jojinecko

Prvá polovica je tak nudná, že nezaspať pri nej je umenie...Neskôr sa divákovi dostane aspoň aká-taká atmosféra s pár vychytávkami (harpúna). Aspoň nejakým pozitívom je posledných 30 minút kde sa Miner snaží rýchlo dobehnúť, to čo mu ušlo v predchádzajúcej hodine a celom druhom diely. Okrem toho, že Jason konečne nasadí svoju kultovú masku, ani tretí diel nevybočuje z radu celej série... ()

MM_Ramone

"Piatok trinásteho" je moja suveréjne najobľúbenejšia slasher horrorová séria. Nemŕtvy zabiják Jason Voorhees a jeho brutálne vražedné vyčínanie pri jazere Crystal Lake. Tretia časť ("Friday the 13th Part III") je podarenou súčasťou tejto kultovej americkej vyvražďovacej kolekcie. Výrazná a významná je najmä tým, že si tu Jason prvý krát nasadí starú hokejovú brankársku masku. Doplnok, ktorý sa stal neodmysliteľnou súčasťou jeho image. Mimochodom, v tomto diely Jason zabije dvanásť ľudí. **** ()

JASON_X

Posuny od horrorů k horrorovým komediím často vnímám nelibě, ale tenhle kousek se povedl. Tedy komediální byl vlastně jen jeho začátek, pak už se pomalu přetransformoval v klasickou odlehčenou vyvražďovačku. Jeho asi největší zajímavostí je několik nezvykle otevřených záběrů na Jasonovu hnusnou tlamajznu, tedy ještě než nalezne svou oblíbenou masku. Opět jako ve dvojce vesměs sympatické a slušně vykreslené postavy, i když partička je to tentokrát dost nesourodá. Bavil mě třeba párek postarších vyhulenců (když do sebe chlápek začal cpát v dodávce trávu v domnění silniční kontroly, skvěle jsem se zasmál). A zprvu jsem myslel, že se jedná o hippie rodiče někoho z omladiny. Bavil mě i trojlístek "motorkářů", i když asi nechtěně - mám totiž tucha, že tyhle postavy měly v osmdesátkách působit drsně, a ne směšně. Šilhavý oplácaný taškář byl taky dost neskutečný týpek... Taky pár mile oldschoolových triků bylo fajn, třeba očičko na provázku, nebo nůž lezoucí z falešných prsou. A ještě se mi líbilo, jak Jason šalamounsky vyřešil ruce přiskřípnuté v okénku auta. No a když k tomu připočtu něco nápaditých vraždiček (vede harpuna do oka a rozpolcení chodce na rukou), je to čtvrtá hvězda jak vyšitá. ()

JohnnyD

Film začína, kde skončila dvojka (a štvorka začína tam, kde skončila trojka) - Jason nezomrel a zase vraždí. Má to síce menej deju ako niektoré artovky, v rámci žánru je to ale prvotriedny kúsok s perfektným gore, dobre vygradovaným napätím a monumentálnym Jasonom, ktorý konečne dostal hokejovú masku! Akurát tínedžeri sú tu aj na túto ságu príliš otravní (otvorene campy dementní). Zato tie 3D efekty sú presne akurát dementné! PS: môj rebríček série: F4, F1, F2, F3, F6, F5, F7, F8, F10, F9 ()

Joker Punx

Třetí díl začíná přesně tam kde druhý díl skončil. Jason to přežil a ve vraždění může pokračovat. Trojku režíroval Steve Miner stejně jako dvojku a natočil to ještě líp. Taky jsme to měli půjčený od tátovýho kamaráda na videokazetě. Opět jako dvojka to bylo nahraný z programu Premiéra TV. Jo jo tenhle díl se mi líbil mnohem víc a taky proto že Jason tu má už svojí legendární hokejovou masku. A jak je už zvykem v týhle sérii, zas parta teenagerů odjíždí dodávkou blízko k táboru Crystal Lake. Scéna s trávou v dodávce mě pobavila :D A ještě je tady parta tří motorkářů, jeden bílej, jedna negryně a jeden negr a to jsou pěkný zmrdi a Jason zabije všechny tři :D Gore slušný, hlavně scéna s nohama se povedla. Jasona si tu zahrál Richard Brooker a je výbornej. Atmosféra napínavá víc než ve dvojce a na konci filmu kdy Jason nemá masku, tak jde fakt z něho strach, to byl ale ksicht :D Skvělá maska. Další pokračování Jasona se povedlo. ()

• Jediný díl původní série natočený v anamorfickém širokoúhlém formátu 2.39:1. Ostatní díly byly natočeny s poměrem stran 1.85:1. (dennykr)
  • Jediný díl série, kde žádná z postav nezmíní jméno Jason. (Chatterer)