Čtyři v tanku T-34 a všude kolem po zuby ozbrojení nacisté... V létě roku 1941 sovětsko-německá smlouva o neútočení a přátelství náhle padá. Jednotky Wehrmachtu během pár měsíců postupují přes pobaltské republiky, Bělorusko a Ukrajinu až do vnitrozemí a Rudá armáda bojuje o každou vesnici. Jednou z nich je i víska, kde se střetne Jägerova tanková rota proti poslednímu zbývajícímu tanku T-34 velitele Ivuškina. Přes početní nevýhodu se však ruskému tanku podaří útok odrazit a krýt ústup nemocnice. O několik let později se Jäger s Ivuškinem znovu setkává, a zatímco nacistický důstojník povýšil na velitele tankové divize, ruský tankista padl do zajetí. Změnila se i situace na frontě: smyčka kolem Říše se stahuje z Východu i ze Západu a Jäger musí co nejrychleji připravit mladé rekruty na obranu země. S tím mu má pomoci právě Ivuškin, který dostane k dispozici ukořistěný tank T-34 a posádku z lágru, aby ze sebe na tankodromu udělali cvičný terč. Ruský velitel nabídku přijímá, místo Jägerovy sebevražedné mise ovšem chystá vlastní plán útěku... Ruský válečný film z roku 2018 koncipoval režisér a scenárista Alexej Sidorov podle svých slov jako akční podívanou pro novou generaci a zároveň jako poctu válečným veteránům. Nákladný projekt z části natáčený v Česku tak klade velký důraz detaily – od uniforem přes zrestaurování vyřazeného tanku T-34 až po výstavbu vesnice, která hned úvodem lehne popelem. Samotný děj stejně jako hlavní postava jsou však fiktivní a válečnými příběhy se inspirují jen velmi volně. Jsou například známy případy, kdy se sovětským vojákům podařilo utéct z německého zajetí, ovšem bez pomoci tanku. (Česká televize)

verbalek

Tohle je prostě Fury na sovětské téma, T34 měly oproti Panzerům díky zkosení pancíře horší možnost zásahu, ale pokud zásah dostane, ikdyž se náboj nedostane dovnitř pozabíjí vnitřní část pancíře vše živé uvnitř. U Kurska měli Rusové 4x větší ztráty nežli Němci, protože v tancích nebyli tankisté, ale sedláci a řemeslníci jako v německých tancích. Chybí mi jen aby někdo natočil operaci Citadela, která rozhodla 2.sv.válku. Rád bych se podíval a chtěl vidět to obrovské množství techniky na vlastní oči:-) ()

Vestor

Ale tak jo, má to něco do sebe a toho sovětského patosu je tam i trochu méně, než by člověk čekal. Nicméně soudruzi se zřejmě inspirovali hraním World of Tanks, protože tolik zázračných odrazů střel od pancíře nikde jinde vidět nemohli. Fury je oproti tomu ještě realistický dokument. ()

Ice809 odpad!

Ztrata casu. Radeji si zahrejte War Thunder pokud se zajimate o tanky. Nejvetsi hrdina bolsevik ze skoly bez praxe skoli dementni Nemce a hned v prvni bitvr s podporou dvou pesaku znici 6 tanku a pobije pechotu. Po par letech zajeti v roce 1944 ujizdi z hloupeho Nemecka tankem do Ceskoslovenska do bezpeci. No nakonec musi dojit pesky, aby mohl jeden tu orat, druhy restaurovat kostely no proste Ruska slatanina sovetske minulosti pro potreby dnesniho ruskeho divaka. Ovsem jako satira je to dobre, ale myslim ze to nebyl ucel filmu. ()

dh22 odpad!

Ufff... Ty vole!!! Návrat v čase! Klub mladých přátel sovětského filmu! Na stejné hnusy jsme byli naháněni do kin v 70. letech. Kam jsme to dospěli? To to Lokti stojí za to? F.U.J.!!! ()

BEZHLAVY

A proc by nemohl T 34 ujet 300 km na ceskou caru a cestou pobit vsechny fritzky, kdyz muze Fury shermann bez motoru znicit rotu essesaku😂😂😂 ()

cyglos

To jsem se nechal nachytat. Hodnocený film, který byl natočen podle stejné tematiky v 60. letech, ale který jsem nikde nedohledal, mne prováděl "dtto dokumentem Čt2". Omlouvám se všem. Na to, že velitele tanku málem umlátili, tak připrava tanku vypadá jako záběry z filmových dílen, kde se chystá tank pro natáčení. Klid, pohoda. Každopádně je patrné, že s tankem nejezdil žadný sváteční tankista, ale někdo, kdo to měl v ruce. A proč rozčarování? Prosté, proč sedím na špičce letícího granátu, abych viděl, jak dopadne a odrazí se o pancíř? Měl jsem pocit Barona Prášila z filmu Karla Zemana. Nepopírám napínavé momenty, ale celek vyzněl trochu jako pohádka. A věřím, že ve skutečnosti šlo z tlustýho do hodně tenkýho . . . Dvě hvězdy. ()

