Banda - Série 4

(série)
USA, 2024, 8 h 26 min (Minutáž: 59–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Laz Alonso, Chace Crawford, Erin Moriarty, Antony Starr, Jessie T. Usher, Jeffrey Dean Morgan, Tomer Capone, Karen Fukuhara (více)

Rocky88

Pro mě kvalitativně dost rozporuplná série. Rozjezd přes první tři díly je dost utahaný, vysloveně na pěst je linka Frenchieho, která je každýmu u prdele. Nepomůže ani upozadnění Butchera, který tu má kromě posledního dílu jen pár štěků. A co si budeme nalhávat, Městský a Hvězdaa jsou hlavními tahouny a když upozadníte jednoho z nich, seriál ztratí. Tradičně na přesdržku je i Moriarty, které nepomůže sebelepší plastika xichtu. Abych ale zbytečně nekazil dojem, pořád se jedná o supr seriál, který nebude mít konkurenci, ani kdyby se o to někdo snažil. Krásně se trefuje do všeho kolem, černý humor zde srší jak krev z mrtvol (Homie a jeho názorná ukázka "roztrhnu tě vejpůl" je boží), úchylárny mají stále nápad (u mučení "Webweavera" jsem umíral smíchy) a všechny události dávají vizi, že pátá a poslední série bude dost o chcípání všeho a všech. Nelze se netěšit. PS: Jeffrey Dean Morgan je pochopitelně roven Městskýmu co se týče tahounství, on snad ani neumí být nevýrazný. Skvělá castingová volba. ()

Loki_Six

"Greece, Rome, all democracies, they fail because people are fucking stupid. You don't need an army of Supermen like nazi bae wanted... so German. If you crush the masses, who builds your monuments? Who tongues your taint? No. The people will tear it apart themselves, just got to nudge 'em a little. Then you get to swoop in, be the one saving it." ()

warrenur

Superhrdinske ambicie tentokrat prerataju az do vladnych a politickych ambicii. A hoci mnoho casti "taha" Homelander sam najdu sa opat pamatne a vtipne brutalitky, ktore sa presadia. Plati, ze serial si stale drzi svoju esenciu a bavi. Unavu a repetetivnost tvorcov nastastie zatial moc citit nejde, hoci zavahania tu boli. Zaverecny diel bol vyborny a hodne posunul dej a prepojil s niektorymi uz videnymi SUP-mi radikalne riesenia. ()

Comics.jto

4. série je už komplet na Prime video a já bych se rád podělil o názory na tento zvrhlý seriál. O co go - Tento seriál [2019-2025] (je adaptace stejnojmenných komiksů, přestože pak se dost vydaly jinou cestou, ale to tady řešit nebudeme. Prostě představte si marvel superhrdiny jen kdyby to bylo realisticky, R-kově, bezkompromisně a ty opěvovaní "hrdinové" byli tak trochu narcisti, manipulátoři, "nadřazená rasa" atd. Někteří lidé v tomto fikčním světě si moc dobře uvědomují tyto reálie a tak se proti nim postavili - Banda. A to celé zasazené do scénáře který paroduje americkou popkulturu a dělá satiru na současný stav v Americe - woke, politika, média, influencerství, manipulace atd. Tato série konkrétně zmínila potraty, atentáty, volby prezidenta, pedofilii - kdo sleduje dění v USA 🦅🇺🇸🗽💥tak ví kontext. Minulá, v celku povedená série končila zklamáním ze zničené katarze. Naštěstí následně nastoupil spin-off - Gen V (2023) , který mě dostatečně zaujal zpracováním problémů mladých - sociální sítě, bulimie, krize identity, deprese. A celkově mě navnadil na další sérii kterou jsem tolik nehypil, ale chtěl jsem vědět jaký bude mít Gen V na budoucí dění vliv. Postavy - Butcher (Karl Urban) se zde mění na dost velkýho parachanta přestože se mu už blíží konec a má skvělou linku s Fig*** cl** momentem, ale mám problém že se teď už dost věcí cyklí. A stejně jako polovina seriálu se točí v kruhu. Nijak moc se to nemění a neposouvá. Hughie (Jack Quaid) je moje oblíbená postava a asi jediný důvod proč na to pořád koukám. Ostatní mi jsou čím dál víc nesympatičtí a už mi jsou celkem jedno jaký bude jejich osud. Kdo ale je totální star a to doslova, je Antony Starr, který podává absolutně skvělé výkony v roli psychopata Homelandera. Děj - jak už jsem naznačoval už mi to přijde moc natahované, bral bych tak max 3 série. Jsou tu úplně zbytečné sekvence které slouží jen k šokovaní. To mě fakt nebaví nekoukám jak kido na nějaký C-čkový horor abych byl úplně omg 😲 divná sexuální scéna a spousta násilí, který neposouvají děj. Ne fakt ne. Celkově mi přijde zvrhlý jak to někomu přijde jako topstrop seriálu a celkem se štítím být součástí tohoto fandomu. A jestli si někdo myslí že jsem jak malé děvčátko tak jděte sledovat nějaký zvrhlý komplikace. Mě to upřímně fakt nudí. Fakt to není něco pro co bych jásal, ano mám rád parodie a nevadí mi s*x ve filmech, ale abych koukal na někoho koho vzrušuje násilí atd. Ano může to určit charakter postavy, ale ty scény jsou fakt moc dlouhé a co je moc je moc. Série má dost pomalý nájezd a krom Homelandera kterej je absolutně nepředvídatelný to nemělo moc co nabídnout. Na druhou stranu, líbí se mi jak si to dělá srandu ze samých dívaků a "ovcí". Satira tam je videtalná i když občas až moc doslovná. Nový členové sedmičky mě moc nezajímají ale nejspíš je to tím že už jsem tím moc unaven, ještěže už bude 5. série poslední. Celkově to působí jako buildup na ní, protože nedostaneme nijak moc skvělý konec. Poslední díl je fakt povedený, po těch dílech co mi neměli moc co nabídnout. Příběhově je to docela bída o občas dost hloupé. Chápu že tvůrci jsou pro pořád posouvat hranice toho co můžou ukázat, ale už jsem z toho otráven a nepůsobí na mě seriál takovou homogenitou v atmosféře a napětí. Naopak žánrově je to ale pořád zábavné a obdivuhodně zvládají současné trendy 8,2/10 🐙🐙🐙🐙❌ () (méně) (více)

TheHofi

A je to tady, můj maraton je přerušen do doby než dostanu pátou a posledni serii Bandy a to čekání bude pro mě nekonečný, páč je to furt naprosto dokonalý. Já tady opravdu nevím, co bych psal ja ten seriál prostě miluju a vše tu funguje emoce, humor, akce zkrátka furt to funguje stejně jako předtím takže 100% a prosím tu pátou sérii co nejdřív, protože to určitě bude absolutní nářez. ()

• Na začátku a konci epizody hraje píseň „God Save the Queen“ od Sex Pistols. (FrankSusta)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)