Znaky

TV spot
Polsko, (2018–2020), 12 h 9 min (Minutáž: 44–47 min)

Andrzej Konopka, Michał Czernecki, Andrzej Mastalerz, Helena Sujecka, Piotr Trojan, Magdalena Żak, Robert Gulaczyk, Bianka Pilitowska, Alicja Pietruszka (více)

TV spot

sunfreedom

Nechápu, jak mi polská tvorba mohla tak dlouho unikat. A děkuji Netflixu, že jsem se k tomu mohl dostat i bez dvouhodinového hledání titulků atd. Znaky jsou vlastně taková normální kriminálka. Co se mi na tom ale hrozně líbí je fakt, že po dlouhé době je to seriál s takovým zvláštním feelingem, který ale není udělaný návratem nebo pseudonávratem do 80s. Škoda Kodiaq hlavní postavy mluví za vše. Což mi připomíná jednu z mála slabin - trapný product placement Škodovky a Aukra. Jinak moc dobré. ()

STORM70

Kdyby se tento seriál natočil v našem naturelu tak se mu vysmějeme, ale vzhledem k Polsku kde je 87 procent věřících a nějaký rádoby duchovní vůdce mentošů prodává půlce vesnice vodu říznutou amfetaminem a celá dědina chlastá jako o život je tato dvoudílná série celkem v cajku... Za mě velmi slušná atmosféra, jako krimi taky slušné a co bude dál po tajemném konci?..... ()

petikacka

Celkem slušně atmosférický krimi seroš. Je fuckt, že Poláci to umí a ten jejich náboženský fanatismus je taky jedinečný. Je zvláštní jak dvě sousední země můžou být, tak naprosto rozdílné v myšlení i ve víře. Jinak 1. série se trochu držela zpátky, ale dobrý a 2. série už měla jiné grády. Poněkud mě, ale štvalo, že tam spousta věcí zůstala nedořečená. Za to srážím 1*, jinak by to byla plná palba. Za mě 88% ()

Skeksis

Strašne ma vie naštvať, keď prvá séria naznačuje druhú takým spôsobom, že v nej zostane veľa nevypovedaných vecí. Fanatizmus v akomkoľvek zmysle - či už v náboženskom zmysle, alebo v predsavzatí je na hovno. Poliaci sa stále držia toho kresťanstva ako kliešť na triezvej nohe. Samé básničky, o ktorých si myslia, že nimi majú odpustené vraždy či iné násilie... Už mi s tým idú na nervy. Ale tie ich nadávky sú cool:)) ()

lineker

V první sérii jsem nenalezl téměř nic špatného z pohledu diváka, kterého baví krimi s trochou toho mysteriózna. Znaky jsou kriminálkou natočena v takovém stylu, který je českému divákovi blízký a povědomý. Menší policejní oddělení, nový náčelník, osazenstvo, které řeší nejen profesní problémy. Do toho ( pro Poláky tak oblíbené ) náboženské téma a jedna tajemná linka sahající do vzdálené minulosti. První série byla utnuta v tom nejlepším, ale po dvou dílech té druhé lze říci, že se na ni podařilo velmi dobře navázat. ()