Dokonalá lež

• USA The Good Liar (více)

Šarmantní podvodník Roy Courtnay si v životě nadělal spoustu problémů a stále jej pronásleduje jeho temná minulost. Když na internetové seznamce potká bohatou vdovu Betty McLeish, nemůže uvěřit svému štěstí. Námluvy ale neprobíhají zcela podle jeho představ. Postupem času Roy zjišťuje, že city které chová k Betty, a které měly být falešné, se stávají skutečnými a to začíná být pro Royův tajný plán opravdovým problémem. Poprvé ve své kariéře se Oscarová Helen Mirren a Ian McKellen setkávají na filmovém plátně. (Vertical Entertainment)

Sany33

Príbeh: Ako dobehnúť podvodníka, ktorý je jeden z najlepších vo svojom obore? Herecké obsadenie: Celý film je dosť neoriginálny a zvraty a dej sú dosť predvídateľné. Nehovorím, že nemajú napôtie alebo sa na ne zle pozerá iba ak by sa scenár nemohol oprieť o hercov ako je Helen Mirren (nar. 1945, Velká Británie) či Ian McKellen (nar. 1939, Velká Británie) asi by zapadol prachom priemernosti. Prevedenie: Scény z minulosti boli veľmi veľkým spestrením. To prezliekanie kabátov bolo očakávateľné a preto neprekvapilo až tak ako autori zrejme zamýšľali. Ale inak veľmi slušne natočený film. Pocity: Nemôžem sa ubrániť pocitu, že ak by tento film mal len o trocha horší kasting zrejme by bol dosť nudný a nepozerateľný. Ale našťastie sme sa dočkali geniálnych hereckých výkonov a ja za seba musím povedať že som sa celkom bavil. Pridaná hodnota: Priemerný thriller, ktorý sa vie oprieť o geniálne herecké výkony. 76% ()

esmoke

Důchodce a podvodník (McKellen) se seznamuje s důchodkyní (Mirrenová). Škoda, že od začátku víme, že hlavní "hrdina" chce připravit o svoji milou o úspory, a že to nebude jen tak. Herci jsou dobří, děj je podprůměrný. (CZ dabing) Rozpočet: $10 miliónů, Tržby: $33,856 miliónů. ()

NinadeL

Cosi dobrého na téma, co by asi tak filmu slušelo, kdybychom měli k dispozici na dvě rovnocenné hlavní role Helen Mirren a Iana McKellena? Výsledek je zajímavý thriller přesně pro ty dva oblíbené staroušky s hezkou porcí britského humoru a vtipným odkazem na Hanebné pancharty. Ani bych neřekla, že to bylo jakkoli překombinované, protože životy dnešních seniorů nebyly přece lineární bezbarvou pohádkou. Ať už se narodili kdekoli. ()

Johnny.ARN

Išiel som do toho s tým, že nič nebude také, ako sa zdá. Preto to rozuzlenie na konci ma až tak nešokovalo. Skôr ma prekvapilo to vypointovanie, do akej hĺbky to až siahalo. To som nepredvídal. Inak herecký koncert oboch a na Helenku, aj keď má asi 200 rokov pred Kristom s DPH sa proste vždy dobre pozerá. Ako to len robí? Opýtam sa Zdeny. 4 z 5 ()

Arsenal83

Rozvrstvilo sa nám to nakoniec do zaujímavého rozuzlenia. ústredná dvojica ukazuje svoju profesionalitu a hoci ja filmy s überdôchodcami veľmi nemusím, ten príbeh uniesol veľa a udržal pozornosť, keďže divák naozaj musí čakať, ako to celé dopadne. Možno komplikovaná zápletka nakoniec končí zvratom, ale pre niekoho neuspokojivým koncom. A celé to možno nepripadá až také vierohodné, ale ako fikcia celkom fajn. Problém je, že vlastne celý čas tušíte, kto koho nakoniec preští. ()

• Jméno autora Nicholas Searle je prý pseudonym chlápka, který kdysi pracoval pro státní bezpečnostní složky, než v roce 2011 odešel do důchodu a dal se na psaní. Dokonalá lež je jeho debut, který vypiloval v průběhu online kurzu literární agentury Curtis Brown Creative. Ta pak zařídila, že se o text na podzim 2015 porvaly nakladatelské giganty. (Petr.Kocfeld)
  • Stanica metra Charing Cross použitá v tomto filme je uzavretá stanica na linke Jubilee Line v Londýne. Bola použitá tiež vo filme James Bond: Skyfall (2012). (Arsenal83)