Čtyři v tanku T-34 a všude kolem po zuby ozbrojení nacisté... V létě roku 1941 sovětsko-německá smlouva o neútočení a přátelství náhle padá. Jednotky Wehrmachtu během pár měsíců postupují přes pobaltské republiky, Bělorusko a Ukrajinu až do vnitrozemí a Rudá armáda bojuje o každou vesnici. Jednou z nich je i víska, kde se střetne Jägerova tanková rota proti poslednímu zbývajícímu tanku T-34 velitele Ivuškina. Přes početní nevýhodu se však ruskému tanku podaří útok odrazit a krýt ústup nemocnice. O několik let později se Jäger s Ivuškinem znovu setkává, a zatímco nacistický důstojník povýšil na velitele tankové divize, ruský tankista padl do zajetí. Změnila se i situace na frontě: smyčka kolem Říše se stahuje z Východu i ze Západu a Jäger musí co nejrychleji připravit mladé rekruty na obranu země. S tím mu má pomoci právě Ivuškin, který dostane k dispozici ukořistěný tank T-34 a posádku z lágru, aby ze sebe na tankodromu udělali cvičný terč. Ruský velitel nabídku přijímá, místo Jägerovy sebevražedné mise ovšem chystá vlastní plán útěku... Ruský válečný film z roku 2018 koncipoval režisér a scenárista Alexej Sidorov podle svých slov jako akční podívanou pro novou generaci a zároveň jako poctu válečným veteránům. Nákladný projekt z části natáčený v Česku tak klade velký důraz detaily – od uniforem přes zrestaurování vyřazeného tanku T-34 až po výstavbu vesnice, která hned úvodem lehne popelem. Samotný děj stejně jako hlavní postava jsou však fiktivní a válečnými příběhy se inspirují jen velmi volně. Jsou například známy případy, kdy se sovětským vojákům podařilo utéct z německého zajetí, ovšem bez pomoci tanku. (Česká televize)

Blaiver

Období druhé světové války, temná atmosféra a hrstka nebojácných tankystů. Kvalitní práce se střihem a prostředím filmu hodně přidává a celková realistyčnost je na dobré úrovni. Film krásně a jednoduše popisuje osudy tankystů rudé armády v nacistickém Německu. Film si pro mě navždy udělal v srdíčku místo, plný počet hvězd. ()

GASTON73

Ivan Burlyaev (Hudba), Vadim Maevskiy (Hudba), Dmitriy Noskov (Hudba), Aleksandr Turkunov (Hudba), Dmitri Komm (Střih), Yuliya Marina (Casting), Konstantin Pakhotin (Scénografie), Ulyana Polyanskaya (Kostýmy), Aleksey Samodelko (Zvuk), Irina Lyashko (Masky), ()

Franki69

O Rusku většinou nevíme nic. Po tomhle filmu alespoň bezpečně víme, že prosovětsko-komunistická propaganda v Rusku je stále více než živá, že není zaostalá, že stále adoruje stalinistické ideály a k tomu si vzala ze západního světa moderní filmařské technologie a postupy, s kterými se naučila zacházet. A tak je na světě akční a s velice zdařilými efekty válečná stalinsko soudružská agitka, která stejně jako legendární tank přesně míří a zasahuje vlastenecké city zbídačeného národa. Zapomeňte na čtyři z tanku a psa (jasně, to byli poláci, ale z dob soviet bloku). Tohle je precizní dávkování ruskými politruky neustále vštěpované národní hrdosti, nezlomnosti zoceleného komunisty, ssoudružské odvaze a hlavně o slepém sebeobětování ideálům soudružskému socialismu. Bohužel, ideologický balast doby zářící rudé hvězdy, na kterou fakt nechci vzpomínat, přebil formu, která by jinak mohla být vcelku vydařený válečný film. A proto hodnotím nízko. ()

kolly13

Vlastenecká agitka o neohrožených bolšivických hrdinech a zcela hloupých němcích. Počítačové triky na úrovní starších her člověka zamrzí (chápu ekonomický důvod), naopak atmosféra mně bavila. Souboje jsou uvěřitelné a tak se nám zrodil pro nesoudruha průměrný film, kdy času nelitujete a hledáte si při sledování útržky zábavy. A ponaučení, že do tanku normální člověke nevleze. ()

Ironhead

Jedna * za místy slušné technické parametry filmu. Jinak ani náhodou tu nejde o válečný film. S realitou to nemá společného vůbec nic... jde spíš o akční sci-fi s tanky, téměř takový tankový Matrix :_) ()