Šefča

Už jedna z úvodních vět "Polní kuchyně odrazila útok nepřátelského tanku a oběd je připraven" (nebo něco v tom smyslu) napověděla, že by to mohla být zábava. A byla. Realita samozřejmě nula. Ale proč by si Rusové taky nemohli točit fláky ve stylu Rambo, Commando apod.? V tom filmu je od všeho trochu, já bych ho zařadil do žádnrů válečný, akční, komedie. Jenom (jako ve skoro všech ruských filmech) je tam ten neskutečně iritující dabing přesto, když někdo mluví cizím jazykem (zde německy), což Vám kazí zážitek v momentě, kdy umíte rusky i německy, ale německy líp. Nevím, proč tam není možné dát titulky. Ale na druhou stranu chápu, že ty filmy jsou asi pro běžnou ruskou populaci, která německy zřejmě neumí a má (pro mě nepochopitelně) radši dabing. ()

Nefarian

Je to pohádka. Ale zatraceně dobrá. Rusové opět ukázali že tohle umí. A americké Fury je odsunuto úplně na jinou kolej. Díky výborným titulkům za které by měl náležet velký dík a původnímu znění je film ucelený, koukatelný a vlastně jediný důvod proč nedat 5* je tiché přání v další podobné ruské filmy ,které víc a víc dokazují že rusům tento druh filmů prpstě jde. Jen mi tedy víc než onoho zmíněného Furyho připomíná Skřivánka z roku 1964. ()

Orbeek

Obří guilty pleasure! Nevěříc vlastním očím na vrchu hlavy jsem tuhle praštěnou válečnou tankovou fantasy "gamesku" na doporučení jako průzkum současné ruské "bolšoj" kinematografie (gerojskoj propagandije) dal celou. Tak zas v příští pětiletce.... ()

maxs

Dějově trošku sci-fi a příšerná propagace Rudé armády. To, co by Vám někdo jiný naznačil, ale nechal domyslet, je tady servírováno v plné palbě bez možnosti vlastního úsudku (či pochybností). Prostě Rudá armáda byla nejlepší a ať ani nenapadne někoho o tom pochybovat. Proto za příběh ode mě 3*. Čím ale film vyniká nad ostatními jsou ty skvělé slow-motiony a také velmi věrné fungování mechaniky a fyziky tankových bojů. To, co jsem viděl tady, jsem ještě nikde neviděl (a že jsem těch dokumentů s válečnou tématikou shlédl..). V tomto směru je film výjimečným a zaslouží si 5*. Proto nakonec volím kompromisní 4* s doporučením pro fanoušky vojenské historie. ()

hmyzovrah

Tak tohle byl prostě skvostnej nápad. Útěk z vězení(koncentráku) v T-34/85. Válečný, akční film podle mého gusta. Spousty mrtvejch Němčourů. I když většinou fandím ve filmech záporákům, tak toto tento případ není. Supr vizuál, drsná hudba. USA, komixárny se můžou jít zahrabat. Tohle je klasickej akčňák. Prvních dvacet minut mi připomělo, jak jeden tank a hrstka vojáků bránilo vesnici. Zničili 5 tanků, sestřelili jeden letoun a zničili několik proti tankových kanonů. Na jméno si nevzpomenu, jak se tento hrdina jmenoval. ()

imarkeye

No znacne kontroverzne natoceny film, po filmovej stranke OK, myslim kamera (az na prehnane pouzivanie slow motion efektov) ale po realne vojenskej stranke brutalne sci-fi.. Uz v uvode, myslim ze T34 s povodnym kanonom mali aku taku sancu zasiahnut panter, len zboku.. A zas panter nemal problem strielat aj cez stodolu.. najviac tieto ruske hrdinske filmy maju jeden problem, historicky viac ako polovica ruskych vojakov zahynula vinou vlastneho velenia a strelou zozadu od vlastnych.. to uz tak hrdinske nie je.. je ale treba uznat ze T-34 vznikol v hroznych podmienkach v neskutocnych mnozstvach to bolo urcite viac hrdinske.. V kazdom pripade, som rad ked vznikaju vojenske filmy, rad ich pozeram, ale mam radsej tie, ktore su aspon trocha autenticke.. a kde vojaci menia obcas zasobniky :-) ()

Zaks

Prvá scéna s únikom POKA a následná obrana dediny, tak to bol pravý vojenský biják, že ani top US produkcia sa nechytá... Potom však nástupilo ruské sci-fi s motívom z 2. svetovej. Toľko nelogických situácií, akoby som hral epizódu z hry WOT a nie pozeral film. Škoda, lebo snímok ma zo začiatku neskutočne bavil, ale zvrtol sa do komediálnej? fantasmagorie. ()

Dalajlada

Velmi povedený válečný film. Efekty velmi dobré a bojové sekvence opravdu stojí za to. Výběr herců se též velice vydařil. ()