc než celí Beatles. Richard Curtis má na svědomí kultovky Bridget Jonesovou, "Nothing Hill" a samozřejmě "Lásku nebeskou", takže jsem logicky očekávala příjemnou romantickou komedii plnou britského humoru. Dočkala jsem se tak napůl. Humor se pochopitelně točí kolem základní zápletky - že nikdo kromě hlavního hrdiny nezná písničky jedné z nejslavnějších kapel všech dob - památných komediálních scén nebo vtipných hlášek tady ale nakonec tolik nenajdete. Ústřední milostnou dvojici hrají dva sympatičtí herci, ale jejich postavy nebyly napsané úplně věrohodně. Kdo mě bavil opravdu hodně, tak to byl Ed Sheeran, který si dokonale střílel z celé své kariéry, a Kate McKinnon v roli hudební manažerky. Pár dobrých nápadů (nechci spoilerovat) tuhle milou jednohubku nakonec vytahuje do nadprůměru. ()

gegina31

Nějakou chvíli jsem přemýšlela nad hodnocením. To že jsem dala nakonec místo pěti hvězd 4 neznamená, že by tenhle film byl pro mě zklamáním. Rozhodně oceňuji opravdu originální děj. V podstatě nikdo, kdo se mě ptal na co jdu do kina ten film neznal, ale rozhodně každého zaujalo, o čem to jo. Na tomhle filmu byla asi nejvíc povedená první půlka. Humorem se trefili do mého vkusu a já se tlemila, až mi tekly slzy. Ale abych pravdu, nevím jestli ten humor sedl i zbývajícím deseti lidem, co v tom kině byli taky....já je přes svůj smích neslyšela. Ed Sheeran skvělej....ač neherec, tak naprosto přirozenej. Ale nic jiného jsem ani nečekala. Od půlky to bohužel přešlo v jakousi tu romantickou část, která mě v tomhle případě moc nezaujala. A taky samozřejmě přišla ta deprimující část, kdy mu začalo docházet, že peníze a sláva nejsou všechno....což já nepochopím :-D Jinak mě malinko mrzelo, že tam měli hlavní roli pro mě neznámé písničky Beatles. Asi nejsem takový znalec, jak jsem si myslela. Každopádně mohli v zásadních momentech dát něco, co v dnešní době zná každý puberťák s kalhotami u kolen. ()

dom156

Nejlepší scény se dají zkouknout během sledování traileru, zbytek je nudná a nic neříkají matlanina, kde nic nevybočuje ani na jedno stranu hodnotícího spektra. Recenzi píšu s větším časovým odstupem a už teď si toho moc nevybavuji, co bych zde mohl konkrétního napsat, tak v šedi tento film skončil. ()

Vědma

No nevím, jako nápad to nebylo špatné, ale dost nevyužité. Hlavní představitel byl příšernej, doopravdy nechápu, proč by se do něj Ellie měla zamilovat a když byl takovej vůl, že si toho dvacet let nevšiml, tak si nezasloužil ani tu nezaslouženou slávu. Taky to nebylo vůbec vtipné, ale jako že vůbec. Lidi se občas zasmáli, ale já asi dvakrát. Nebýt písniček (nejsem si ovšem jistá, že by opravdu spustily takové šílenství, pokud by je lidé neznali ,nebyly spojené s fenoménem Beatles a zpíval je tento necharismatický blbec), bylo by možná hodnocení ještě slabší. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě