Banda - Série 4

(série)
USA, 2024, 8 h 26 min (Minutáž: 59–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Laz Alonso, Chace Crawford, Erin Moriarty, Antony Starr, Jessie T. Usher, Jeffrey Dean Morgan, Tomer Capone, Karen Fukuhara (více)

BlackTom

Prekvapivo menej dodrbané, než ksicht Erin Moriarty. Ono aj najslabšia séria Boys má oproti iným seriálom latku nastavenú setsakramentsky vysoko. A napriek WTF twistom (to čo malo byť s tým Frenchieho úletom??) a nevyhnutnému nakloneniu sa k woke agende, je štvrtá séria taktiež zábavnejšia a akčnejšia, než by sa zdalo. Nové postavy (Sage, Webweaver) sú výživné, ennisovské trademarky funkčné a finále ma privádza k jedinej otázke: kedy bude další GenV? Spin-off so Soldier Boyom? Hocičo...?? ()

BROKEN_

Po dvou letech čekání jsou konečně zpátky. The Boys se po dost možná nejlepší 3 sérii (užil jsem si ji doposud nejvíc) vrací a přinášejí nám další ujetou a šílenou podívanou, která mi opět dělala úsměv na tváři. Největší sílou celého seriálu jsou pořád na prvním místě postavy. No a na ty se ve čtvrté sérii tvůrci zaměřili do hloubky. Byl jsem mile překvapený, jak emocionální výpovědi jsem zde dostali a díky tomu jsem si uvědomil, jak moc tuhle show miluju a na postavách mi opravdu záleží. Když bych měl zde zmínit konkrétně některé postavy, tak stojí zmínit určitě Hughie, kdy jeho příběhová linka s otcem nejednoho diváka zasáhne přímo do srdce. A-Train je skvělým příkladem, jakým pěkným vývojem si tento charakter prošel. Z nafoukaného a namyšleného superhrdinu (který zabil Hughieho přítelkyni na začátku seriálu) se stal hrdina. Fanoušci seriálu si díky tomu velmi oblíbili tuhle postavu a já též. MM zde taky funguje výborně. Kdo bohužel za těmito postavami zaostává je Kimiko, kterou ale podkopává zbytečná linka s Frenchiem. Tomu tvůrci dopřáli nadbytečnou linku s jednou postavou, která se dala v klidu vystřihnout, protože když v druhé polovině čtvrté série se tahle linka tak nějak "vyřeší" a úplně se na ní potom zapomene a neřeší se, tak si nejeden divák musí říct, proč tohle scenáristé dělali, když se ve finální osmé epizody se přejde na to, co jsme chtěli vidět od začátku čtvrté série. Kimiko a Frenchie mezi sebou totiž dokáží dobře fungovat a ve finále dojde na jednu silnou emocionální scénu. Já jen pořád nechápu, proč se musela dělat ta zbytečná linka s onou nejmenovanou postavou. Jenom to mnoho diváků nakrklo. Co se týče našeho zakladatele Bandy, tak Butcher zde dostává roli, kdy se pomalu z něho stává komiksová verze a znalci předlohy vědí, že se budou dít velké věci. Naši záporáci v čele s Homelanderem taktéž pořád fungují. Antony Starr je opět fantastický a já musím citovat slova showrunnera seriálu Eric Kripke "Give That Guy an Emmy Already". Je pravda, že Starr nejvíce vyčnívá z castingu a cenu Emmy by si skutečně zasloužil. Po epizodě 4 bych mu to dal.  Největší problém čtvrté série tkví v několika bodech. Jde znát, že se seriál v této sérii natahuje a tvůrci použili tuhle sérii jako nástavbu a přípravu pro nadcházející závěrečnou pátou sérii. Dochází zde k situacím, kdy hlavní postavy mají možnost zabít jednoho ze supráků a oni to neudělají, protože to scénář vysvětlí tím, že nemají virus. Tohle je ale naprostá blbost. Na začátku seriálu, když měla Banda možnost nějakého supráka zabít udělala to. Padat hlavy budou v poslední sérii. Tak snad tam se toho bát tvůrci nebudou. Další věc, která bije do očí je práce s Homelanderem. Pamatujete si, jak se postavy báli, když byl na blízku, aby je neslyšel a neviděl skrz zdi? Na tohle už tvůrci přestali úplně hrát. Postavy zde za dveřmi, v šachtě odposlouchávají, kde je samotný Homelander a ten si ničeho nevšimne. Tvůrci by to možná mohli ukecat na to, že se Homelander soustředí na jiné věci, ale vždycky jsem to tam bohužel viděl a věřím tomu, že ostatní diváci taky. Další věc je množství úchylných scén. Těch je v této sérii asi nejvíce doposud. Neříkám, že jsem na to ujetej a líbí se mi to, ale nevadilo mi to. Jenže si nalijme čistého vína. Těch ujetých a šílených scén je tady přece jen hodně a skoro až v každé epizodě. Kdyby se místo toho tvůrci rozhodli pro nějakou akční scénu nebo více se ještě zaměřili na postavy udělali by nejspíš líp. The Boys se svojí čtvrtou sérii jsou pořád tou skvělou podívanou jen se jedná o sérii, která má svoje problémy. Tvůrci, ale nadále výborně pracují s postavami a herecky je to znova neskutečně silný. Karl Urban, Antony Starr, Jack Quaid a Simon Pegg si mě nejvíce zde získali. Finální osmá epizoda je následně za mě nejlepší finále ze všech sérií. Chytám z toho deprese a chce se mi brečet, ale jak kurva mám vydržet 2 roky čekat na závěrečnou 5 sérii? Finále S04 mě hodně zasáhlo. Byl to totální nářez, husinu jsem měl, a huba mi spadla na zem...do prdele já tak nesnáším seriály. Máte někdo prosím vás stroj času? Chci do roku 2026. To čekání bude šílený...ale do té doby si to někdy zopakuji celý od začátku. 8,5/10 () (méně) (více)

Litvicek

Tři brutální série jsou najednou zazděné komorní čtvrtou, která má jediný cíl - vystavět cestičku do finální řady. A je to znát - každý díl se přifukuje něčím, co má být zajímavý, stejně jako celý děj a jako třešničku se tvůrci snaží do všech epizod nacpat sem tam nějakou epickou chuťovku, aby se divák příliš nenudil. Takže jak to celé pojmout? Má to pár skvělých momentů ale zkrátka vidíš, cítíš, vnímáš tu celou snahu nadojit toho diváka za ten jeho cecík pokud možno co nejvíce a vidíme se v další sérii. ()

3DD!3

Po útoku na Trumpyho a Covidovém Bidenovy nám mohou připadat Homelanderovy volební trampoty malicherné, přesto se ale Banda trefila do současné politické nálady dokonale. Kripke bohužel zadal tvorbu scénářů během stávky (jinak si to vysvětlit nedovedu) a kvalita prvních dílů podle toho vypadá. Divné dialogy, tápající hrdinové, nezajímavé podzápletky. Mizerná linka Franchieho, zcela odtržená od všeho a vedoucí do nikam, vyloženě otravný Mateřský mlíko co se chová jako kretén a upozaděný Billy, kterého si asi šetří do posledního kola. Zachraňovat tak musí Homelander a jeho krvavé lázně. Star je v té roli fantastický a na poslední klání se od srdce těším. Čtvrtá řada byla ale až na úplně poslední díl dost na pěst. Vyřiď bandě, že se vomlouvám. ()

Rocky88

Pro mě kvalitativně dost rozporuplná série. Rozjezd přes první tři díly je dost utahaný, vysloveně na pěst je linka Frenchieho, která je každýmu u prdele. Nepomůže ani upozadnění Butchera, který tu má kromě posledního dílu jen pár štěků. A co si budeme nalhávat, Městský a Hvězdaa jsou hlavními tahouny a když upozadníte jednoho z nich, seriál ztratí. Tradičně na přesdržku je i Moriarty, které nepomůže sebelepší plastika xichtu. Abych ale zbytečně nekazil dojem, pořád se jedná o supr seriál, který nebude mít konkurenci, ani kdyby se o to někdo snažil. Krásně se trefuje do všeho kolem, černý humor zde srší jak krev z mrtvol (Homie a jeho názorná ukázka "roztrhnu tě vejpůl" je boží), úchylárny mají stále nápad (u mučení "Webweavera" jsem umíral smíchy) a všechny události dávají vizi, že pátá a poslední série bude dost o chcípání všeho a všech. Nelze se netěšit. PS: Jeffrey Dean Morgan je pochopitelně roven Městskýmu co se týče tahounství, on snad ani neumí být nevýrazný. Skvělá castingová volba. ()

• Choreografii pro Vought on Ice vytvořila choreografka Amy Wright. Amy je také autorkou choreografie tanečního čísla „I Got Rhythm“ ze 3. série, tance Supersonica na Homelanderových (Antony Starr) narozeninách a vystoupení Soldier Boye (Jensen Ackles) v pořadu „Solid Gold“. (NiWi)
  • V úvodu epizody zazní úryvek písně I Wanna Rock (1984) od Twisted Sister. Při pečení sušenek hraje „Sunshine, Lollipops And Rainbows“ od Lesley Gore a ve 22. minutě hraje „La nuit le jour“ od Les Terribles. (Duoscop)