Úsměvný film vypráví ne jeden, ale hned několik příběhů. Ústředním dějovým motivem je konflikt mezi otcovsky rozvážným řidičem družstevního náklaďáku Pávkem a jeho mladým, mentálně zaostalým závozníkem Otíkem. Neméně důležité jsou však i další dějové prvky, vykreslující střediskovou obec a její obyvatele s humorným nadhledem a přitom s mimořádnou plastičností a autenticitou. Snímek je naplněn typickým svěrákovským inteligentním humorem, někdy trochu drsnějším, avšak nikdy vulgárním, umocněným Menzelovým smyslem pro "poezii a prózu" všedního života. (Ateliéry Bonton Zlín)

Jello Biafra

Film, ktorému musím dať jednoznačne plný počet. Či už za vynikajúcich hercov, nesmrteľné hlášky ("chlapi nelejte to pivo z voken", "běž do Pelhřimova, prohlídni si krematorium ať víš do čeho jdeš") a nezabudnuteľné scény (prílet Štefana). Toľko sympatických postáv v jednom filme je fakt ťažko vidieť. Už len doktor, ktorý sa "kochá" prírodou namiesto toho aby sledoval vozovku a tak sa nie je čomu čudovať že občas skončí v kanáli. Jednoznačne klenot českého filmu. ()

Pecival

Geniální Hrušinského proslovy, pronášené jeho flegmatickým hlasem povyšují tuto komedii na těžký nadprůměr. Labuda je taky hodně super, takovej vesnickej fotr od rány. Zato János Bán byl místy docela otravný (předpokládám, že schválně), ale suma sumárum je to perfektní, velmi příjemná podívaná. Za břicho jsem se nepopadal, ale úsměv jsem měl skoro celý film. ()

andalin

Vztah k tomu nemám, různé scény znám už od dětství, ale teď jsem to konečně viděla celé (byť jsem na chvíli usnula). Příjemné prostředí venkova, nicméně příběh tam moc není, prostě se tam dějou každodenní věci. Na to, jaká je to klasika a jak mi to každý cpe, mě to moc nezaujalo. ()

Smileface

Jojo tak tohle se opravdu povedlo.U typu tohoto filmu určitě nejde o realitu ale o zábavu a ta je skutečně kvalitní :-) ()

padmé

Bezkonkurenčně nejlepší česká komedie....hrecké výkony, prostředí, režie, scénář....vše sladěné do jednoho zcela nezapomenutelného díla plného jestě nezapomenutelnějších hlášek a situací...(mě se vždycky vybaví starosta se svým: "Chlapi, nelejte to pivo z voken...podivejte se jak vypadám.."...nebo Libuška Šafránková a Jan Hartl spolu na břehu rybníka...) ()

pávek

Pan Menzel umí přenést scénář panaSvěráka na plátno k potěšení každého diváka. Film je plný laskavého humoru a krásné hudby pana Jiřího Šusta. ()

Rousse

Kdo by neznal? Komu by nebylo líto Otíka? A komu by se tento film mohl nelíbit? Nádherná studie mezilidských vztahů na vesnici, kde nechybí láska, nevěra, nenávist, ale vše je zpracováno v perfektním dárkovém balení, na které je pan Svěrák mistr ve svém oboru. Inteligentní a laskavý humor a spousta nezapomenutelných hlášek a postaviček, které vešly do vědomí snad každému. Co víc dodat? Napadá mě snad jen jedno - máš štěstí, Jaromíre, na funkci to nebude mít vliv. ()

Zemi11

Nemůžu hodnotit jako komedii. Vtipné hlášky střídají urážlivé. Zábavné scény se prolínají se smutnými. Otíka je mi vyloženě líto. Omlouvám se, ale nedokážu se zasmát ztrapňování mentálně zaostalého člověka. ()

ranp

Super komedie. Pro ty, ke kterým se to ještě nedoneslo (nic ve zlým), ale v Pelhřimově žádný krematorium není, nejbližší je v Jihlavě :-) ()

finx

Krása české kinematografie je zde předvedena ve své plné kráse. Navíc sledovat zde pana Rudolfa Hrušínského st. je opravdu zážitek. Povinnost shlédnutí filmu pro každého hrdého Čecha! ()

Cejny

Výborná komedie, plná skvělých momentů. Škoda, že už se takové filmy u nás nevyrábějí. "Jaromíre, to neděláš dobře s těma sirkama. To se ti jednou vymstí!" :-D ()

Sdoom

Moc hezký, poetický a vtipný obraz venkovského života, plný nezapomenutelných hlášek našich nejlepších herců, ale až příliš zidealizované. Pokud mám volit mezi 4 a 5 hvězdičkami, tak se po prvním zhlédnutí musím přiklonit spíš ke 4, do úplné top top špičky mezi českými filmy bych Vesničku nezařadil. "To neděláš dobře, Jaromíre, s těma sirkama, to se ti jednou vymstí!" :-) ()

The Viper

Opravdový skvost české kinematografie. Ještě že se pan Hrušínský nedožil této doby, ve které se snad každý normální čech musí za naši TV a naše filmy stydět. A jestli se mu to nějak doneslo, tak se otáčí v hrobě takovou rychlostí, že za chvilku provrtá celou Zemi. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr