Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

peetrejr

Nuž takto, nebol to najhorší film. V podstate príručková zápletka a koniec. Proste nič nové. Dojemný príbeh, no ok + ako pomsta fakt nič moc = na nič koniec. Ako áno, šablóna každej mafiánskej drámy je tu, ale nothing else. Nie, nie nehovorím, že film sa mi nepáčil, kamera pracovala dobre, herci tiež, ale proste ten boom náboj pre, ktorý niektorí žijú tu moc nie je. Síce skvelé herecké výkony Toma Hanksa alebo Juda Lawa nestačia na 5*. Dávam 4* ale to len preto že originálny nápad pre Judovu postavu a jasné že aj jeho stvárnenie. ()

Besyn

Fakt nevím, jak mám shrnout své pocity z tohoto snímku,ale pokusím se:Líbil se mi příběh,líbilo se mi obsazení,líbila se mi atmosféra a celkové ztvárnění,velmi se mi líbil celý snímek od začátku až do konce. ()

Ivo

Nevím, mně tyto "kmotrovské" filmy kde jedinou akcí je kulka zblízka do hlavy příliš zajímavé nepřipadají. Škoda že tak skvěle propracovaná hudba byla promrhána právě na takový film ()

plagjoklas

Po dlhom case znova jeden skvely mafiansky film. Nikdy som si nevedel predstavit Toma Hanksa ako drsneho mafiana, ale tu to zahral fakt skvelo. Pribeh o ceste otca a syna za pomstou je perfektny a pri zaverecnej scene nikdy nedycham. Film ma sice par hluchych miest no stale je to skvely zazitok. nadupane 4* ()

Yomega

Přiznám se, že když jsem viděl tento film poprvé v kině, moc mě nezaujal. Ani nevím proč, ale docenil jsem ho až s opětovným shlédnutím z DVD. Sam Mendez natočil film s úžasnou atmosférou, kde je každý záběr doveden k dokonalosti. Herci jsou skvělí , Hanks snad jiný být ani nemůže, ale i Newman, Craig a samozřejmně Law hrají prostě fantasticky. Snad jediná piha na kráse byla pro mě závěrečná přestřelka, kdy Rooneyho strážci stáli jako figurky a nechali se jeden po druhém odstřelit, místo toho aby kryli sebe a hlavně svého šéfa. Sice efektní, leč nevěrohodné Ale to nemůže zkazit můj velice kladný pocit s tohoto výborného filmu. Není to čistých pět hvězdiček, ale k dokonalosti chybělo jen velice málo ()

Cruchot

Rozhodně nadprůměrný film, ale zas až tolik mě nezaujal. Je to asi způsobeno občas na můj vkus až příliš rozvláčným až možná ospalým plynutím děje, místy jistou schematičností. Každopádně Tom Hanks podává bravurní výkon, výrazný je i Paul Newman, který nemá zas až tolik prostoru a s Juda Lawa občas až mrazilo (zvlášť při závěrečné scéně). Zajímavou budoucnost má před sebou pravděpodobně mladý Liam Aiken, který svou roli uhrál velmi přesvědčivě. Za zmínku stojí i hudba Thomase Newmana, která výrazně podbarvuje většinu klíčových scén. Buď jak buď - asi jsem čekal víc. Takhle je to asi za 70%. ()

Barak

Film o mafiánech, který není jen o stříleně vystrašených hochů, kteří odmítají zaplatit účty, jak by se dalo čekat (i když střílení tam samozřejmě taky je), ale předevších o otci a synovi, kteří se vydávají na útěk před "mafií". Hanksův syn se náhodou připlete k vraždě jednoho hocha, který dělal problémy, což neměl dělat, protože potom, co těm dvěma vyvraždí rodinu, se vydávají na útěk a chtějí se pomstít - hlavně Hanks teda. Líbila se mi scéna v dešti, která byla úžasná a Jude Law, toho jsem vůbec neměl rád, protože to byl hnusný parchant. Sam Mandes (jeho Americká krása byla skvělá) nám nabídl opravdu atmosférický a citový zážitek, doprovázen dobrou kamerou a pěknou hudbou.... ()

bif

Kdyby tam nebyly tak hloupé chyby(brokovnice prostřelí bednu centimetr před jeho hlavou, ale jemu se nic nestane, když však prostřelí brokovnicí zeď muže za ní to zabije, dále velice hloupí nepřátelé-přestřelka u auta, všichni stojí uprostřed silnice!), bylo by to za 5*, konec je fenomenální a působivý, Tom Hanks, Jude Law i Newman podávají své maximum a kamera je taky 100%, ale bohužel, na génia typu Sam Mendese je to málo, ty chyby opravdu uškodily, bohužel... ()

Jeand´Boa

Výborné...poctivě udělaný filmík...to ano...ale já, jako milovník filmů z mafiánské tématiky musím stejně vyslovit i nespokojenost...ale to bude tím, že jsem čekal víc... ()

Dimo

Když už jsem začal růst nadějí, že dostanu jiný, než očekávaný konec, tak... ... jsem dostal víceméně očekávaný konec. Ale příběh byl pěkný.Nemám moc co vytknout, snad jen lehkou předpovídatelnost. ()