Paserak

Mám dojem, že si tenhle film objednali z Minsku z centrály Wargaming jako reklamu na WOT, ne? Díky za krásné exteriery naší matičky země... ()

PTuranyi

Úderný akčný film s efektnými bojovými zábermi. Strih miestami neprehľadný a veľmi jednoduchým príbehom a nadnášaný pátosom. Koniec koncov sa počas filmu odohrajú 2 tankové bitky ak neberieme do úvahy útek z tankodromu. ()

GaiusPapulus

Nejlepší Ruskej film co jsem viděl, furt úplně žeru ty slowmotion, close up scény na ty střely to je upe top. Příběh taky dobrej, postavy též. No jeden z mých oblíbených válečných filmů. 9/10 ()

dinzbir

Zřejmě nejsme na herecké výkony rusů zvyklý, ale neřekl bych, že je to nejhorší. Dávám plus body za kameru a to, že to není jen americky ujeté. Prostě duch rusa s kombinací naděje. Příběhově zajímavé, né úplně předvídatelné a i napínavé. Mohu s klidem doporučit. ()

Ja.Malachi

parádny film ,super hudba pri bojoch...spomalené zábery super -hlavne nedajte na tie filozofické drísty v nízkych hodnoteniach npri tomto filme netreba rozoberať či to prestrelí ,či je to v správnom časovom období ..stačí si to len užiť,a tý mudrlanti nech si pozerajú dokumenty..:D...a je tam aj dobre napasovaný humor...nemecké paničky čakajúce na autobus pohrdavo hladiace na súdružku Jarcevovú.a príde čo?..ano ruský tank.:D"gutentag frau" paráda...alebo pumpár ked si príde tank načapovať naftu !hej fritz dísel dopolna ,fršten?..:Da vlastne celá jazda po mestečku je fajne odlahčená...za mna 100% super!!! ()

mdf

První bitva ve vesnici, mi místy připadala,že koukám na nějakou hru,ale záběry létajících nábojů byly dobré.Následně ukradený tank a souboj z německým byla dobrá válečná oddechovka. ()

AtomCZ

No...co dodat....tento film je hodně srovnáván s americkým FURY...a nedivím se......film je taková....defenzíva proti USA...….ale kvalitně udělaná defenzíva....ve filmu hrají skvělý herci a komentáře typu " Film je kopírka FURYHO" jsou hloupé. Film má co se efektů týče minimálně kilometrový náskok od FURY, má ačkoli méně známější ale zato sympatičtější herce a nevsází jen na jedinou hvězdu. Co ale nezvládá tak to jsou....slepé pasáže, kde se nic moc neděje a když začne náhle další epický boj....tak si na tu změnu musíte navyknout....ale vážné zranění jednoho člena osádky v tanku T-34-85 a zabití jednoho člena osádky tanku T-34 mě mrzelo více než totální vyvraždění osádky až na jednoho člena, tanku M4 Sherman ve FURY. Ano, tyto snímky mezi sebou bojují ale poprvé se dá říci že Rusové vítězí... 7/10 ()

Mates Hradecky

Děkuji tvůrcům, že mě vrátili zpět do dětství, kdy nás se školou vodili na projekce sovětských filmů do kina Moskva. Sovětský tankista bez ztráty kytičky vyřídil všechny fašistické tanky a ještě se stačil zamilovat. Do toho on nebo posádka provolával vlastenecká hesla. Pohádka, ale pěkně natočená a ještě převážně v Čechách. ()

Ruslan

Nejlepší válečnej film co jsem za poslední dobu viděl. Je mi jedno, že to bylo nereálný, protože já se po dlouhý době u filmu bavil a nekoukal na hodinky. ()

nezavisle

Absolutna pecka. Toto natocili rusi! Klobuk dole. Lahucky pribeh, ktory je nabity napatim a skvelou hudbou, vypravou, typickym ruskym hereckym drivom. Skoda mensich chyb, a niektorych mozno chybajucich scen - napr. Jäger mohol prist na to ze mu Ani zobrala mapu a "nahanat" aj ju. To je ale len moj postreh. Pochvala za skvele slow motiony, ktorych ale mozno bolo priliz. Naozaj som sa bavil, navyse kedze som plastikovy modelar, uz sa neviem dockat dalsej legendarnej T 34... ()