Kvílení vlkodlaků II

• Česko Vytí vlkodlaků 2: Tvá sestra je vlkodlak (více)

Stefan (Christopher Lee) patří k předním znalcům okultismu. Záhadná smrt populární novinářky Karen White v přímém televizním přenosu jej zavede na stopu vládkyně vlkodlaků Stirby (Sybil Danning). Když Stefan zjistí, že její smečka už je imunní vůči stříbru, vypraví se společně s Kareniným bratrem Benem a její kolegyní Jenny Templeton (Annie McEnroe) do vlkodlačího sídla na hradě Jezeri. Jsou odhodlaní utkat se s krvelačnou Stirbou, protože dobře vědí, že osud Karen může potkat kohokoli z nás... (Magic Box)

Ironfood

Vlkodlačí déčko, které toho ovšem nabízí tolik, že člověk nemá čas se nudit. Krom spousty vlkodlaků jsou to Christopher Lee a jeho parťák Jirka Krytinář (a jeho „nějaké nové techniky zabíjení“), neohrožený policista a zvídavá novinářka z USA, muž se železnou maskou, kolíky i kulky ze stříbra i z titanu, Honza Kraus s parádníma fúsema, lidská i vlkodlačí erotika, loutkové divadlo, neovladatelný Vlad, tajemné rituály, němečtí turisté, pražský orloj, sexy záporačka (kterou místy alternuje Bába Tutovka), vlkodlačí punková kapela, lidová veselice, rozliční vizuální efektové a jen tak mimochodem se tu mihne i svatý grál.  Osobně jsem teda očekával, že to bude ještě o něco dementnější, ale člověk holt nemůže mít všechno:-) PS. Pokud byste nechtěli ztrácet čas sledováním celého filmu, stačí zkouknout závěrečné titulky, kde je vše podstatné k tomu, aby si člověk udělal obrázek vo co go... ()

vegetol.mp

Tohle se musí prostě vidět. Film u kterýho nejde odhadnout, jestli se tvůrcům vymkl z rukou nebo jde o zcela vážně míněnou švandu. Každopádně legračně špatný, ale i tak zvláštním způsobem chytlavý, se skvělým soundtrackem a totálně úchylnou střihovou skladbou. To, proč po týhle katastrofě dostal Philippe Mora i režii dalšího dílu, je mimo mý chápání. ()

Jino

Hrůza... to jsme se zase vytáhli :D Jako krajina do které je vsazen děj druhého dílu je vcelku pěkná - no jo Vlkava je Vlkava :D . Pohled na české herce je příjemný a k zasmání pobaví. Efekty jsou na začínající úrovni. Pohledy na vlkodlaky jsou stejné až to hodně zamrzí a nezachrání to ani ledový Christopher Lee. ()

Ruut

UPDATE 2020: A tak jo - Vlci z Vlkova v Transylvanii Českého Krumlova. -------Absolutní béčko. Špatné herecké výkony a primitivní děj. Jenže se to celé točilo v Československu a jsou tam věci, které jen tak běžně v hororech k vidění nebývají. Předně potěší české reálie a také štěky některých českých herců. Třeba Jirka Krytinář tam má docela zajímavou roličku. A jestli mě zrak nešálí tak jsem tam viděl i Kelišovou ze Slunce, sena ... ! Další důvodem proč se na Howling 2 podívat je opravdu sexy hlavní záporačka. Vůbec nahoty je ve filmu docela dost. Vlkodlačí sex se jen tak nevidí. Krom toho kdy se vám poštěstí vidět vyhřezlé oči a střeva Jirky Krytináře? Kvílení 2 je opravdu pěkná rarita. ()

Goldbeater

Čekal jsem leccos! A stejně mě to dostalo. Kvílení vlkodlaků 2 (s opravdu debilním podtitulem „Tvoje sestra je vlkodlak") dějově začíná tam, kde první snímek skončil, přesto režijním stylem a kvalitou na něj absolutně nenavazuje. Scénář je jedna velká žumpa, která se jednak snaží snad úplně překopat celou mytologii okolo vlkodlaků a pak se v tom zmatku sama ztrácí, potom taky obsahuje opravdu strašné dialogy, při jejichž odříkávání je vám charismatického Christophera Leeho docela líto. A že kromě něj jsou všichni herci z filmu do jednoho totální prkna, už jen přidává k celkové zábavnosti tohohle braku. Ano, zábavné je to zaručeně, ale kvalitu v žádném případě nečekejte. Co můžete čekat, jsou exteriéry natáčené v Čechách a hrstka českých herců, z nichž vám minimálně Jirka Krytinář v roli bojovného trpaslíka přiroste k srdci. Jan Kraus samozřejmě hraje slizouna, což se k jeho vzezření náramně hodí. Poslední má poznámka míří ke střihu, protože ty nemístné a směšné prolínačky byly opravdu třešnička na dortu a poslední kapka tvůrců při boření serióznosti tohohle hororu, na který se někdy milerád znovu podívám, nicméně už jen jako na komickou prasárnu z ranku „so bad it's good" filmů. ()

• Jediný film zo série, ktorý nadväzuje na udalosti z pôvodnej snímky. (beso74)
  • Jenny (Annie McEnroe) je ke konci filmu spoutána v kostnici, která se nachází v chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku. (Všežrout)
  • Početný komparz si musel priniesť na natáčanie svoje oblečenie, ale nie nové, skôr obnosené. (Zdroj: denik.cz) (Raccoon.city)