Biopler

Skvelý Tom Hanks v hlavnej úlohe. Proste ten herec vie zahrať všetko, lebo rolu mafiánskeho zabijaka som si u neho ťažko vedel predstaviť, ale bol ešte raz skvelý. Výborná práca so svetlom stavia tento film k nadpriemerným počinom. Snímka má svojskú neobyčajnú atmosféru, skrátka treba vidieť. Opäť výborný soundtrack Thomasa Newmana. ()

desolator6

Niečo mi na tomto filme nesedelo. Keby som neprišiel na to že čo, dal by som tomuto filmu za 5*. Ale ja som prišiel na to. Ťažký frajer zabije niekoho, ťažký frajer príde niekam, ťažký frajer má v ruke ťažkú zbraň. Ale kurva kde je dej? Ten sa bohužial strašne vlečie! Žiadna veľká akcia, len vždy pomalé a chladnokrvné jednanie. Žiadne napätie. A to pri gangsterskom filme treba! Preto mínus 2*. ()

Stíba

Sakra já si to tak užil. Road to Perditiom jsem poprvé viděl těsně po jeho vydání na DVD, někdy ve 13 letech a za tu dobu jsem si hodně vymazal z paměti. Pamatoval jsem si jen to, že už tenkrát se mi tenhle film hodně líbil a jsem rád, že kromě pár scén spíše ze začátku filmu, mi toho v hlavě neutkvělo víc, protože jsem si tak znovu mohl užit tenhle skovst. Tom Hanks jako gangster to je pro mnohé asi dost nepředstavitelná role, tahle role mu ale byla jak ušitá na míru a vedle Paula Newmana, který dostal taktéž jednu z hlavních rolí, přesto o dost menší, působil velice dobře.Od začátku až do konce to pro mě bylo to pravé ořechové a já tak po závěrečné scéně jen vydechl a řekl si: "Nádhera!" ()

Torgal

Po všetkých stránkach perfektne prepracovaný film - réžia, herci, kamera, výprava, hudba, ale napriek tomu nemôžem ísť s hodnotením vyššie. Mňa totiž tento snímok neskutočne uspával. Všetko ako by bolo spomalené a neosobné, všetky tie krásne kamerové jazdy, dialógy a monológy, dokonca aj tá štipka akcie bola bez zvuku a tak ma nič nemohlo prebrať z letargie do ktorej som krátko po začiatku upadol. Tento film ma jednoducho emocionálne minul a na konci mi bolo úplne jedno ako to skončilo. A to je veľmi zle. 7-/10 ()

Fat'Fatal

Slabé tři hvězdy! Snůška nudného žvanění, nevýrazný Hanks (ten knírek k němu fakt nejde) a nezajímavá zápletka. Mafiánské období není pro mě bůhvíjaké terno (ale třeba Kmotr mě fakt bavil), jenže tohle je rádoby poučný film. Vždyť je to nuda! Po American Beauty jsem čekal něco podobně nářezového, ale osvědčilo se staré heslo "kdo čeká příliš, nedostane nic". Ne, že bych nic nedostal, tři hvězdy nedávám pro nic za nic - jako obvykle jsem sympatizoval se záporáky, především scény s Danielem Craigem byly dobré, hodně se mi líbil i Newman, kterého si jako herce hodně vážím. No a Jude Law byl takovou třešničkou na dortu. Tři postavy, tři hvězdy. Nic jiného mě na tomhle filmu nezaujalo. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

IXOXI

Velmi dobrá gangsterska, která okouzlí velmi povedeným prostředím a vhodně zvolenou hudbou. Pět hvězdiček dát nemohu, neboť konec považuji za kýč. ()

Pasifae

Stylový... a tím to hasne. Mandes je preciznost sama, ale rozdávat se Oscary za Studenej čumák roku, může si s nimi obehnat haciendu. Jestli to praktikoval i doma, tak se Kate celkem nedivím. ()

Macias

Skvělý herci, skvělá kamera, skvělá hudba. Ale film postrádá jakýkoliv city, nijak se nejde sblížit s hlavním hrdinou. A dost se to i táhne. Zklamání... ()

Darckol

Ťažké-preťažké rozhodovanie sa... Ani nie tak kvôli tomuto filmu, ale kvôli mojej neochote ohodnotiť film ihneď - nasledujúci večer som totiž videl Zelenú míľu a tieto diela sa skrátka navzájom veľmi porovnávať nemôžu. Nakoniec dávam 9,0/10, keďže scéna v daždi bola naozaj úchvatná a filmu sa skvelý ,,Thompson" Hanks vyčítať skrátka nedá :D Proste fajna gangsterka ;-D ()

Jajar

Natočit po celovečerním oscarovém debutu další skvělý film je pro každého režiséra zatraceně těžká zkouška. Sam Mendes ale může slavit, protože v ní obstál. Znovu prokázal, že umí dokonale pracovat s postavami, chápe kouzlo gradace, má cit pro dobrou pointu a neschází mu talent na vytvoření divácky líbivého filmu (v kladném slova smyslu). U Road to Perdition navíc vidíme, že to umí v jakémkoli žánru. Nádherným příběhem o poutu mezi otcem a synem, které se buduje na cestě odplaty, se znovu zapsal do historie kinematografie. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga