Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

Camel91

Podle popisu filmu jsem měl trochu jiná očekávání, nápad zajímaví, několik vtipných scén, zazpívané to nebylo špatně jen je škoda že nikdy nezazní celá píseň, koukatelné to ale bylo, herci sympatičtí - Ellie resp Lily je pěkná,každopádně houpačka či kolotoč vztahu mezi Jackem a Ellie mě vyloženě srala a ten film mi to sráží a klidně bych se bez jejich vztahu obešel, ikdyž asi to mělo být cílem autora. Trošku mi chybělo že tu situaci jak ve filmu nastala nijak nevysvětlili a ani vlastně nikdo neřešil co se stalo, navíc nevím proč kvůli erupci na Slunci lidi ztratili paměť, vynálezy, produkty, výpadek elektřiny na celým světě na 10 vteřin bych asi ještě přijal ale proč všichni ztratili paměť, kdyby tam byla malá vsuvka a vymysleli tvůrci důvod proč tomu tak je, tak by mě to ten film trochu zvedlo, trošičku jsem na konci čekal že se to nějakým způsobem vrátí do normálu poté co třeba řekne pravdu, ale to už by bylo asi klišé. ()

BStone

Výborná komedie kterou není třeba nějak řešit po scénaristické stránce, zato je třeba si ji patřičně užít. Film je to u mě jednoznačně za poctivé čtyři hvězdy. První půlka té páté patří skvělé Lily James, ta druhá samozřejmě The Beatles, bez kterých by na světě bylo opravdu smutno. 90% ()

PeterVonKV

Skvělý, už dlouho jsem se tak nebavil. Cítil jsem s hrdinou, při vzpomínkách na to, co odešlo s minulým světem. Beatles jsou stále boží a závěrečné setkání s legendou... Zaslouženě 5* ()

Cerbajz

"The Beatles! Kdo?!" Mohl bych najít spoustu záporů, ale nechci, já jsem si to prostě užil. Moment s Johnem mě totálně odzbrojil. Díky za The Beatles a diky i za tenhle film. ()

Mates Hradecky

Tak já nevím...nepatřím primárně do cílové skupiny romantických filmů. A především emerických. Ale tohle je Boyle a v hlavní roli loser. A překombinovaná mystery zápletka. Ale nemám rád učitelky, tak budu těžko hrdinův stav prožívat. Film jsem vlastně shlédnul se zvědavosti, proč byl tak masově nasazen v mém srdcovém kině Bio Centrál. Tedy viděl, ale neprožil. Asi tak. ()

Nessak

Skvělý nápad. Skvělý začátek a prostředek. Dal bych 4 hvězdy. Ale za moralizující a správňácký konec o hvězdu míň. Tak děti a teď můžete jít klidně spát... U Deadpoola jste se milí tvůrci měli učit. ()

Tomulka

Řekl bych, že filmu v první řadě nejvíce ublížil totálně hrozný casting. Kromě Lily James ,která mne příjemně překvapila svým výkonem. Za druhé děsivé dialogy a za třetí totálně nezajimavý scénář. Vlastně je dobrý jen ten nápad a pak už jen jedna scéna. Spoiler: když mu přijdou spolu pamětníci poděkovat. ()

MegaBite

Tak skvěle to začalo a tak trapně a stereotypně to skončilo... Začátek velice originální, vtipný. V hlavním hrdinovi jsem se opravdu viděl, jelikož Beatles je můj hudební život. Konec mě velmi zklamal, nečekal jsem takove klišé o morálce, lásce a podobných blbostí. ()

slamic5

Jako velký fanoušek The Beatles jsem měl velká očekávání a to se odrazilo i v hodnocení. Hlavní postava nesympatická a ani ne moc dobře zahraná. Škoda promarněného jinak skvělého námětu. ()

karlvonarbei

Natočit romantickou komedii ze světa populární hudby, k tomu s jistým nadhledem a docela sci - fi nápadem, kde lidé neznají Coca - Colu, cigarety, Harryho Pottera a především pak samotné Beatles, kolem nichž se vlastně točí celá ta neuvěřitelná idea příběhu, bez níž by mohl být tento film klidně propadákem roku, to není jen tak a jistě si zaslouží ocenění, stejně jako z pohledu běžného českého diváka - konzumenta poněkud do očí bijící fakt, že hlavním hrdinou je čestný chlapec indického původu, do kterého se zamiluje na britské poměry docela velmi pohledná bílá dívka. Je to trochu neuvěřitelný koktejl, který ovšem dobře funguje, agitka, jež lehce kritizuje někdy docela šílené poměry v hudební branži a zároveň celkem vypočítavě dokáže pracovat i se současnou popularitou Ed Sheerana, který představuje ve skutečnosti to největší dno po kvalitativní stránce, ke kterému dnešní lidstvo svým většinou naprosto zdegenerovaným vkusem nejen v hudbě vůbec mohlo dojít! Někdy nechápu, jak režisér a scénárista myslel některé ironické scény, ale asi moc člověk přemýšlí nad tím, kde možná není ve druhém plánu žádné další, hlubší sdělení. Film přitom, jak už jsem naznačil výše, prostě drží jako celek pohromadě a proto nemá cenu v něm hledat další nedostatky - přece dojem, což je v tomto případě lehké pobavení, je to nejdůležitější, co si člověk z filmu nakonec odnáší. Jako správný rýpal bych ovšem příště uvítal, kdyby hlavním hrdinou byl býval bílý chlapec, který udělá kupu dětí černé dívce, ale to by bylo proti současné propagandě multikulturních soudruhů nejen v Evropě..ale na druhou stranu, ČT může koupit práva a být si jista, že žádný "sluníčkářský" kodex určitě neporuší :-) Ještě dodám, že pokud by toto téma zpracoval někdo jiný, než právě Danny Boyle, film by ve výsledku vyzněl zcela jinak, ale on dokáže pracovat s kýčem jako jeho krajané Pet Shop Boys - balancovat na hranici kýče a přitom tam jen málokdy spadnout! ()

starydivak

Danny Boyle vyznává lásku muzice, aneb jak by bylo bez The Beatles... Myšlenka skvělá a první půlku jsem dobře bavil, ke konci to drhlo. Ale i kdyby to někoho nebavilo, tak si tam vždycky něco najde. Někdo Eda Sheerana, fórky o věcech, které v téhle realitě neexistují, a snad každý písně Beatles. Na takovouhle pohádku jsem čekal a náramně jsem se bavil. ()

surprise

Romantická pohádka pro milovníky Beatles. Kdo by odolal, ale přesto tomu něco chybělo, nějaké koření, temnější tóny, snad něco z Across the Universe. Ale ta holka, ta Ellie, ta to má u mě za pět hvězdiček. ()

Pythonator

Lily James je rozkošná. Indický Lenon už trochu méně. Pro fanoušky Beatles téměř povinnost. Příjemné písničky sice ve zpraseném podání, ale přesto potěší. Fantasy motiv nemá chybu a námětově je to tedy velmi vydařené. ()

Moonwalker

Hodně zajímavý koncept filmu. Jackovi se stane nehoda a rázem nikdo nemá páru kdo jsou Beatles. Po příběhové stránce bych to mohl vychválit do nebes, ale nakonec z toho vzešel tuctový doják, kterých už tady bylo nespočet. Původně jsem si myslel že to bude čistě hudební počin, ale spletl jsem se. Není to špatný film, ale chtělo by to více šťávy. Kdo máte rádi hudební kousky od kapely Beatles tak si najdete svoje. Mě se film líbil, ale zase bych to nemohl přirovnat s filmem Bohemian Rhapsody protože to nemá nic společného. Za mě čtyři hvězdy. ()

Grázl83

Zajímavý námět. První polovina filmu skvělá, potom to začalo trochu nudit a závěr předvídatelný a klisovity. ()

PanWolf55

Rasistická podprahová trapárna, kde je běloch zobrazován jen v negativním světle. Je to trochu paradox, protože film se točí především kolem muziky, kterou vytvořili běloši. Navíc to není ani moc vtipný a hlavní postava je extrémně škaredá. Jedna za nápad. ()

Bogrant

Curtis je jeden z mála tvorcov romantických komédií, pri ktorom môžem povedať, že mi jeho počiny neprekážajú a ešte si ich aj užívam, no tentokrát sa až tak veľké zázraky nekonajú. Yesterday je síce milá, nenáročná a hlavne pohodová pocta Beatles, ktorá ale akosi nevyužíva naplno svoj nevšedný nápad, keďže ten nakoniec zahrňuje iba zlomok najväčších hitov legendárnej skupiny a prekvapivo nezáživnú romantickú líniu i bez značného britského humoru, ktorý Curtis ovláda. Takto je z toho "len" skryté odcudzovanie cigariet či Coca-Coly, i keď nie vyložene zlé, iba málo hravé a emocionálne. Naozaj pekná je tu totiž iba scéna pri domčeku na pláži. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě