Grisaia: Phantom Trigger – The Animation

• Japonsko グリザイア:ファントムトリガー THE ANIMATION

DaweForeman

Další anime z univerza Grisaia, ale tentokrát se nejedná o plné návazné pokračování, kdy se jedná pouze o příběh ve stejném prostředí. Z toho co jsem pochopil, tak se příběh odehrává v budoucnosti po událostech z předchozích anime počinů s tím, že je tady zatím jen pár známých pojítek - jakožto původní škola, kam chodil hlavní hrdina a 5 hlavních ženských hrdinek, a pak Thanatos systém a samozřejmě zmínka i o CIRS. Máme tu kompletně nové postavy - nové studenty, kteří jsou součástí speciálního vládního programu, který cvičí zabijáky a posílá je na mise. Oproti předchozím počinům je tu více akce a jednotlivé holčiny nejsou v tomto prostředí mimo mísu, jak tomu bylo předtím. Temná témata tu skoro úplně vymizela, kdy tu je jen jedno takové slabší ohledně Reny a Maki. Obecně ale příběh moc nezaujme, kdy tu člověk nevidí skoro žádné drama, kdy snad jedině souboj mezi Renou a Maki byl napínavější vzhledem k jejich minulosti. Každopádně bych tohle bral spíše jako takový úvodní počin z této nové řady "Phantom Trigger" a proto je to táhlejší bez hlubšího dramatu. Po animační stránce se to změnilo na jiné studio, které vytvořilo animaci podobné kvality jako to předchozí a po hudební stránce se to také drží té své oblasti. ()