Jonathan Cross je jednou z největších amerických hvězd nejrychlejšího extrémního sportu všech dob, futuristického rollerballu. Společně se svými týmovými kolegy Marcusem Ridleym a Aurorou žije Jonathan život plný slávy, peněz, neuvěřitelných aut, dechberoucí rychlosti a nebezpečných situací. Všechno se však zkomplikuje v okamžiku, kdy tvůrce rollerballu Petrovič zjistí, že sledovanost tohoto sportu prudce zvyšují smrtelné havárie. Jonathan a jeho přátelé začínají hrát o svůj život a ta hra nemá žádná pravidla. (oficiální text distributora)

Derek odpad!

john mctiernan je jeden z mojich najoblubenejsich reziserov (predator a die hard su v top3 mojich oblubenych filmov), ale tento paskvil mi vhnal slzy do oci... na tomto filme je strasneho strasne vela... zacina to hudbou (serra sklada sracky uz dlhsiu dobu a do toho hraju este nejake wannabe metalove shity), vyprava mizerna (typicka ceckova nemecka-bulharska produkcia), herecke vykony na hranici odpadu (klein je tragicky, reno nestoji ani za zmienku, nikdo iny nepresiahne podpriemernost), scenar nema vyznam ani spomenut a hlavne co mi zlomilo srdce bola rezia az mam podozrenie ze to mctiernan nereziroval ale film ma na starosti niekdo zo staje tvorcov najnovsich van dammoviek a seagaloviek... akcne sceny na hovno, neprehladne, zmatene, strih uplne o nicom, jednoducho nuda a mizeria... po tejto sracke mctiernan natocil basic co je tiez film dost nepodareny ale aspon po reziserskej stranke o niekolko kvalit vyssie takze ma to naplna nadejou ze ked sa john niekedy este vrati k rezirovaniu nebude to take hrozne ako po zhliadnuti tohto paskvilu... ()

Chizkiyahu

Ukrajinský sport kde všichni lidi z fabriky šílí nad americkými sportovci (jůesej jůesej jůesej!) zřejmě v jednu chvíli přestane vynášet, tak se sponzoři rozhodnou občas nějakého blbečka zabít, aby se lid bavil. Což samozřejmě nasere Johnyho Crosse (málo kůl jméno, měl se jmenovat třeba Magnus Sledgehammer nebo Reb Brown) a rozhodne se, že... uteče? ... HRDINA! Jenže CCCP uranobaronům nikdo neuteče, tak si ho vyzvednou na útěku a aby pochopil, že s bad guys se nevyjeb..., tak mu zastřelí vedlejší postavu. Šit. To Johnyho brutálně naštve tak někoho pokope, zastřelí boomstickem a to je asi všechno. Vlastně ani nevím, kdo získal ten uranový důl, o který se celý film hádali. (nebo tak něco) ()

blackJag

Jako ano, McTierman těžce ujel a ano, celé to působí jako by produkci filmu někdo vytuneloval (rozpočet závratných 70 USD mega), protože ty prachy tam prostě vidět nejsou, ale chvilkami je to docela dobře nechtěná zábava. Celé to má pěkný béčkový punc, nápad s infra naháněním v poušti není špatný (invence a délka zpracování pokulhává), ale zase je pravda, že herci jsou mimo jako nikdy (bezkonkurenčně nejhorší výkon, pozor, fanfáry, JEAN RENO!) nebo jsou blbě obsazení, scénář je salát a vůbec celý ten sport je horší než blbnutí na HRÁCH BEZ HRANIC nebo wrestlingové divadlo. Fakt mě pobavilo, jak v několika scénách zazní čeština, jako by to bylo fuk, protože Amíkům to zní stejně :-) a hrají tam Slipknot jako nějací vydrnkávači na Václaváku :-)) Ano, je to určitý stupeň pekla, zažil jsem ale daleko horší. II Scénář: Larry Ferguson, John Pogue (na základě scénáře Williama Harrisona k původnímu stejnojmenného snímku z roku 1975, který Harrison napsal podle vlastní povídky). 45% ()

tron

„Originálna automobilová naháňačka v nočnom svetle!“ - tak ak musíte na obal VHS v rámci zúfalej reklamy umiestniť takto formulovaný pokus o akože navnadenie divákov, znamená to, že ste v zadku. Vo VIKINGOCH (1999) sa ešte kedysi špičkový akčný režisér McTiernan mohol vyhovárať na šikanu zo strany producenta Michaela Crichtona, ale ROLLERBALL už žiadne výhovorky nemožno použiť, McTiernan mal k dispozícii solídne herecké obsadenie (LL Cool J zo ZRADNEJ HLBOČINY, Jean Reno z LEONA, Rebecca Romijn-Stamosová z X-MEN), adrenalínový scenár o smrteľne nebezpečnom športe a okrem réžie sa podieľal na produkcii. tu už skutočne z katastrofálneho výsledku nemal koho viniť. Kebyže ROLLERBALL nakrútil najbližší video frajer, mávnem rukou, ale vidieť takýto paškvil (amatérsky strih, lacná európska výprava, hnusná akčná choreografia, nesympatický prcičkovský Chris Klein v hlavnej úlohe) od muža, ktorý v minulosti nakrútil SMRTONOSNÚ PASCU a PREDÁTORA, je neuveriteľné. Že je film podpriemerný, by ešte bolo krotko povedané. ()

Blondy.

Podle mě to není zrovna jeden z nejhorších filmů. Hra samotná vypadá važně dobře a i herecné obsazení vypadá k světu. Víceméně mě ale na filmu zaujalo jen par věci....auta, brusle a Rebecca. A tzv. honička v nočnim světle nooo to bylo teda něco, radši to mělo mit o 10minut mín než tam dávat tohle. Konec se taky moc nepovedl Chris mi připadal spíš jako nesmrtelnej terminátor, ale 2* si podle me tento snímek zaslouží. ()

• Premiéra filmu bola odložená až štyrikrát. Pôvodne sa mala uskutočniť 18. mája 2001, no postupne sa presunula až na 8. februára 2002. (m.a.t.o.)
  • Svoj herecký debut si vo filme odkrútila Matilda Szydagis, no jej scény boli z finálnej verzie vystrihnuté. (m.a.t.o.)