Já, padouch 4

• USA Despicable Me 4 (více)

Čas se nedá zastavit a platí to i pro padoucha Grua, který lehce „zfotrovatěl“ a místo geniálních zlodušských plánů vymýšlí, jak se vetřít do přízně svého malinkého synka, Grua juniora. Ten má totiž výrazně raději maminku Lucy a tátu permanentně vytáčí. O něco hlubší vrásky však Gruovi způsobuje darebák jménem Maxime Le Mal, který ho šikanoval už na základce. Právě utekl z vězení, kam se dostal s Gruovým velkým přispěním, a ze všeho nejvíc se touží pomstít. A protože Anti-velepadoušská liga v tom vidí hrozbu z nejhrozivějších, zařadí Grua s rodinou do programu na ochranu svědků, což znamená nové identity a poklidný život na předměstí. A jako by to nestačilo, zapojí se pět mimoňských dobrovolníků do speciálního programu, který je má vybavit superschopnostmi pro případ, že by se Gruovo krytí provalilo. Ambiciózní plán má samozřejmě mouchy obřích rozměrů, protože Super-Mimoňové jsou super-magnety na katastrofy nejrůznějšího druhu a protože vedle Gruova nového domu bydlí puberťačka, jež touží po kariéře superpadoucha a Grua okamžitě pozná. A touží po tom, aby ji tenhle mistr zaučil. Zapomínat nesmíme ani na pomstychtivého Maxima, který čeká na svou šanci. (Cinemart)

Kebabkony

Ale jo, vlastně mě to bavilo. Díky mimoňům jsem se smál, protože ty vtipy byly tak debilní až to na mě fungovalo. Hlavní záporák absolutně nevyužitý a ani jsem nechápal jeho plán, kromě pomsty. Kopie fantastické čtyřky je fajn. Animace furt skvělá, ale naposledy ve druhém díle jsem cítil, že se jedná o JÁ PADOUCHA. Poslední dva díly absolutně nechápu a jejich kvalita jde dolu každým dílem. No co, furt vydělá nesmyslný peníze. 6/10 ()

Amalberga odpad!

Něco tak bezduchého jsem už dloho neviděla. Postavy za celý film neprodělaly v podstatě žádný vývoj, celé to byl jen sled rádoby vtipných scének plných neskutečně otravných mimoňů. Snad byl tohle už poslední díl této série. ()

SpiderBoy

No jo no, tak jsem po dlouhém zvážení musel jednu hvězdu strhnout, ale není to proto, že by film nebyl příjemným zážitkem. Mám prostě jen pocit, že dát tomu plný počet (jako 1. dílu série) není tak přesné. V kině to bylo super, fakt dost jsem se nasmál, hlavně u mě vedli ti noví Megamimoni, ti byli fakt perfektní. Ale trochu mi tam chybí ta promyšlenost a hlavně to srdce, které bylo v prvním díle. Tam to vše fungovalo perfektně a byl to velice originální počin, ale zde už to trochu vypadá, jako že jim dochází nápady. Takže bych byl asi rád, kdyby to byl poslední díl série, protože bych ji chtěl opustit s tím, že kvalita příliš neupadala a že jsem neviděl žádný špatný snímek. Opravdu bych tomu nepřál špatný konec. Ale jak už jsem řekl, v kině to bylo fajn, užil jsem si to a ještě po odchodu z kina jsem si udržel úsměv na tváři. A to je vlastně to hlavní. 7,5/10 ()

VelkyMrB

Já padouch 4. A nebooooo spíš Mimoni 3? Je těžké to posoudit. Čtvrtý Já padouch nám nepřinesl nic nového, ale spíš jen znova přeprané prádlo. Logičnost v téhle sérii nikdy moc nepanovala, ale tenhle díl nás opustila už na začátku. O hlavní zápletku se postaraly první Úžasňáci avšak u nich to fungovalo parádně. Tady už to bylo jen znova viděné dílo v jiném rámu. Vtipnou část filmu a vlastně i velkou část snímku obstarali znova mimoni. Tito bláznivý žlutý Tikťaci jsou vždy zárukou bláznivé a hloupo-geniální zábavy. Autoři to ví a proto jsou v každém díle viděni víc a víc. Tento díl byl, ale taková hromadná bouračka filmů z dob minulých i přítomných přikořeněných trochou klišé a ukořistěnou filmovou zápletkou. Mega mimoni měly docela velký potenciál, ale ve filmu byly takřka zbyteční. Abych to ukončil, protože mě už nic nenapadá, ukázka všech záporáků na konci filmu naznačuje, že se nejspíš jedná o poslední díl. Ale kdo ví. Shrek zvonec a konec měl být taky poslední ;). ()

RustinParr

Grua sme tu videli už niekoľkokrát. Či už v dvoch prequeloch alebo v pár krátkometrážnych filmoch. No stále sa koncept opakuje dookola a skoro vôbec nič sa nemení, ak teda nepočítame hlavného záporného hrdinu. Aj po štvrté tu nemáme nič iné len niekoľko vtipných sekvencii s minionmi, pár akčných scén a to je asi tak všetko. Gru a jeho rodinka sa prisťahujú do nového obydlia vďaka zatiaľ najmenej výraznému záporákovy v tejto sérii. Potom tu hodinku sledujeme vyvíjajúce sa vzťahy medzi členmi rodiny, vykradnutie babky a celkovo splývanie famílie s normálnym prostredím po tom čo si zmenili mená. Prvé dva Ja zloduch filmy mám osobne dosť rád, trojka bola úplne zbytočná no aj tak pobavila a u štvorky to nie je zmena. Zbytočné ale humor tu stále funguje. Najviac ma asi sklamal nedostatok priestoru pre záporného hrdinu ktorého sme si mohli "užiť" dokopy 20 minút. Záverečných muzikálových 5 minút ma asi bavilo najviac no nejedná sa o zhoršenie oproti trojky, skôr naopak. HODNOTENIE: 6/10 ()

soukyd33

Film je určen i pro děti, a to bylo velmi znát v kině. Docela zajímavá animovaná jízda. 👀 Humoru a vtipných scén je tu spousty, a budete se dobře bavit. Mimoni jsou opět hlavními tahouny filmu. Hlášky zde moc nečekejte. Poznámka: V kině bylo tolik dětí, že půlka filmu se nedala skoro sledovat. Tedy by to chtělo děti hlídat, aby třeba neskákali na sedačkách. Nejsou tam sami! Hvězdiček 4 ()

matous20063

Chtěl jsem dát původně 4 hvězdy, ale nakonec jsem si uvědomil že na filmu byla jen jedna dobrá a dotažená věc, a to jsou mimoni. Myslím si že vše šlo udělat lépe, příběh byl celkem klišé a předvídatelný, ale nebyl to špatný nápad, co ho ale zabilo byl finální fight mezi Grueem a jeho sokem. Celkově mohl příběh nabídnout víc. Chápu je to film pro děti a nemůže to být dlouhé, ale tak v tom případě by to šlo nějak přeskládat, některé věci jsou tam trošku zbytečné. Ale na druhou stranu skvělé herecké obsazení a mimoni absolutní strop a tahoun komediální stránky filmu. 65% ()

Belphegor

Poměrně triviální děj i zvraty. Klasicky miminkovské, což znamená, že film je uřvaný a excentrický, aby se líbil hlavně dětem. Špatné to ale nebylo, spíš průměr, ale 80% zde  tedy vůbec nechápu. ()

Wineeee

Ten film má dva příběhy, nebo spíš jeden hlavní a druhý mini příběh. Ten film byl jako v poho, kdybych měl stále 10 let tak by se mi to logicky líbilo, ale takhle nedobrovolně to bylo prostě meh. První příběh byl že Gru zatknul a zesměšnil svého soupeře ze střední a ten potom uteče z věznice a jde Grua hledat a najít jeho syna (ano Gru má syna), kvůli tomu Gru odjíždí se svou rodinou do jiného města a snaží se zapadanout pod jinou identitou, jedna dcera jehou souseda zjistí že to je on Gru a vyhrožuje mu, že jestli s ní neukradne random zvíře z jeho střední tak vyzradí všem že je Gru. Gru souhlasí, ukradnou zvíře, ale zvíře má v sobě tracker a najde ho ten jeho soupeř ze střední, je bitva a bla bla, stejně ho Gru zase chytne. Pak ke konci filmu je koncert s jeho soupeřem protože prej Gru umí zpívt líp a tak jeho soupeř řekl ať si dají talentovou soutěž ve vězení ať se zjistí kdo zpívá lépe. Ve vězení můžeme vidět všechny padouchy z Já padouch-mimoň universa a pak sou asi kámoši I guess, idk po písničce na té talentovce to skončilo. Film je zajímavej ale není to ono, zatímco na 1 a 2 se klidně rád podívám i teď, dvě další pokračování již prostě nejsou to co byly a proto je to procento co dávám ješte dobré hodnocení. /50%/ ()

godina

Kdo čeká víc ve smyslu duševního rozvoje pro děti, tak musí jinam. Spíš to je taková sekaná z předchozích dílů. Nejvíc z padoucha "čtyřky" čiší potřeba vytěžit dolary a zábava je dynamicky zpřeházená do mixu osvědčených mimoňovin, ze kterého na konci jakoby vyleze vítězství nad záporákem. ()

jara12

Hollywood má úspěšné vzorce rád. Série Já, padouch se drží tohoto přístupu a nový díl není výjimkou. Gru a jeho rodina se ocitají v programu na ochranu svědků kvůli novému padouchovi Maximu La Mal. Zatímco známé legrační situace baví, film nepřináší nic nového. Děj a postavy jsou víceméně stejné jako v předchozích dílech, což může být zároveň výhodou i nevýhodou. Humor cílí na mladší publikum a film působí spíše jako sbírka krátkých epizod než soudržný příběh. Pokud vás předchozí filmy bavily, budete spokojeni, jinak vás čeká další nášup toho samého. ()

majorzeman13

Pořád slušná ,solidní ,fajn zábava. Holt se tu hraje hodně na jistotu. Děti budou  nadšeni zřejmě a dospěláci tom snad dají.. Ještě ,že to má v poho stopáž. Začíná se to už přejídat !! ()

ROTUJICIPIVO

Jako fanoušek série Já padouch jsem trochu zklamanej, film sám o sobě nebyl špatnej a někdy i zábavnej ale co mi na něm vadilo bylo, že klasický postavy tam byly spíš v pozadí, do děje nepřidali vůbec nic, což mě mrzelo. Místo toho tam měl Gru mimino, který mně osobně přišlo zbytečný a otravný, místo toho se mohli zaměřit na původní postavy. Potom záporák Maxime le Mal byl jednoznačně nejslabší ze série já padouch, pořád vytahoval, že se chce pomstít Gruovi, že mu ukradnul písničku na střední škole nebo co a kvůli Maximovi musel Gru s celou rodinou do utajení, což nedává smysl, protože v minulejch dílech byly i horší padouchové a do utajení nešli a poslední věc co mi vadila byla Poppy. Poppy byla dcera novejch sousedů Grua a chtěla se stát padouchem, proto šla za Gruem aby jí pomoh ukradnout nějaký zvíře z její vysněný střední školy, Gru samozřejmě nechtěl tak mu Poppy začala vyhrožovat, že všem řekne kdo doopravdy je, protože Gru byl pořád v utajení. Myslim si, že to byla snad ta nejzbytečnější věc, nějaká otravná malá holka, místo toho moh něco ukrást s Margo, Edith a Agnes myslim si, že by to bylo o dost zábavnější a aspoň by tam hrály nějakou roli. Jo a může mi někdo vysvětlit jak se Vector dostal z měsíce do vězení a doktor Nefario z tý věci kde měl bejt ,,zamraženej'' napořád? Dávám 6/10 ()

Nika.zlin

Sice jsem dala plný počet hvězdiček, ale popravdě tento díl byl asi nejslabší. Plno parodií například na Harryho Pottera, Spidermana, Fantastické čtyřky, nebo Batmanna bylo celkem fajn. Ale jo, dalo se na to dívat, ale doufám, že tento díl byl poslední. ()

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit